Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 12.05.2012, 18:32:58
nicolae44 nicolae44 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2012
Locație: brasov
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 137
Implicit

asa e ,unii dintre ei traiesc deasupra gandurilor normale ale unui om, vor sa duca la indeplinire planurile celui rau, adica satan, a carui emisari sunt, mai mult sau mai putin constienti de acest lucru,nestiind doar ce-i asteapta dupa momentul mortii.doar moartea ii aduce la realitatea crunta sa afle pe cine au slujit.extraterestri,alte minciuni ,falsificarea unor dovezi arheologice sau chiar fabricarea unora fac parte din planul lor de ai mintii pe oameni si intr-un final pecetluirea cu acel semn,cip sau ce-o fi, dar care acceptandu-l iti anihileaza ratiunea.Inca cu tehnica descoperita si mediatizata pana in aceste clipe e greu sa afirmi cum va fi exact si efectul asupra omului....scriptura da cateva date si una ar fi ca omul care-si pune va fi pecetluit pentru iad???? francmasonii sunt putem spune o subdiviziune a unei tentacule, dar lucru de mirat, multi s-ar simti onorati sa fie membri??de ce oare?mi-a placut rep.cu aaron russo si mai e unul cu alex jones poate l-ati vazut,,,,ENDGAME poate l-ati si vazut.e un reporter bun singura problema ca el spunea la un moment dat ca umanitatea ii va invinge dar citind scriptura intelegem ca de fapt va ingadui Dumnezeu acest plan de care ne si instiinteaza de 2000 de ani.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 12.05.2012, 20:28:19
nicolae44 nicolae44 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2012
Locație: brasov
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 137
Implicit

Andra,are dreptate Adriana..esti ruda cu omu?si chiar daca ai fi e o realitate indiferent de parerile noastre, si coloratura politica e doar pt ochelarii de soare pe care ni-i vand noua.Francmasonii nu sunt anti crestini ci sunt pentru unitatea religiilor,,,vezi vreo diferenta??Ion Tiriac e mormon am inteles, ca sefu F.M.I.Are vreun cuvant de spus oare in globalizarea economiei si a restului?Mugur Isarescu e guvernator pe viata ca e omul ocultei mondiale?finantele romanesti?si poate si cred sigur ca ei vor binele intr-un fel,sunt putini care comploteaza in mod direct si constient..totusi ne putem ruga pentru fiecare dintre ei sa fie luminati si se se dezlege din aceasta plasa.ar fi inlocuiti de altii daca ei s-ar dezice ca planul trebuie dus pana la capat.poate mai zic si minciuni ca zic de multi din istorie ca au fost francmasoni nu stiu Decebal ???SA NE IMPRESIONEZE..dar Dan Amedeo Lăzărescu e contemporan si a fost francmason, nu te supara chiar daca a avut multe calitati.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 12.05.2012, 21:06:55
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nicolae44 Vezi mesajul
Francmasonii nu sunt anti crestini ci sunt pentru unitatea religiilor,,,vezi vreo diferenta??
Care este diferenta ? Ce scop are unitatea religiilor ? Cum arata Dumnezeu dupa ce toate religiile sant unite ?
Reply With Quote
  #24  
Vechi 12.05.2012, 22:18:38
andra_v andra_v is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.02.2009
Mesaje: 208
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nicky77 Vezi mesajul
buna ziua!se tot vorbeste ca masonii sunt satanisti... vreau sa va intreb de ce acesti "satanisti" care se stie ca sunt multi si au cele mai bune functii de pe planeta nu ataca in nici un fel pe Dumnezeu? chiar si de Vatican se vorbea ca ar avea legaturi cu masoneria, pai cum vine asta?

de ce pe bancnota de 1$ langa piramida scrie mare, negru pe alb: "IN GOD WE TRUST"?

daca ei ar fi satanisti si impotriva lui Dzeu si sunt cei mai puternici oameni din lume (asta cu siguranta e o certitudine) nu ar putea sa ne manipuleze sa nu mai credem in Dzeu?

parerea mea este ca masoneria nu este o religie satanista. ah ca poate o fi pe acolo vreunul care crede in satan asta e partea a doua. fiind oameni bogati si puternici, poate ca UNII din ei au facut bani ilegal, poate ca nu au treaba cu legea sau cu morala sau cu Dzeu, dar asta nu inseamna ca toti sunt satanisti

nu prea il vad eu pe Bill Gates care face donatii de zeci de miliarde de $ la saraci sa fie satanist, nu se leaga, asta nu e comportament de satanist

va intreb ca poate voi aveti mai multe informatii despre asta.
Draga Nicky, sunt 100 in asentimentul tau, anume consider ca, in ultimii 20 de ani, am fost condusi -in cea mai mare parte - de elite slabe, lipsite de coloana vertebrala care, prin comportamentul acestora lipsit de orice fel de responsabilitate, au readus Romania la statutul de semicolonie, economic, politic si cultural. Daca am ajuns pe mana parvenitilor, asta nu inseamna ca politicienii nostri sunt satanisti si dusmani ai credintei. Pur si simplu clasa noastra politica nu este demna de numele Bratienilor, al lui Carol, Ferdinand, Kogalniceanu (macar pe aceasta cale, cand se deschid topicuri denigratoare la adresa oamenilor de stat romani, sa ne aducem aminte sa ne rugam pentru inaintasii nostri care ne-au lasat o Romanie independenta, unita si crestina). Am ajuns semianalfabeti, nu mai punem mana pe o carte de istorie, literatura romana, ne-am vandut pamanturile, industria; istoria noastra a fost alungata din programa scolara, iar valorile romanesti (Eminescu, N. Balcescu, I.C. Bratianu, Manoilescu, oamenii de stiinta, economistii, diplomatii etc) denigrate pe toate canalele de comunicare posibile!

Sub nici o forma nu cred ca un rege care a pus pe steagul Romaniei dictonul "Nihil Sine Deo" este satanist!
Cat despre elitele americane, acestea au meritul de a fi mentinut peste Atlantic o societate mult mai putin laicizata si mai apropiata de valorile crestine decat Europa Occidentala, bunaoara Uniunea Europeana, in legatura cu care care numerosi oameni de cultura considera ca si-a pierdur reperele culturale si spirituale greco-romane si crestine.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 12.05.2012, 22:53:05
nicolae44 nicolae44 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2012
Locație: brasov
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 137
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Care este diferenta ? Ce scop are unitatea religiilor ? Cum arata Dumnezeu dupa ce toate religiile sant unite ?
vor sa inabuse adevarul,si planul ecumenismului pasii facuti inspre unitate in diversitate au ajuns f.departe..scopul mascat e sa nu mai existe extremismul in forma care duce la sinucideri crime etc.si sa nu mai zici altui om ca nu are religia buna.ex.la noi in tara s-a costituit consiliul consultativ al cultelor la initiativa preafericitului Daniel.anul trecut si acum s-a elaborat statutul pe care inca n-am reusit sa-l citesc, nu stiu daca a aparut intre timp...scrie in scriptura ca duhurile de draci vor merge la mai marii pamantului sa-i pacaleasca si daca te uiti in orice domeniu in varf credinta simpla e ridicularizata.ce zice englezul ala care sta in scaun cu rotile.Marea majoritate a caselor regale europene spun ca se trag din vechi familii evreiesti cei mai multi, chiar din regele David, afirma printul Belgiei BERNARD parca.in mare scrie in scriptura ce se va intampla va fi o lume robotizata,demonizata.ex ne gandim cu placere la ceva adica visam cu ochii deschisi cum se zice,,,dar sunt aproape sa-ti bage in creier un ....nu stiu ce...si .imaginile dorite de tine sa-ti apara in creier ca si cum visezi. Eu cred ca va veni unul care se va da drept Isus ca persoana.si in cercurile crestine se vorbeste de revenirea vizibila a Domnului ,si va fi ,,dar intai va fi evenimentul acel numit rapire...francmasonii nu neaga existenta lui Dumnezeu nu-L neaga in mod fatis ,ci-l inlocuieste doar.anticrist stim ce-nseamna impotriva dar si inaintea Domnului.(am scris cam mult)dar cel mai important lucru e sa ne pregatim personal de plecarea de pe acest pamant caci restul o sa se intample si cu noi si fara noi.UN documentar fain poate l-ati vazut dar daca nu merita e de alex jones se numeste Endgame.Domnul sa ne ajute sa fim gata
Reply With Quote
  #26  
Vechi 12.05.2012, 23:01:03
Demetrius Demetrius is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.976
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andra_v Vezi mesajul
...Cat despre elitele americane, acestea au meritul de a fi mentinut peste Atlantic o societate mult mai putin laicizata si mai apropiata de valorile crestine decat Europa Occidentala, bunaoara Uniunea Europeana, in legatura cu care care numerosi oameni de cultura considera ca si-a pierdur reperele culturale si spirituale greco-romane si crestine.
Acele ”elite” americane au avut ideea de a investi în Holywood ca să ”exporte” en-gros filme care să-i ”vrăjească” pe naivii care pe banii lor(biletele plătite) se amăgesc singuri; astfel, ei au împușcat doi iepuri fără să tragă niciun glonț...
Reply With Quote
  #27  
Vechi 01.06.2012, 18:52:53
andra_v andra_v is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.02.2009
Mesaje: 208
Implicit Lista completa cu masonii din Romania

LISTA cu cei 330 de masoni venerabili din Romania si contactele tuturor Lojelor Masonice (adrese, e-mail-uri, telefoane mobile), disponibila pe site-ul lui Victor Roncea. .

Horea si Tudor Vladimirescu NU AU FOST FRANCMASONI.
Horea si Tudor Vladimirescu sunt doi martiri ai neamului romanesc, alaturi de Eminescu.

Horea si tudor Vladimirescu trebuie canonizati. Pana la 1848 NU AVEM NICI O DOVADA PRIVIND EXISTENTA VREUNEI LOJI MASONICE PE TERITORIUL ACTUAL AL ROMANIEI.

,,Copiii mei, fiti cu curaj; am pierdut tot ce aveam pe lumea aceasta; să ne mântuim cel putin sufletul, spălându-ne păcatele în sângele nostru !” – Ultimele cuvinte ale lui Constantin Brâncoveanu reproduse de Anton Maria Del Chiaro, secretarul domnului

“Mor pentru Națiune!” - Ultimele cuvinte ale lui Horea

“Acuși îi scoatem noi și pe ei de aici și-i alungăm la dracu’!” – Closca despre unguri la momentul prinderii

“Vreti să mă omorâti? Eu nu mă tem de moarte. Eu am înfruntat moartea în mai multe rânduri. Mai înainte de a fi ridicat steagul spre a cere drepturile patriei mele, m-am îmbrăcat în cămasa morții!” – Tudor Vladimirescu la momentul prinderii

Last edited by andra_v; 01.06.2012 at 19:00:13.
Reply With Quote
  #28  
Vechi 01.06.2012, 19:15:17
Patrie si Credinta's Avatar
Patrie si Credinta Patrie si Credinta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.05.2011
Locație: Ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.536
Send a message via Skype™ to Patrie si Credinta
Implicit

Citat:
În prealabil postat de guardian knight Vezi mesajul
Masoneria a contribuit la nasterea si promovarea unor revolutii,menite sa redea demnitatea sociala claselor exploatate, aflate pe nivelul cel mai de jos al subjugarii !!!
Ce e rau in asta ???
A fost rea revolutia franceza din 1789 ??? Care a adus agalitatea si fraternitatea intre clase sociale ???
A fost rea revolutia de la 1848,care a daramat imperiile in favoarea afirmarii identitatii nationale ???

Marele filosof german, Georg Wilhelem Fridrich Hegel, spunea ca istoria este mersul lui Dumnezeu prin lume !!!
Daca asa stau lucrurile, eu cred, ca in ciuda demonizarii masoneriei, candva poate drumurile ei si ale lui Dumnezeu s-au intalnit, pentru a merge o bucata de timp impreuna in vederea realizarii unor proiecte marete !!!

La revolutia franceza nu sunt sigur, tu ce zici?
http://en.wikipedia.org/wiki/Cult_of_reason
http://en.wikipedia.org/wiki/Dechris...nch_Revolution
__________________
Every point of view is useful, even those that are wrong - if we can judge why a wrong view was accepted.
Reply With Quote
  #29  
Vechi 08.08.2012, 17:49:25
cristi_1993 cristi_1993 is offline
Member
 
Data înregistrării: 15.09.2011
Locație: Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 30
Implicit

se spune ca Tony Bliar este un mason...consilerul casei regale, premier al Angliei..
__________________
Jocuri 3d
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Despre nașterea din nou, din Duhul Sfânt și despre Botez Savonarola Sfinti Parinti (Patrologie) 15 20.07.2013 14:28:48
Petre Tutea despre Dumnezeu si despre atei tigerAvalo9 Generalitati 34 02.12.2010 16:37:16
presedinte,guvern=masoni mita100 Generalitati 12 03.12.2009 21:17:10