Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #221  
Vechi 11.02.2021, 08:31:49
Dalian's Avatar
Dalian Dalian is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.09.2012
Locație: Cernica
Mesaje: 539
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Ma mir ca s-a potolit dupa ce l-a mustrat Petru7.
Este posibil sa-l fi exorcizat:

Citat:
În prealabil postat de Petru7 Vezi mesajul
Să te mustre sfântul Vasile cel Mare ca să scoată diavolii din tine
  #222  
Vechi 11.02.2021, 13:11:42
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.264
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dalian
Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Ma mir ca s-a potolit dupa ce l-a mustrat Petru7.
Este posibil sa-l fi exorcizat:
Citat:
Citat:
În prealabil postat de Petru7 Vezi mesajul
Să te mustre sfântul Vasile cel Mare ca să scoată diavolii din tine
E posibil. Petru7 o fi scris in numele sf.Ap.Petru si a facut apel la sfintii Vasile cel Mare si Grigorie Palamas si se vede ca ei au avut mare putere din moment ce fratele s-a linistit.

Nimic din ce i-am explicat n-a luat in seama de parca as avea interesul sa sabotez sau sa subminez ortodoxia prin teoria Pacman3D-nD sau prin credinta in cele 7Tr.Ap. prin care sufla Domnul Hristos-Cuvantul.

Daca studiezi viata lor, vedeniile lor, multimea de minuni ale lor, lupta lor cu regimul de trista amintire, viata curata, jertfelnica dusa, n-ai cum sa nu ramai impresionat si n-ai cum sa nu fii cinstit sustinand si aparand ceea ce e drept. De aia suntem ortodocsi ca sa fim cinstiti. Iar daca citesti proorociile, intelegi vedeniile, picturile de la Draganescu, vorbele cu talc, CLD si le vezi ca s-au implinit si ca se implineasc atunci nu ai cum sa sustii ca sunt de la cel rau si mincinos. E clar ca Domnul implineste Apocalipsa.

Daca nu vrei sa recunosti evidenta, daca vrei sa ai orbul gainilor, daca vrei sa fii analfabet si nerecunoscator fata de Dumnezeu si fata de niste credinciosi care si-au dat toata viata pentru Dumnezeu si pentru noi asa ca toti sfintii si martirii atunci de ce sunt vinovati cei ce recunosc? Are dreptul sa creada si sa-si spuna parerea de ortodox sau de om oricine fara sa fie nevoit sa rabde tonele de mocirla si de laturi cu care e improscat la fiecare postare de cei foarte "ortodocsi" sau foarte "canonisti".

Nu marturiseam despre mine ca n-am ce marturisi, un pacatos, un mirean ortodox oarecare ci discutia era despre dreapta credinta a altora care nu poate fi calcata in picioare de nimeni oricat de mari s-ar crede unii si altii.

De ce ar trebui sa accept sa mint si sa osandesc cu ura proletara si eu pe nedrept asa ca altii? Crezi ca ar trebui sa mint pentru necredinta celor ce nu vor sa creada in ciuda evidentelor de tot felul? Ce avem de ascuns? Ce am de aparat? Adevarul ne va face liberi si rabdarea pana la sfarsit. Pai asa cum incap eu in BOR de necredinta si nepasarea lor asa ii rog sa incapa si ei de credinta celor ce o au pe ea ca sa putem avea un dialog ortodox fratesc despre orice si despre oricine.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 11.02.2021 at 13:28:38.
  #223  
Vechi 11.02.2021, 13:33:38
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Petru7 Vezi mesajul
Uite aici demonizatule te-ai dovedit singur de analfabet și uite aici te-ai dovedit de învârtit amețit confuziv și inversor!

Astea sunt faptele tale și nu baliverne și blablauri și vorbe goale de răspopit!

Nu mai îndrăzni să te iei de mine și de ortodoxia mea!
Piei satana demonizata in NIP.

Sunteti sectari NIP care va ascundeti prin BOR.

BOR v-a scos afara de mul ttimp, in 1993.

Imi pare rau ca nu ti-am raspuns mai devreme, mai trebuie sa mai si lucram...

Nu mai papagalici prostiile lui Moroco.

Iar grupul de demonizati sunt cei din noi ASA CUM BISERICA SPUNE.

Biserica v-a spus ca sunteti SECTA REA. PUTUROASA.

Ortodoxia ta??? Habar nu ai ce este ortodoxia si vorbesti numai prostii..

Toti sectarii se cred ortodocsi pana in maduva oaselor si nu stiu boaa din credinta.
  #224  
Vechi 11.02.2021, 13:35:11
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
E posibil. Petru7 o fi scris in numele sf.Ap.Petru si a facut apel la sfintii Vasile cel Mare si Grigorie Palamas si se vede ca ei au avut mare putere din moment ce fratele s-a linistit.
Mai si lucrez intre timp nu am timp sa raspund la toti demonizatii... serviciul ne mai ia suficient timp dupa cum am mai spus.

Ai iesit de la coltul tau? Din cabinuta mica NIP?

Ai inceput sa ai glas, sa comentezi?
  #225  
Vechi 11.02.2021, 13:35:49
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dalian Vezi mesajul
Este posibil sa-l fi exorcizat:
Nu esti capabil sa distingi albul de negru in teologie si iti dai cu parerea pe dogma, adevar, secte... esti mare.
  #226  
Vechi 11.02.2021, 13:37:05
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dalian Vezi mesajul
Crestinul nu lupta cu arma injuraturilor, minciunilor si a vorbelor porcoase.
Niciodata.

Iti justifici rautatea inimii si nestapanirea limbii cu, chipurile, apararea adevarului.
Dar daca pe oameni nu-i poti insela, cum poti crede ca-L vei insela pe Dumnezeu?
Nu suntem toti crestinii la aceeasi masura ca oamenii. Judeci oamenii gresti.

Si Petru s-a lepadat desi ...

Cateva vorbe nu sunt nicidecum duhoare demonica satana dogmatica asa cum scoate Moroco in continuu pe gura...


Duhoarea demonica a lui Moroco si a lui Petru put de 10 ori mai rau decat orice am scris eu pe forum.
  #227  
Vechi 11.02.2021, 13:39:40
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul

Ortodoxia nu lupta spre distrugere cu nimeni, nici cu ingerii cazuti, nici cu lumea, nici cu ereticii, nici cu sectele, nici cu satanistii si nici cu ”ortodocsii” cu inima de lup acoperiti pe afara cu haine ortodoxe sau de biserica. Ortodoxia duce lupta cea Buna spre Credinta in Dumnezeu asa ca sfintii Apostoli, ca Domnul Hristos pentru ca tot omul sa ajunga la Lumina și la Cunostiinta Adevarului care vine de la Dumnezeu prin Hristos si prin Duhul Sfant pe unica Cale a urmarii sfintilor, pe Calea Ortodoxa caci Calea Ortodoxa este pusa de Domnul Hristos pentru om ca sa intram intru sfintenia Lui.
Tu mergi impreuna cu sectarii NIP in iad. Si vrei sa tragi si pe altii acolo.

Aici este problema si de asta si nevoia de a trezi demonizati si inselati ca tine..

Ca iti aduci roada ta de inselare si minciuna si pierdere de suflete.

Satana, ce numesti tu lupta cea buna si credinta este sataneala curata, demonizare.

Daca Biserica te-a condamnat, ce nu auzi? Nu auzi vocea Bisericii????

O tii langa de 15 ani de zile, inafara Bisericii, cand si eu si AlinB si Igor ti-am zis ca esti sectar bun de spitalul 9, pe baza a ceea ce ai scris...


Mergi in continuare prin iad, ca acolo nu este altceva.

Daca ai iesit din Biserica o sa primesti plata "apendicelui NIP".
  #228  
Vechi 11.02.2021, 13:41:09
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eusingur Vezi mesajul
3. Biblia si vârsta Universului
Acum vreau sa vorbesc despre lucruri pe care colegii mei seculari nu le-au priceput din Biblie. Unul dintre acestea este vârsta universului.
Biblia si stiinta ar trebui sa fie in unitate si nu au cum sa se contrazica.

Creatia este a Creatorului si Biblia este tot a Craetorului. Ar trebui sa fie in unitate.
  #229  
Vechi 11.02.2021, 13:44:47
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Petru7 Vezi mesajul
Ești demonizat!
Sectare, strigi mai tare ca mine si arunci cu nenumarate mizerii.

Diferenta intre tine si mine este:

1. Eu spun CE A ZIS BISERICA si nu spun de la mine, adica: SECTA REA. PUTUROASA. SECTARI NERUSINATI SI PROSTI!!!


2. Voi aruncati inapoi in Biserica, nu in mine cu nerusinarile NIP.


Voi nu pe mine ma injurati ci injurati ce a zis Biserica. Eu nu am zis nimic din ce Biserica nu a zis.


Sectare, arunci ca si Moroco cu mizerii, dar nu te uiti ca arunci in Biserica !!! Nu in mine. Din pacate tot ce spui este aruncat in Biserica pentru ca toti ierarhii au zis la fel ca mine si au condamnat explicit.

Poti sa arunci cu rahat cat vrei in Biserica, in ierarhie in parintele Cleopa, in 50 de ierarhi.

Ce pot sa zic, nebunia ii cuprinde la sfarsitul veacurilor pe multi ca sa arunce in Biserica ????

Trebuie si cap atunci cand vorbrsti de Biserica, atunci CAND BISERICA A LUAT POZITIE, S-A PRONUNTAT SI A LUAT ATITUDINE !!!

Sunteti sectari care lupta cu Biserica.
  #230  
Vechi 11.02.2021, 13:50:46
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul

Cine se comporta ca @gpalama distrugandu-se pe sine pentru neCredinta lor sau pe altii este inselat de necredinta altora mai mari ca el si a lui proprie care devenind o necredinta totalitara, terorista asa cum a fost pe vremea comunismului sau cum este in vremea papalacului, neomarxismului si satanismului globalist al lumii, ii da iluzia jertfei si omul cazut fraier se autodistruge asa ca si uslamistii care se detoneaza intre crestini crezand ca vor primi rasplata de la Mallahul care le-a promis paganisme in Cer, cadane, bani, pamanturi, castele, desfatari si desfranari, mancaruri alese, privilegii, sefii, ranguri, pile, etc.

.
Satana, reciti ca orice sectar ordinar povesti, numai de ortodoxie nu stii.

Ajungi din nou in negationism, comunism, conspirationims.

Din nou judecti Biserica si spui sa fie urmata calea NIP.

Din nou judeci ierarhia pentru condamnarea NIP.

Din nou NIP e bun, BOR e rau, e comunisti, un discurs analfabet sectar, bazat pe acuzare, sectarism ieftin.


Sectare, sunt satul de placa ta sectara stricata. Nu ai produs nimic bun, doar BOR sunt comunisti....

La loc sectare in cabinuta ta micuta si putoasa. NIP - SECTA REA, PUTUROASA.

Sectare, FACI INSTIGARE LA IESIRE DIN BOR, PENTRU URMAREA CAIII NIP.

Sectare, tragi oamenii la necredinta, la indoiala in credinta, la urmarea unei alte cai.


Cum poate cineva din BOR sa accepte alta cale sectara pe care o propui???


Treci la locul tau, unde ai fost 15 ani de zile, in duhoarea NIP. Acolo iti duci viata...
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare