Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Homosexualitatea
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #81  
Vechi 09.09.2011, 22:21:00
Dasy de Mara Dasy de Mara is offline
Member
 
Data înregistrării: 28.12.2010
Locație: Nürnberg
Religia: Ortodox
Mesaje: 38
Send a message via Skype™ to Dasy de Mara
Post Homosexualitatea

Vai de copii, care sunt infiati de homosexuali!!!!! De ce nu-si fac ei copii?! Ei fug de responsabilitate, ei rastoarna pur si simplu legile lui Dumnezeu, dar sunt ca idolii, care au gura si nu pot sa vorbeasca, ochi si nu pot sa vada, urechi si nu pot sa auda..., sa faca atunci ei copii, fara a face insamantare artificiala. Sa-si vada neputinta si sa se lase de aceasta orgie, SA SE GANDEASCA IN PRIMUL RAND CE AR FACE DACA AR STA FATA IN FATA CU DUMNEZEU, CE I-AR SPUNE, OARE NU SE TEM DELOC? Ar trebui sa le faca cineva clar, ca se razvratesc impotriva Lui Dumnezeu. INFRICOSATOR, INFRICOSATOR;:::::::::

__________________________________________________ ______________________
Doamne si Bunule Dumnezeu, asculta rugaciunile macar a pusnicilor care se nevoiesc cu nevoita aspra si nu lasa Chipul si Asemanarea Ta sa rataceasca pana intratat.




Citat:
În prealabil postat de ioan_strainul Vezi mesajul
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +++++++++++++++++



Cei care nu cred In Biblie care este cuvIntul Lui Dumnezeu grait prin Sf. poororoci mai bine sa nici nu vorbeasca de Dumnezeu.
Nu scrie In Biblie ca la facerea lumi Dumnezeu a spus sa FACEM ceia ce Inseamna ca nu esa singur era de fata Duhul SfInt si Hristos , OM DUPA CHIPUL SI ASEMANAREA NOASTRA .
ACUM VA iNTREB PE VOI CI DESTEPTI SI LUMINATI DE CINE DE deavol credeti ca dumnezeu a creat omul fara ca sa stie ce face sau si Dumnezeu dupa voi este ne stiutor ce este bine si ce nu sau cum sa faca omul dragoste cu alt om, vai vai voau ca va cIstigat anticristu si veti cadea odata ce el si cu toate slugile lui.

De ce ar avea nevoie sa adopteze copii doua lezbi sai doi maricoñ fac operatie si ii insemineaza si despues operatie si nastere prin cezariana nu ¿¿¿¿¿&iquest ;
  #82  
Vechi 10.09.2011, 15:03:46
T E O L O G U L T E O L O G U L is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.12.2010
Locație: Tg Jiu
Religia: Ortodox
Mesaje: 66
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru T E O L O G U L
Implicit

Dece nu suntem deacord cu homosexualitatea? Dumnezeu a facut barbat si femeie ca sa se iubeasca, iar rodul iubirii lor sa fie copiii.
Nu a ingaduit sa se "iubeasca" barbat cu barbat sau femeie cu femeie, fapt pe care il intalnim si in VT.
Rodul "iubirii" dintre barbat si barbat, sau femeie cu femeie nu este nici unul, este numai placerea pacatoasa, care ii va duce in iad. Acest lucru este impotriva firii, de acea intreaga ortodoxie este impotriva acestui lucru.
  #83  
Vechi 10.09.2011, 15:38:39
gdf-fdc's Avatar
gdf-fdc gdf-fdc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2011
Locație: Unde nu exista ortodoxie acolo nu este mantuire
Religia: Ortodox
Mesaje: 269
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Gast84 Vezi mesajul
Actual vin din Spania, am fost crescut acolo si am venit aici in romania, sa vizitez tara asta alaturi de prietena mea, chiar daca nu sunt roman ci spaniol. Sunt pe acest forum datorita prietenii mele, care este romanca, si am vrut sa cunosc mai mult religia ei, tara ei si asa, fiinca eu sunt evreu si nu stiu nimic despre crestinism. Cand am intrat am vazut o lume complet diferita, buna, darnica si harnica, dar pe de o alta parte am vazut o lume ultra conservatoare, si ne deschisa la nou.

Un lucru care m-a socat a fost puternica homofobia a multor persoane. Nu stiu de ce se uraste atat aceasta chestiune. In Spania ii complet normal, persoanele se iubesc unele pe altele si acolo iubirea nu inseamna barbat si femeie, acolo iubirea inseamna barbat si femeie, barbat si barbat si femeie si femeie, pentru ca iubirea se exprima de diferite feluri, fiind doar una. Nu stiam ce inseamna homofobie si de ce exista pana nu am venit aici, in spania nu ii un comportament normal si vazut ura asupra homosexualitatii, relatiile intre acelasi sex sunt COMPLET NORMALE, si nimeni nu vede asta ca pe ceva rau. Sa nu spunem cand am auzit ca se foloseste cuvantul homosexual, sau gay, ca pe o insulta. Ce? De cand ii orientarea sexuala a caruiva este folosita drept jignire? M-am simtit contrariat rau.

De unde vine aceasta ura si de ce, ce aveti impotriva faptului ca doua persoane se pot iubi, indiferent de sexul lor?
uram homosexualitatea pt ca uram pacatul.
  #84  
Vechi 10.09.2011, 20:33:27
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gdf-fdc Vezi mesajul
uram homosexualitatea pt ca uram pacatul.
... si pentru ca pacatul ne separa de Dumnezeu!
  #85  
Vechi 10.09.2011, 20:42:42
ioan_strainul
Guest
 
Mesaje: n/a
Arrow Homosexualitatea

Sarmani si far de minte ce sunteti voi vreti sa judecati pe Dumnezeu sau ce vreti sa spuneti ca dumnezeu care este Inceputul si SfIrsitil care este infinit a creat Imperfectiunea asta voiti voi sa spuneti sau voiti sa va ascundeti pui de napIrci placerile cele Inchipuite In mintea voastra de Deavolul care este tatal minciuni si voi fii lui , nu va este frica de oameni dar de dummnezeu ar trebui sa va fie frica si rusine cum se vor vadi pacatele voastre la ziua judecati si va fi vai si amar voua . De ce a pedepsit Dumnezeu cetatea sodomei si a gomorei oare nu din pricina pacatului acesta si a curviei .


Nebunilor oare voi nu stiti ca tot ce este sub soare este trecator ca omul cu toate poftele lui si cu placerile cele amagitoare aduse de necuratul deavol.
Nu spune si rugaciunea Doamne Dumnezeul cerului si al PamIntului care cu Intelepciunea TA lai zidit pe om facIndul vetuitor vremelnic (trecator prin aceasta veata si liber sa aleaga cum vrea sa traiasca sau sa fie judecat la ziua cea mare) SI VESNIC In Imparatia cerurilor acol in locul gatit celor drepti de la intemeierea lumi unde nimic nu este imaginar ci totul real si adevarat.

Doamne Dumnezeul meu daruieste noua sarmanilor la toti sa urmam calea poruncilor tale marestene credinta si dragoatea de tine si de aprpele nostru si daruieste Doamne minte ca sa nu cadem In pacatutl mIndriei si al trufiei ;
Slavit sa fie Domnul Dumnezeu de acum si pIna In veacul veacului amin amin amin
  #86  
Vechi 10.09.2011, 20:43:54
ioan_strainul
Guest
 
Mesaje: n/a
Arrow homo

Citat:
În prealabil postat de gabriela8 Vezi mesajul
... si pentru ca pacatul ne separa de Dumnezeu!
Amin asa este .+++ +++ +++ +++
  #87  
Vechi 13.09.2011, 17:18:52
marcelnebunu marcelnebunu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 12.09.2011
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 3
Thumbs down

Citat:
În prealabil postat de ioan_strainul Vezi mesajul
Sarmani si far de minte ce sunteti voi vreti sa judecati pe Dumnezeu sau ce vreti sa spuneti ca dumnezeu care este Inceputul si SfIrsitil care este infinit a creat Imperfectiunea asta voiti voi sa spuneti sau voiti sa va ascundeti pui de napIrci placerile cele Inchipuite In mintea voastra de Deavolul care este tatal minciuni si voi fii lui , nu va este frica de oameni dar de dummnezeu ar trebui sa va fie frica si rusine cum se vor vadi pacatele voastre la ziua judecati si va fi vai si amar voua . De ce a pedepsit Dumnezeu cetatea sodomei si a gomorei oare nu din pricina pacatului acesta si a curviei .


Nebunilor oare voi nu stiti ca tot ce este sub soare este trecator ca omul cu toate poftele lui si cu placerile cele amagitoare aduse de necuratul deavol.
Nu spune si rugaciunea Doamne Dumnezeul cerului si al PamIntului care cu Intelepciunea TA lai zidit pe om facIndul vetuitor vremelnic (trecator prin aceasta veata si liber sa aleaga cum vrea sa traiasca sau sa fie judecat la ziua cea mare) SI VESNIC In Imparatia cerurilor acol in locul gatit celor drepti de la intemeierea lumi unde nimic nu este imaginar ci totul real si adevarat.

Doamne Dumnezeul meu daruieste noua sarmanilor la toti sa urmam calea poruncilor tale marestene credinta si dragoatea de tine si de aprpele nostru si daruieste Doamne minte ca sa nu cadem In pacatutl mIndriei si al trufiei ;
Slavit sa fie Domnul Dumnezeu de acum si pIna In veacul veacului amin amin amin
Prietene... nu ne face "far de minte" si "nebuni"... invata sa scrii mai intai
  #88  
Vechi 13.09.2011, 17:25:36
marcelnebunu marcelnebunu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 12.09.2011
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 3
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dasy de Mara Vezi mesajul
Vai de copii, care sunt infiati de homosexuali!!!!! De ce nu-si fac ei copii?! Ei fug de responsabilitate, ei rastoarna pur si simplu legile lui Dumnezeu, dar sunt ca idolii, care au gura si nu pot sa vorbeasca, ochi si nu pot sa vada, urechi si nu pot sa auda..., sa faca atunci ei copii, fara a face insamantare artificiala.
s-ar putea sa fi retinut gresit, dar tin minte ca am citit pe undeva ca in viitorul apropiat femeile ar putea sa ramana insarcinate fara niciun fel de ajutor din partea unui barbat sau a inseminarii artificiale, ergo, lesbienele ar putea sa nu mai aiba nevoie de barbati, implicit nici lumea nu ar mai avea nevoie de noi... nu am verificat sub nicio forma acel articol
  #89  
Vechi 13.09.2011, 17:52:39
marcelnebunu marcelnebunu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 12.09.2011
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 3
Implicit Istoria contrafactuala

Citat:
În prealabil postat de Dasy de Mara Vezi mesajul
Unde ar fi ajuns omenirea, daca toti ar fi homosexuali?! Poate ca nici tu nu ai fi pe lume.
Unde ar fi ajuns omenirea daca toti ar fi fost calugari, maici, macaragii, fotbalisti sau negri?
De asemeni poate in trecutul tau a fost o persoana care, daca nu ar fi fost de o alta orientare sexuala, ar fi luat locul unuia din stra-stramosii tai conducand in acest mod la distrugerea universului pe care il stim noi acum si in mod direct a nonexistentei tale. Poate nici adolf hitler, michael jackson si gheorghe hagi nu ar fi existat din acelasi motiv
  #90  
Vechi 13.09.2011, 18:06:10
moldoveanu's Avatar
moldoveanu moldoveanu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 166
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Gast84 Vezi mesajul
Deci, homosexualitatea... O considerati boala? In fine... ce sa mai spun.

Stiu ca trebuie pastrate traditiile, dar in comunitatile evreiesti, si iti spun eu ca stiu bine, traditia fata de acest lucru ii ca si cum nu ar exista, adica, de ce sa nu respectam si sa tratam bine homosexualitatea, poate ca in cartiile de pe atunci nu era vazuta bine, ca si cum nu erau vazute bine zeci de lucruri, dar nu credeti ca trebuie sa va modernizati si voi un pic? Poate ca ar trebuie sa ne adaptam la lumea asta noua, si sa nu traim 100% dupa scrierile cele vechi.

Salutari.
Evreii din ziua de azi se pare ca nu au prea multe in comun cu acei evrei ravnitori de altadata.
Mai nou se accepta si samanismul si vrajitoria in Israel, chiar la nivel de stat. Cand "madona" a fost in Israel intampinata de prim-ministrul lor, acesta a spus sus si tare ca el este adept al Kabbalah. Stramosii vostri se intorc in mormant cand vad ce faceti (poate si ai nostri ai crestinilor, nu zic).
__________________
"Intelepciunea vine odata cu suferinta" - Aeschylus
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
SUA si Homosexualitatea Diana67 Homosexualitatea 132 11.12.2015 18:35:30
Homosexualitatea in viitor SylverCheetah53 Homosexualitatea 41 29.07.2010 11:28:09
Homosexualitatea NTatiana Intrebari utilizatori 5 10.03.2010 21:23:56