Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 01.10.2012, 02:24:24
Mosh-Neagu's Avatar
Mosh-Neagu Mosh-Neagu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.457
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioan cezar Vezi mesajul
...!!! +

De unde ai scos Moshule povestea asta minunata?.....:)
Frate Cezare, internetul poate fi o adevarata binecuvantare, sau o adevarata osanda. De cele mai multe ori e osanda, fiindca mai creaza si dependenta, dupa cum bine ziceai intr-o zi.
Despre Fratele Ioan s-a mai scris pe forumul nostru. Este omul care i-a ingropat pe pustnicul Nectarie in 2002, care ajunsese la 108 ani, sau pe pustnicul Zosima, (prin 2008) ce atinsese 129 de ani.
In seara asta, am urmarit cu totul intamplator (dar ce e intamplator pe lumea asta?) o emisiune "In premiera" pe antena 3, cu "Fratele Ioan", fapt care mi-a starnit interesul si am intrat fuguta sa aflu mai multe despre el. Ce-am gasit m-a coplesit pur si simplu... Cel putin in ceea ce priveste "schimbarea" din viata lui de mirean, casatorit... Faptul ca e cunoscut pe la Sihastrie, Neamtului, Radu-voda, Pojorata, etc si ca staretii il cheama de multe ori in "ajutor" sau ii "dau sarcini" spre ascultare, este deja un element arhicunoscut... Tocmai de aceea am indraznit sa-l aduc in "prim plan", desi pe de alta parte nici n-as vrea ca gestul meu sa-i aduca neplaceri, fiindca da lumea buluc sa-l cunoasca... Dumnezeu sa aiba mila de sufletul lui, iar pe mine sa ma ierte, fiindca am indraznit sa-l aduc in atentia noastra...

Iata totusi si un link: http://melidoniumm.wordpress.com/201...untii-sucevei/
__________________
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Iubirea de vrajmasi, nu e un sfat, este o porunca! (Parintele Arsenie Papacioc)

Last edited by Mosh-Neagu; 01.10.2012 at 02:35:26.
Reply With Quote
Răspunde