Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 13.06.2016, 17:03:00
crinrin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

La fel cum se intampla si pe forumul asta.
Sa te debarasezi definitiv de puii de cuci aciuati aici, ar presupune sa arunci cuibul cu totul.

Last edited by crinrin; 13.06.2016 at 17:15:12.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 13.06.2016, 20:00:25
Romowe
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de crinrin Vezi mesajul
La fel cum se intampla si pe forumul asta.
Sa te debarasezi definitiv de puii de cuci aciuati aici, ar presupune sa arunci cuibul cu totul.
Adica?
Nie panimaiu.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 15.06.2016, 12:29:26
Trimisul Trimisul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.03.2016
Mesaje: 296
Implicit

Nu din pricina căldurii caloriferului a murit ci din pricina lipsei iubirii...

Ai plecat la veterinar și n-ai mai avut credință în Dumnezeu, ai plecat crezînd că o să te ajute medicii... dar oare păsările sau animalele care înfiază alți pui la ce medici veterinari se duc să-i învețe și să-i ajute? Sau animalele care înfiază copii, pui de oameni, la ce medici umani se duc să-i învețe și să-i ajute? Oare cine le învață pe ele să îngrijească puii (din moment ce vedem atîtea exemple de pui înfiați și crescuți de alte animale), oare cine le învață: medicii sau Duhul lui Dumnezeu?

Deci:
''Nu este bine să fie puiul singur.'' (în textul Evanghelic în loc de puiul este scris omul)

Și eu am avut o rățușcă mică mică pe care a găsit-o mama și deși am iubit-o și ea a pus-o într-o cutie bine amenajată și nu a pus-o nici pe calorifer și nici în frig, cu toate astea, peste noapte, a murit... cred că s-a întristat foarte mult cînd s-a văzut singură în altă încăpere... a plîns pînă a murit săraca.

Precis a auzit-o Dumnezeu și dacă a văzut-o prea singură... a luat-o la El.

Deci: dacă ai credință și ești întru Dumnezeu atunci sigur ești și vei fi împreună și cu puiul de cintezoi și cu rățușca mea, așa că nu te mai întrista.

''Împărăția cerurilor este a celor ca ei!''(a acestor mici copilași cărora le pare rău... ''Lăsați copiii să vină la Mine!.. să-i vindec și să-i învăț să se iubească unii pe alții.'')

Last edited by Trimisul; 15.06.2016 at 12:46:20.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 15.06.2016, 13:24:01
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Chiar ca nu esti bine..
Da' intr-un fel, ai putea fi mascota forumului, destul de reprezantiva la o adica..
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 15.06.2016, 13:52:43
Copacel Copacel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.08.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.140
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Trimisul Vezi mesajul
Nu din pricina căldurii caloriferului a murit ci din pricina lipsei iubirii...

Ai plecat la veterinar și n-ai mai avut credință în Dumnezeu, ai plecat crezînd că o să te ajute medicii...
Stai putin ca deja aluncam spre o panta primejdioasa.Majoritatea inca nu am
ajuns la starea care prin intermediul rugaciunii se ne putem tamadui sau
sa tamaduim pe altii sau alte vietati.Pentru aceasta iti trebuie harisma de la Duhul Sfant.
Nu putem sa avem de harisme doarece suntem foarte pacatosi si nu nu putem sa ajungem la un astfel de nivel, iar Dumnezeu intelege asta si tot din marea Sa mila ne-a dat medici, doctori.Ei sunt ajutoarele pe care Dumnezeu ni le-a dat.
Cand avem o problema de sanatate cerem ajutor de la Dumnezeu.Iar El ne
da medicamente duhvnicesti (Spovedanie, Euharistie, Sf Maslu, Liturghie, etc) in combinatie cu alte tipuri de medicamente pe care ni le dau doctorii,
tot prin intermediul lui Dumnezeu. Ca Dumnezeu i-a luminat sa se faca
doctorii si le-a dat talantii necesari pentru a studia medicina.Si medicina tot
Dumnezeu a lasat-o ca stiinta. Peste tot este lucrarea Sa.

Deci atunci cand suntem bolnavi sau avem pe cine bolnav, ne rugam pentru
noi(sau persoana respectiva) luam tratament duhovnicesc si mergem la un medic (care tot mana lui Dumnezeu este) si luam si acel tratament.
Si facem terapie combinata: tratament duhovnicesc + tratament de la medic.

Altfel, daca noi credem ca putem sa ne vindecam doar prin rugaciune este
foarte probabil sa ne inselam rau de tot, caci gradul nostru de pacatosenie
ne impiedica.Asta inseamna ca facem un pariu cu insasi sanatatea noastra
in conditiile in care nu ne cunoastem propria persoana si nu stim gradul nostru de curatie duhovniceasca.

Din moment ce insusi Hristos spune ca noi nu stim de unde venim si unde mergem, adica nu ne cunoastem, cum am putea sa face un astfel de pariu
cu sanatatea noastra tinand cont ca nu ne cunoastem , prin urmarre nu stim
daca ne putem sa ne vindecam doar prin rugaciune ?

Asadar, cand suntem bolnavi fugutza la medic pt diagnostic si la preot tot
pentru diagnostic.Din moment ce boala ataca atat latura duhvniceasca cat
si cea biologica ne trebuie in raspuns pe masura pe ambele directii.
Un tratament medicamentos de la medic, pt lupta impotriva bolii pe directia biologica, si un tratament duhonicesc de la preot impotriva bolii pe directia
duhovniceasca.Iar aceste tratamente trebuie desfasurate simultan, deoarece
si boala ataca simultan pe aceste directii.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 16.06.2016, 20:15:33
Trimisul Trimisul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.03.2016
Mesaje: 296
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Chiar ca nu esti bine..
Da' intr-un fel, ai putea fi mascota forumului, destul de reprezantiva la o adica..
Citat:
Răspuns
((((((((((((Ce ai omule, ce ți-am făcut de mă tot ocărăști?
Ce mascotă? Ce e în mintea ta? Ce insinuezi?
Nu pricep ce poți tu să înțelegi din ce scriu eu...

Ești pe dos la înțelegere... și spui că eu nu sunt bine.
Cum vine asta să-mi tot dai astfel de mesaje aiuristice ca o vedetă rea ce ''păzește''?
Ce vrei tu de la mine de mă tot iei la mișto cu tot felul de răutăți de parcă eu am scris lucruri rele. Răul îl scrii tu.
Dă-ți ție diagnostice nu mie! Scrieți ție astfel de mesaje nesimțite și rele!

E plin iadul de răutate... tu de ce te delași în astfel de ironii? Vrei să ajungi în iad?

Cu ce te-am deranjat? Spune dacă ai curaj, cu ce crezi că am greșit în text față de tine sau față de altcineva dar nu insinua mereu tot felul de prostii absurde! Deci cu ce ți-am greșit?

Am răspuns altuia, care are inimă, nu ție, așa că dacă ai ceva de zis spune, dar nu mai fă atacuri la persoană cu insinuări de parcă cine știe ce aș fi scris!

Ce am scris? Și ce ai înțeles tu din ce am scris? Nu crezi că la tine este o problemă dacă după ce citești dai apoi astfel de mesaje scurte și rele?

''Pomul rău nu poate face roade bune tot așa cum pomul bun nu poate face roade rele!''
Dacă făci răul atunci răul își va face casă din tine și tu vei fi rob răului! Ești liber să faci ce vrei. Alege BINELE!

Deci te rog să încetezi cu ''compătimelile și sfaturile tale'' ispititoare și păgîne!
Nu te mai distra de alții căci ''tu ești acela!''... tu ești eroul fabulei și a bancului cu proști de care te distrezi împreună cu statna crezînd că te distrezi de mine.

Aici e vorba de un pui de cintezoi care sărmanul a murit și nu de unul de neăpîrcă sau de viperă care mișună pe forum și ''pune oamenii la punct''... așa că revizuiește-ți caracterul și comportamentul bolnav... deși nu cred că sunt primul care îți cere asta!

Dacă nu te cumințești o s-o pățești! Poți fi sigur de asta! Și nu de la mine! Așa cum îmi faci mie o să-ți faci ție mai devreme sau mai tîrziu pentru că răului pe care-l slujești nu-i va fi milă nici de tine și nici de Dumnezeu!

Știu de unde ți se trage... deci nu cred că e vina ta!.. tu doar faci pe plac... pe placul ipocriților crezîndu-te mare!
A fi mare înseamnă a fi bun și milos! De ce nu vrei să fii și tu așa?))))))))))
Revenind la subiect, e vorba de iubire, ea este singura care poate salva orice pui... dar nu iubirea de sine însuți... ci o iubire așa de mare cum are Domnul nostru Iisus Hristos. Să fim ca El și nu ca cel rău!

Last edited by Trimisul; 16.06.2016 at 20:51:48.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 16.06.2016, 20:59:44
Trimisul Trimisul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.03.2016
Mesaje: 296
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Copacel Vezi mesajul
Stai putin ca deja aluncam spre o panta primejdioasa.Majoritatea inca nu am
ajuns la starea care prin intermediul rugaciunii se ne putem tamadui sau
sa tamaduim pe altii sau alte vietati.Pentru aceasta iti trebuie harisma de la Duhul Sfant.
Nu putem sa avem de harisme doarece suntem foarte pacatosi si nu nu putem sa ajungem la un astfel de nivel, iar Dumnezeu intelege asta si tot din marea Sa mila ne-a dat medici, doctori.Ei sunt ajutoarele pe care Dumnezeu ni le-a dat.
Cand avem o problema de sanatate cerem ajutor de la Dumnezeu.Iar El ne
da medicamente duhvnicesti (Spovedanie, Euharistie, Sf Maslu, Liturghie, etc) in combinatie cu alte tipuri de medicamente pe care ni le dau doctorii,
tot prin intermediul lui Dumnezeu. Ca Dumnezeu i-a luminat sa se faca
doctorii si le-a dat talantii necesari pentru a studia medicina.Si medicina tot
Dumnezeu a lasat-o ca stiinta. Peste tot este lucrarea Sa.

Deci atunci cand suntem bolnavi sau avem pe cine bolnav, ne rugam pentru
noi(sau persoana respectiva) luam tratament duhovnicesc si mergem la un medic (care tot mana lui Dumnezeu este) si luam si acel tratament.
Si facem terapie combinata: tratament duhovnicesc + tratament de la medic.

Altfel, daca noi credem ca putem sa ne vindecam doar prin rugaciune este
foarte probabil sa ne inselam rau de tot, caci gradul nostru de pacatosenie
ne impiedica.Asta inseamna ca facem un pariu cu insasi sanatatea noastra
in conditiile in care nu ne cunoastem propria persoana si nu stim gradul nostru de curatie duhovniceasca.

Din moment ce insusi Hristos spune ca noi nu stim de unde venim si unde mergem, adica nu ne cunoastem, cum am putea sa face un astfel de pariu
cu sanatatea noastra tinand cont ca nu ne cunoastem , prin urmarre nu stim
daca ne putem sa ne vindecam doar prin rugaciune ?

Asadar, cand suntem bolnavi fugutza la medic pt diagnostic si la preot tot
pentru diagnostic.Din moment ce boala ataca atat latura duhvniceasca cat
si cea biologica ne trebuie in raspuns pe masura pe ambele directii.
Un tratament medicamentos de la medic, pt lupta impotriva bolii pe directia biologica, si un tratament duhonicesc de la preot impotriva bolii pe directia
duhovniceasca.Iar aceste tratamente trebuie desfasurate simultan, deoarece
si boala ataca simultan pe aceste directii.
Se vede că nu știi scriptura și vorbești mult și aiurea. Te rog iartă-mă!

Păi dacă a zis Dumnezeu despre Iisus că El e Mîntuitorul atunci poți fi sigur că nu ai nevoie de altcineva să te vindece!

Vouă vă place lumea și de frică mai degrabă credeți în medici, care nu sunt altceva decît niște oameni păcătoși care vor să cîștige bani de pe fraieri, mai degrabă credeți în lume, în păcat și în satana decît să credeți în Dumnezeu.

Dacă îl ai pe Hristos atunci nu mai ai nevoie de nimeni. El te vindecă și pe tine și pe puiul de cintezoi! Condiția este să-L asculți îndeplinind tot ce-ți spune!

Cine apelează la medic e mort și moare mai rău chiar dacă îl ''vindecă'' medicul vremelnic!

''Cine nu a fost niciodată la medic să arunce primul cu piatra!''... măcar la un dentist!.. știți cît costă o plombă? Ce te îmbolnăvește omule? PĂCATUL! Dacă vrei să trăiești și să te vindeci atunci ascultă pe Dumnezeu și nu mai păcătui!

Simplu!

Boală=PĂCĂTUIRE,

Salvare și Vindecare= Domnul nostru Iisus Hristos și Cuvîntul lui Dumnezeu!

Cine crede altfel se-nșală cu iubirea de sine distrîndu-se cu desfrînarea cu care se încîntă foarte socotind răutatea un bine din pricina falselor merite!

Last edited by Trimisul; 16.06.2016 at 21:08:31.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 16.06.2016, 21:26:49
Igor_Paslusnik's Avatar
Igor_Paslusnik Igor_Paslusnik is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2015
Locație: Biserica. Creștin al Bisericii primare, cea fără erezie, numită politic după anul 1054: Ortodoxia
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.724
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Trimisul Vezi mesajul
''Cine nu a fost niciodată la medic să arunce primul cu piatra!''... măcar la un dentist!.. știți cît costă o plombă? Ce te îmbolnăvește omule? PĂCATUL! Dacă vrei să trăiești și să te vindeci atunci ascultă pe Dumnezeu și nu mai păcătui!

Simplu!

Boală=PĂCĂTUIRE,

Salvare și Vindecare= Domnul nostru Iisus Hristos și Cuvîntul lui Dumnezeu!

Cine crede altfel se-nșală cu iubirea de sine distrîndu-se cu desfrînarea cu care se încîntă foarte socotind răutatea un bine din pricina falselor merite!
"Trimisul",

bine-ai venit, mă bucur că ești aici. Să mulțumim Domnului că te-a adus aici pe forum, unde înveți și ești învățat. Acum, te voi învăța eu câte ceva despre mântuire. Adică Domnul, prin mine... că "nu pot nimic fără Domnul, fără Hristos" - Ioan 15, 5, ci întotdeauna "toate le pot în Hristos, care mă întărește." - Filipeni 4, 13.

Știi ce te îmbolnăvește? Neiubirea, ura, mândria, nesmerenia, care duc la erezie, la părerea de sine, la neascultare, aroganță, acestea omoară sufletul...

"Trimisul", frate, tu cunoști Scriptura? Nu pare că o cunoști, te simt rătăcit și risipitor în neo-protestantism și simt că te închini la hristoși mincinoși, sau un soi de ecumenism mistic, frățior iubit. Fără să știi ce-i aceea misticism sau ascetism. Ai grijă...

Deci, iată îți dăruiesc cu dragoste, o bucată vie din învățătura dreaptă și mântuitoare, sau dreaptă creștină, nu eretică "creștină":

Dumnezeu lucrează cu minuni inexprimabile, întotdeauna, la cei care-L doresc pe Domnul în viața lor, da? Întotdeauna El lucrează în comuniune, nu e egoist, ci oferă minunile prin oameni și prin obiecte, fiindcă avem dovezi biblice, nu?
El le-a creat pe amândouă (oameni și obiecte) și vrea să ne vadă uniți, bucurându-ne și folosind și dăruind împreună bucuriile de la El.
Da, Hristos Mântuitorul, e Cel Care vindecă, dar nu se coboară El din cer, de fiecare dată când face vindecările. Le face prin oameni și prin obiecte.

"Și Dumnezeu făcea, prin mâinile lui Pavel, minuni nemaiîntâlnite. Încât și peste cei ce erau bolnavi se puneau ștergare sau șorțuri purtate de Pavel, și bolile se depărtau de ei, iar duhurile cele rele ieșeau din ei." - Faptele Apostolilor 19, 11-12.
Vedem că prosoapele/ștergarele pe care le-a folosit Sfântul Apostol Pavel, când Pavel nu mai era de față, erau puse peste bolnavi și demonizați și se vindecau de boli și ieșeau demonii din ei.

Și mai ales, avem o mărturia biblică majoră, de la Duhul Sfânt, despre Sfintele Moaște:

"Apoi a murit Elisei și l-au îngropat, iar în anul următor(!) au intrat în țară cete de Moabiți. Dar iată, odată, când îngropau un mort, s-a întâmplat ca cei ce-l îngropau să vadă una din aceste cete și, speriindu-se, au aruncat mortul în mormântul lui Elisei. Căzând acela, s-a atins de oasele lui Elisei și a înviat și s-a sculat pe picioarele sale." - 4 Regi 13, 20-21.

Poftim, știm deja, din vechiul testament, când legea iubirii, când desăvârșirea nu era dăruită încă, că Dumnezeu lucrează prin Sfinții Lui, și după moartea lor, prin Sfintele Moaște ale lor.

Deci ce vedem aici în aceste versete ?

Vedem că Duhul Sfânt este în Sfintele Moaște ale Sfinților și după ce sufletul Sfântului pleacă din trup, tocmai fiindcă acel trup este templu al Duhului Sfânt, cum spune Scriptură și unde intră Duhul Sfânt, nu mai intră stricăciunea și acel trup nu cunoaște stricăciunea, de aceea Sfintele Moaște, nici nu arată ca oricare alt om mort (adormit) și fac minuni, adică Domnul prin trupul plăcutului Său. "nu vei da pe cel cuvios al Tău să vadă stricăciunea." - Psalmii 15, 10.

Acele Sfinte Moaște, vedem că învie trupul unui alt adormit, alt mort, și chiar și din alt neam, al moabiților, neam păgân, fiindcă Dumnezeu iubește pe toți oamenii și vrea ca toți oamenii la cunoștiința adevărului să vină, cum spune Scriptura și mai ales după ce Sfântul Elisei era adormit (mort) de un an, spune versetul, totuși, Sfintele Moaște ale lui, fac minuni și învie morții, fiindcă încă Sfintele Moaște ale lui, erau purtătoare de Duhul Sfânt și făcătoare de minuni și vor rămâne astfel până la judecată, la fel și toate Sfintele Moaște ale oricărui alt Sfânt, fiindcă Duhul Sfânt nu se răzgândește, ca să dea Sfintele Moaște stricăciunii, fiindcă acel Sfânt a fost plăcut Sfintei Treimi, toată viața sa.

Fără să mai amintesc de toiagurile lui Moise și Aaron, făcătoare de minuni, șarpele de aramă, făcător de minuni, chivotul legământului cu heruvimii de aur sculptați pe capac. Aceștia sunt chip cioplit și idoli? Niciodată.

Cum, firesc, dovedit biblic, nici Sfintele Icoane și Sfintele Moaște, nu sunt chipuri cioplite, și nici idoli, ci sunt făcătoare de minuni, fiindcă Duhul Sfânt este în ele, precum în toiaguri, șarpe de aramă, heruvimi, și alte zeci de exemple biblice, deci în oameni și obiecte.

De aceea avem obiecte liturgice, ca să săvârșim Sfintele Slujbe, avem felon, cărți pergamente, cum avea și Sfântul Apostol Pavel, așa trebuie să fie creștinismul cel fără erezie. După Biblie, nu după capul nostru în mândrie, că atunci rătăcim și risipim și e grav.

Deci ai grijă, frățiorul meu iubit, să nu risipești în minciunile penticostalilor, baptiștilor, adventiștilor, sau ecumeniști sau la alți hristoși mincinoși, că îți spun că altfel, vei muri cu moartea de-a doua, ca și toți ereticii, care de bună voie aleg pieirea veșnică pentru sufletul lor.
__________________
Noul Testament ortodox e manualul normalității. Să citim zilnic din el, din Patristică, Dogmatică, Sfintele Canoane, cărți de la Sfinți ortodocși, nu de alte culte, ptr. a avea viață sfântă. În erezii nu e Duhul Sfânt, Har, Taine, Mântuire.

Dorim unirea tuturor în Sfânta Biserică fără ereziile lor. Hristos/Biserica/Creștinismul este și va fi ecumenic nu eretic-ecumenist, deschis la dialog și vindecare ptr. orice boală până la Parusie. Iubim toată Creația. Sunt 9 Sf. Sinoade Ecumenice.
Biblia

Last edited by Igor_Paslusnik; 16.06.2016 at 21:49:54.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 16.06.2016, 22:33:29
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Daca vroiai sa satirizezi credinta asa cum e vazuta ea din perspectiva ateista, si inca pe un forum crestin, fara sa fii banat, ba mai mult, pentru unii sa treci drept nevoitor ei bine..ai cam reusit.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 17.06.2016, 13:23:12
Trimisul Trimisul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.03.2016
Mesaje: 296
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Daca vroiai sa satirizezi credinta asa cum e vazuta ea din perspectiva ateista, si inca pe un forum crestin, fara sa fii banat, ba mai mult, pentru unii sa treci drept nevoitor ei bine..ai cam reusit.
Citat:

Asta în paranteză ca răspuns la atacurile ce vin de jos, nu de la tine ci de la cel rău:

Adică ceea ce faci tu de cînd sunt pe forum îmi pui mie în cîrcă cu tupeu și mințind fără rușine?

Eu satirizez credința? Tu chiar nu vezi că în fiecare postare a ta ai dat în mine și în alții cu un text rău, un text nesimțit, un text insinuant și iată că acum și intri la înfruntare ca să te arăți tocmai tu apărător al creștinilor, un apărător al forumului, unul ce vrea banarea mea de parcă eu aș fi scris ceva rău la adresa ta sau a altora sau a Credinței?

Cît tupeu poți să ai omule? Și acum mă faci prefăcut și pe placul ateiștilor și un nevoitor ipocrit căruia i-a ieșit scenariul, rolul, teatrul pus în scenă?

De unde tragi tu astfel de concluzii prin care-ți bați joc de mine fără măsură?

Ție chiar nu ți-e rușine? Chiar nu-ți dai seama ce faci?

Te-am întrebat ce vrei? De ce îmi tot faci atacuri la persoană? Dacă ai ceva de zis spune dar nu mai încerca decredibilizări de tip securist că nu ține. Poate ești vreun acoperit că altfel nu-mi explic jocul pe care-l faci!

Mă mir de admin și de alții de pe forum care-ți tolerează astfel de comportamente subumane. Nu cer banarea ta ci să respecți regulile dialogului și ale Adevărului și Dreptății căci nu poți minții cu nerușinare la nesfîrșit că din ceea ce scriu eu se poate înțelege ceea ce insinuezi tu și deduci tu cu o atît de mare rea voință și credință!

Cine îți dă dreptul, să mă judeci și să ''știi'' tu mai bine chiar ca mine sau chiar ca Dumnezeu cum sunt eu fără să mă cunoști ci doar interpretîndu-mi cu răutate și pe dos mesajele și dîndu-mi apoi sfaturi și consolări batjocoritoare însinuînd că sunt nebun și că trebuie să mă tratez?

Răul te-a făcut rob și orb și eu sunt jucăria răului care te stăpînește?

Revino-ți și nu-ți mai permite astfel de dialoguri ce te pierd și te surrpă de tot.

Ia o pauză și nu mai posta ''judecăți de valoare'' că nu e cazul să te crezi avocatul diavolului, medicul distrat și grămăticul viclean care ticluiește pe baza textelor mele niște deducții absurde cu valoare de panică generală!

Deci nu te mai lăuda cu tot felul de suspiciuni căci lăudăroșii care emit răutăți nu sunt altceva decît niște fricoși NECREDINCIOȘI!


Mă bucur totuși că-mi dai atenție și-mi răspunzi la mesaje. Deci nu doresc să te baneze adminul căci nu moartea păcătosului o dorim ci ca să se întoarcă și să fie viu, adică întru CREDINȚĂ.
Deci nu vroiam să satirizez pe nimeni, nici Dreapta Credință și nici pe cea văzută așa de atei și nu vreau să trec drept altceva decît sunt, așa că nu avea ce să-mi reușească pentru că nu încerc să păcălesc sau să înșel pe cineva!

Deci n-ai dreptate deși ești sugur că ai!

Last edited by Trimisul; 17.06.2016 at 13:58:39.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare