Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 11.12.2010, 11:00:04
padrevicentiu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit farse de prost gust

Probabil ati vazut pe internet asa zisele"sunetele din iad" http://www.youtube.com/watch?v=A6h2dZ51iy8 ,voi ce parere aveti?eu sunt foarte sigur ca este o aberatie ca si bigfoot sau nessie.Asta pentru ca:
1.pana in centrul pamantului sunt doua straturi de manta care sunt imposibil de parcurs,potrivit unor calcule mai usor este sa ajungi in Pluto decat sa parcurgi centrul pamantului
2.asa cum raiul nu este pe pamant nici iadul nu este sunt doua lumi transcendente la care numai sufletul poate ajunge
3.un microfon se topeste la 100 de grade dar altminteri 100.000.000 de grade?
4.am ascultat mai cu atentie inregistrarea si se pare ca sun doar niste sunete urbane probabil dintr-o strada aglomerata sau un hipermarket
Reply With Quote
  #2  
Vechi 12.12.2010, 15:41:43
hanico's Avatar
hanico hanico is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.06.2007
Locație: Moldova lui Stefan
Religia: Ortodox
Mesaje: 135
Trimite un mesaj prin AIM pentru hanico
Implicit ???

Dumnezeu in iubirea Lui fara margini ii primeste pe toti cei care vin la El, insa adevarata dragoste de Dumnezeu nu se naste din frica! Frica poate fi un inceput dar ca sa continui e nevoie de mai mult. Doamne ajuta!
__________________
Iisus e Lumina lumii, noi trebuie sa fim sarea pamantului!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 13.12.2010, 20:11:58
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Nici eu nu prea cred.Cred ca videoclipul,stirea e facuta ca sa inspaimante ,sa infioare ,sa dea asa zisul senzational.
Raiul si Iadul sunt doua locuri,stari spirituale nu materiale.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 13.12.2010, 20:21:35
dianagroza's Avatar
dianagroza dianagroza is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.10.2010
Locație: Iasi, Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 714
Smile

Buna seara! Sincer nu auzisem pana acum, dar stau sa ma intreb cine ar crede ca sunt sunete din iad? E chiar hilar. Trebuie sa fie inregitrate intr-un loc foarte aglomerat. Au nevoie de accesari si suna mai atractiv pentru unii "sounds of hell"
__________________
AMIN! Intru Imparatia Ta cand vei veni, pomeneste-ne pe noi Doamne, cand vei veni intru Imparatia Ta!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Arhitectura bisericilor: dupa canon sau dupa gust? windorin Arta bisericeasca in general 247 19.09.2015 01:15:06
Ce trebuie sa faca crestinul zilelor noastre cand toate merg prost? mela me Pocainta 54 19.03.2013 03:51:49
Am fost luat de prost Mihailescu-Marin Daniel Generalitati 44 09.07.2010 22:47:42