Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 23.05.2010, 02:19:41
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit Protest

Protestez, protestez si iar protestez...Domnilor, si, doamnelor, protestez impotriva "tiranieii" de care dau dovada unii membri si colegi de forum. Asadar,in indignarea mea, si nu numai, voi intra in "greva vorbirei", adicatelea, nu voi mai posta nici un "post" pe acest forum, pana cand domnii "tirani" AlinB si forfota, nu vor recunoaste public(ha, ha, ha), ca, cel dintai, este prea "plin" de repros(si pus pe harta, vesnic), la adresa altora evident, iar cel de pe urma, al doilea adicatelea, este prea patruns de "politichie", si in consecinta, deformeaza realitatea ce-l inconjoara, cu atata maretie.
Deci, voi fi in greva, pana la "pastele cai...", eram sa zic cailor, da' asta exista, pana la "pastele iepelor", si, doresc sa-mi cer scuze anticipat, acelor care imi vor duce "lipsa"(ha, ha, ha). Daca doriti sa ma contactati, ei bine, contactati-ma pe "privat", ca public nu voi raspunde la nici o interpelare.
Va multumesc, pentru atentia cu care m-ati onorat, citind thread-ul & post-ul asta.
p.s. sa mai zica cineva ca sunt violent...ori indemn la...
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...
Reply With Quote
  #2  
Vechi 23.05.2010, 02:53:13
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Vai, da di she pui la suflet tot ce auzi? Nu trebuie sa-i bagi in seama. Crestinul cat o trai el, va avea vrajmasi. Sunt unii care in loc sa faca ceva constructiv, probabil din plictiseala lor (ca tot vorbeam de ea intr-un thread anterior), stau ca nevastuicile pe forumuri crestine pentru a o da mai la sictir din ciuda sau mai stiu eu...

Dai si tu un sfat, doua, trei. Daca ii surd si n-are urechi s-auda, lasa-l in pierzania lui si mergi mai departe. Cuvantul cheie este verbul 'a ignora'. Pur si simplu nu-i mai baga in seama.

Daca intri aici ca sa te mai relaxezi sau sa vorbesti cu alti crestini, pai asta sa faci, nu sa te iei in gura cu toti ateii, sectantii, paganii sau trantorii.

Asa-i Internetul, e mai libertin de felul lui, pot intra multi lupi in haine de oaie, sau pur si simplu lupi fara camuflaj ca oricum nu le poti face nimic.

De-avem avea un admin mai sever...
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 23.05.2010, 02:53:23
mirabela mirabela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.03.2009
Locație: germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 487
Implicit

P.S. Esti doar pueril.


Citat:
În prealabil postat de eodor nastasa Vezi mesajul
Protestez, protestez si iar protestez...Domnilor, si, doamnelor, protestez impotriva "tiranieii" de care dau dovada unii membri si colegi de forum. Asadar,in indignarea mea, si nu numai, voi intra in "greva vorbirei", adicatelea, nu voi mai posta nici un "post" pe acest forum, pana cand domnii "tirani" AlinB si forfota, nu vor recunoaste public(ha, ha, ha), ca, cel dintai, este prea "plin" de repros(si pus pe harta, vesnic), la adresa altora evident, iar cel de pe urma, al doilea adicatelea, este prea patruns de "politichie", si in consecinta, deformeaza realitatea ce-l inconjoara, cu atata maretie.
Deci, voi fi in greva, pana la "pastele cai...", eram sa zic cailor, da' asta exista, pana la "pastele iepelor", si, doresc sa-mi cer scuze anticipat, acelor care imi vor duce "lipsa"(ha, ha, ha). Daca doriti sa ma contactati, ei bine, contactati-ma pe "privat", ca public nu voi raspunde la nici o interpelare.
Va multumesc, pentru atentia cu care m-ati onorat, citind thread-ul & post-ul asta.
p.s. sa mai zica cineva ca sunt violent...ori indemn la...
Reply With Quote
  #4  
Vechi 23.05.2010, 07:43:04
Rodica50's Avatar
Rodica50 Rodica50 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.855
Implicit

Protestez impotriva celor care incalca legea Lui Dumnezeu prin faptul ca nu numai ca nu-si parasesc pacatul cumplit, care este uraciune in fata Lui Dumnezeu, dar il si trambiteaza in marsurile rusinii, incercand sa capete adepti- urasc pacatul homosexualilor!
__________________
Cel ce crede, se teme; cel ce se teme, se smereste; cel ce se smereste, se îmblânzeste; cel blând, pazeste poruncile; cel ce pazeste poruncile se lumineaza; cel luminat se împartaseste de tainele Cuvântului dumnezeiesc. (Sfântul Maxim Marturisitorul)
Reply With Quote
  #5  
Vechi 23.05.2010, 10:42:41
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Pe principiul asta ar trebui sa nu mai aderam la nici un grup,sa nu mai socializam nicicum pentru ca e utopic sa iti imaginezi ca nu vei intalni si persoane care sa fie mai dificile,sa aiba pareri diferite,sa fie mai caustici,ironici etc.
As putea spune ca desi sunt deranjanti oarecum,atata timp cat totul se discuta in limitele bunului simt,acesti oameni fac chiar sarea si piperul grupului respectiv.
Ia imagineaza-ti ce ar fi sa fim cu totii trasi la indigo?Nu ni s-ar uri unii cu altii de plictiseala?
Priveste putin pe forum si vei constata ca am dreptate:cele mai active topicuri sunt taman cele pe care se poarta discutii in contradictoriu.
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #6  
Vechi 23.05.2010, 18:02:49
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit Sau ....

Dai si tu un sfat, doua, trei. Daca ii surd si n-are urechi s-auda, lasa-l in pierzania lui si mergi mai departe. Cuvantul cheie este verbul 'a ignora'. Pur si simplu nu-i mai baga in seama.
Sau pur si simplu fa ce face orice crestin ,roaga-te pentru sufletul lor.
__________________
O,vorba buna balsam pentru suflet!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 23.05.2010, 19:03:51
Z.Lidia Z.Lidia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.01.1975
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 545
Implicit

Protestez si eu, impotriva intolerantei. Daca noi am avea destula pace in sufletele noastre, nu ne-ar supara ceilalti!
Ganditi-va, noi vedem uneori in altii ceea ce de fapt exista in noi, altfel, poate ca nu am recunoaste.
Si eu chiar nu stiu cum ne suporta Dumnezeu, cum ne asteapta El sa ne ridicam din pacate.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 23.05.2010, 19:14:56
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Supararea nu trebuie sa te tina dupa apusul soarelui!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 23.05.2010, 19:18:15
Ioana-Andreea's Avatar
Ioana-Andreea Ioana-Andreea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.11.2009
Locație: Ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 630
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Ioana-Andreea
Implicit

ce urat...se deschide un topic impotriva altor 2 forumisti.
__________________
"Viata nu este nimic altceva decat un sir de apropieri si departari de Dumnezeu" - Pr. Emilianos Simonopetritul
Reply With Quote
  #10  
Vechi 23.05.2010, 19:34:54
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Alin e ok. Am avut de-a face cu altii mult mai rai, acesta macar e civilizat. Are convingeri puternice si si le sustine. E drept ca le cam spune verde-n fatza si fara manusi. Dar e cat de cat sincer si stie si cand sa se retraga. Trebuie sa mai fie si de acestia ca sa ne incerce credinta.

Cu userul forfota nu am avut onoarea sa discut.
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Protest la parlament Melissa Generalitati 65 14.03.2011 14:26:45
Protest pentru adeavar laurschepsis Stiri, actualitati, anunturi 0 09.10.2009 14:42:03
Mars de Protest... C.tin Stiri, actualitati, anunturi 65 09.06.2009 10:14:33
Protest maryukbebe Preotul 6 31.05.2009 03:49:02
PROTEST silverstar Generalitati 14 28.10.2006 13:47:46