Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #61  
Vechi 19.07.2010, 15:02:13
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de forfota Vezi mesajul
Asadar trebuie gasita o Manastire pentru Nicolae.

Doamne ajuta!
Da,draga Forfota,o manastire ar fi ideala din punctul meu de vedere.Mi-a spus ca e dispus sa ii ajute si sa munceasca orice pentru frati.
Acum cateva minute am primit si un mail de la el si mi-a spus ca isi doreste doar atat: "niste tricouri si niste camasi cu buzunare in care sa isi poata tine actele" si ca la pantofi poarta masura 42.
La haine nu a stiut sa imi spuna,insa eu l-am vazut si nu stiu daca are 1.70 inaltime si este destul de slabut.
Mi-a multumit din inima ca vreau sa il ajut (am uitat sa va spun ca e un baiat tare politicos!) si a incheiat cu "Doamne ajuta!"
M-a rugat ca cei care doresc sa ii trimita un pachet,pot sa o faca la doamna de la un chiosc de ziare din Sinaia,care l-a mai ajutat pe el.
Personal voi incerca sa vorbesc peste tot unde ma va indrepta Dumnezeu si sa strang pentru el ceva haine si mai ales niste incaltari,ca ce avea el in picioare erau destul de vechi si rupte si va rog si pe voi,daca va puteti implica cu ceva....poate aveti niste incaltari si haine barbatesti care nu mai sunt purtate,dar inca in stare buna si ar putea fi trimise sau daca ati putea pune o vorba pe langa un parinte sau vreun un om cu mai multa influenta care ne-ar putea deschide o usa pentru Nicolae,ar fi minunat!Va multumesc si sa ne calauzeasca Dumnezeu pasii si gandurile pentru el!
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share

Last edited by heaven; 19.07.2010 at 15:07:32.
Reply With Quote
  #62  
Vechi 19.07.2010, 15:27:25
Pelerinul's Avatar
Pelerinul Pelerinul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.04.2010
Locație: Bacau
Religia: Ortodox
Mesaje: 112
Implicit

Heaven, jos palaria pentru tot demersul tau! :)
Tu din ce oras esti? Poti posta adresa unde ar putea primi Nicolae eventuale pachete?
__________________
"Nimic nu poate inlocui crestinismul; nici toată cultură antică precrestină. Eu sînt de părere că apogeul Europei nu e la Atena, ci în Evul Mediu, cînd Dumnezeu umbla din casă în casă. Eu definesc strălucirea epocilor istorice în functie de geniul religios al epocii, nu în functie de isprăvi politice"
Reply With Quote
  #63  
Vechi 19.07.2010, 16:12:53
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Pelerinul Vezi mesajul
Heaven, jos palaria pentru tot demersul tau! :)
Tu din ce oras esti? Poti posta adresa unde ar putea primi Nicolae eventuale pachete?
Multumesc,Pelerinule ,dar inca nu am rezolvat nimic...sper sa ne ajute Dumnezeu la toti care ne implicam sa reusim sa il ajutam!
Ai facut foarte bine ca mi-ai adus in atentie adresa respectiva,pentru ca nu mentionasem nimic despre acest lucru:o voi trimite pe privat oricarei persoane care mi-o va solicita pentru a-i trimite un ajutor lui Nicolae,precum si numarul de telefon al doamnei respective.
Chiar sa il pun asa pe forum nu o sa pot,pentru ca am mai avut niste experiente trecute la niste cazuri (pe un alt forum despre animalutze) in care am dat numarul unui medic si bietul om a fost bombardat cu telefoane de o gramada de persoane,unele neavand nici o treaba sau interes sa ajute in cazul respectiv,ci doar sa se afle in treaba,probabil.
Dar,fara problema,cine doreste sa ajute imi scrie pe privat si dau toate datele doamnei respective.
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #64  
Vechi 20.07.2010, 09:46:39
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Mai doresc sa fac o mentiune: pentru vizitatorii formului care nu sunt inregistrati,dar poate ar dori sa il ajute pe Nicolae,pot sa imi trimita mail pe adresa gabrielasnow@yahoo.com si le voi da toate datele de care au nevoie.
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #65  
Vechi 21.07.2010, 11:30:31
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Rugaciune pentru poetul din gara Sinaia!

Va indemn sa-l pomeniti pe tanarul Nicolae in rugaciunile voastre, pentru a-l ajuta macar cu un gand bun, cu o rugaciune ! Nadajduiesc ca bunul Dumnezeu se va milostivi de el in urma rugaciunilor noastre ! Toata viata a fost singur, parasit, uitat de parinti, fara prieteni, fara adapost, fara bani, fara ca cineva sa-i adreseze o vorba buna! Doamne ajuta!

" Nu incetati a va ruga, pentru ca prin rugaciunile voastre, pacatosii sa castige iertare, saracii ajutor, intristatii mangaiere, bolnavii sanatate, cei slabi la minte intelepciune, cei turburati liniste, cei asupriti ocrotire, si toti impreuna Darul lui Dumnezeu spre folosul cel sufetesc, in marirea lui Dumnezeu, Celui in Treime laudat, Caruia I Se cuvine onoare si inchinare in veci. Amin! "
Attached Images
File Type: jpg IcoanaSfNic02_180.jpg (9,0 KB, 1 views)
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #66  
Vechi 22.07.2010, 07:21:45
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Mii de multumiri doamnei din Iasi care doreste sa il ajute pe Nicolae!Dumnezeu sa va rasplateasca!
PS:Toate datele vi le-am dat intr-un reply la e-mailul pe care mi l-ati trimis.
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #67  
Vechi 23.07.2010, 08:06:58
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

M-a sunat ieri Nicolae...era foarte bucuros ca doamna din Iasi i-a trimis niste banutzi in cont.
Sper ca saptamana viitoare sa se stranga si ceva hainutze si alte lucrusoare necesare pentru el.
In rest,s-a mai scris la niste fundatii,dar inca nu am primit nici un raspuns.Facem apel pentru cei care ne-ar putea lumina sau indruma catre niste persoane ce l-ar putea ajuta.Multumim din inima!
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #68  
Vechi 03.08.2010, 08:52:43
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Am reusit acum doua zile sa ii fac rost lui Nicolae,de la niste oameni inimosi de niste hainutze si incaltaminte.
Am vrut sa i le duc,insa m-a rugat,saracul,sa le mai tin la mine pentru ca va fi dat afara din vila in constructie in care se adapostea acum si va trebui sa isi gaseasca alt loc unde sa se adaposteasca.
De la fundatiile la care s-a scris,inca nici un raspuns,insa vom mai incerca.
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #69  
Vechi 17.08.2010, 12:13:53
zoridezi zoridezi is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2009
Mesaje: 729
Implicit

Ce frumos din partea ta Heaven! Ai un suflet superb! Sa-ti dea Dumnezeu multa sanatate
Reply With Quote
  #70  
Vechi 18.08.2010, 08:30:49
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de zoridezi Vezi mesajul
Ce frumos din partea ta Heaven! Ai un suflet superb! Sa-ti dea Dumnezeu multa sanatate
Multumesc draga Zoridezi,insa eu am facut mult prea putin din ce mi-as fi dorit sa reusesc.
O sa mai incerc sa vorbesc pentru el la niste fundatii si manastiri.
Din pacate,Nicolae se afla in momentul de fata in aceasi situatie ingrata de a nu avea unde sa se adaposteasca,pentru ca nu a gasit o alta vila.Hainutzele bineinteles ca i le tin pana la momentul in care imi va spune sa i le dau.
In rest,Dumnezeu sa ne lumineze mintile sa gasim usile potrivite la care sa batem...
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Poetul si omul ADRIAN PAUNESCU dorinastoica14 Generalitati 560 15.11.2010 15:44:51
Muzica la manastirea Sinaia Micky Muzica Bisericeasca 0 28.05.2007 14:09:31
Imagini din biserica cea noua a Manastirii Sinaia cod_gabriel Intamplari adevarate 8 27.04.2007 15:03:35