Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 01.02.2008, 21:13:46
NiCcoleta NiCcoleta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2006
Locație: Iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 287
Implicit

Se cauta medicamentul MESTINON, e pentru un baietel care daca nu isi ia aceste pastile va muri in cateva luni!!!Cine are in casa pastile de mestinon sau cineva din strainatate care poate sa le doneze este rugat sa ajute.
Aceste pastile se gasesc de cumparat in starinatate si e foarte scump(Germania 100 de pastile costa 60 de euro),in tara nu se gaseste la farmacii.

Doamne ajuta!

PS:cine poate sa ajute si vrea sa ajute sa imi dea un mesaj privat.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 01.02.2008, 22:36:47
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de NiCcoleta
Se cauta medicamentul MESTINON, e pentru un baietel care daca nu isi ia aceste pastile va muri in cateva luni!!!Cine are in casa pastile de mestinon sau cineva din strainatate care poate sa le doneze este rugat sa ajute.
Aceste pastile se gasesc de cumparat in starinatate si e foarte scump(Germania 100 de pastile costa 60 de euro),in tara nu se gaseste la farmacii.

Doamne ajuta!

PS:cine poate sa ajute si vrea sa ajute sa imi dea un mesaj privat.
Doamne ajuta Nicoleta

Oricit am vrea cei din strainatate sa ajutam la medicamenul asta e greu.
Si aici(USA) se cere prescriptie de la doctor.
Imi pare rau ca nu pot ajuta in cazul asta.



Reply With Quote
  #3  
Vechi 01.02.2008, 22:44:31
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de NiCcoleta
Aceste pastile se gasesc de cumparat in strainatate si e foarte scump(Germania 100 de pastile costa 60 de euro
ai gasit pe cineva care poate sa ti le cumpere din Germania?
Reply With Quote
  #4  
Vechi 02.02.2008, 14:04:13
C-tin C-tin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2007
Mesaje: 640
Implicit

Nicoleta daca e vorba de simptomele MG, n-ai ce face cu o cutie de pastile! Caci atat cat traieste trebuie sa le ia. Nu?
Sincer sa fiu, eu cred ca doar Dumnezeu te poate ajuta daca copilul are MG!

Stii cum si-a salvat o mama singurul copil care trebuia sa moara de o boala grea? In deznadejdea ei ca-l pierde l-a dus la preot, la biserica si l-a incredintat Maicii Domnului, sa faca Ea ce stie cu el, ca femeia nu mai putea sa faca nimic.
Si sa vezi minune ca copilul nu a murit! S-a facut sanatos si in semn de recunostinta, mai tarziu fiul a ajuns preot...

Deci, intoarcerea la Dumnezeu e solutia!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 03.02.2008, 10:28:38
Z.Lidia Z.Lidia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.01.1975
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 545
Implicit

In niciun caz parasirea copilului bolnav - chiar si in biserica - sau renuntarea la tratament nu e o solutie.
E simplu sa nu ii dai niste pastile, dar ce mama ar putea suporta sa vada copilul sufocandu-se? Mai ales cand stie ca exista pastile lasate de la Dumnezeu, care ii fac bine!
Solutia pentru acest copil ar fi schimbarea pe un tratament mai ieftin. Unora le e rusine sa mearga la medic sa spuna ca nu au bani. Dar daca stie, medicul ar putea gasi o solutie, in unele cazuri.
Pentru miastenia gravis, la un moment dat este recomandata si operatia: timectomie.
Este o boala costisitoare.
Sa stiti ca nu am crezut ca e posibil asa ceva: crestinii ortodocsi sa renunte la tratamentul oferit de sistemul de sanatate - PE MOTIV DE RELIGIE!!!! Nu stiam ca asta inseamna crestinismul!!! Tot mai multe sfaturi de acest gen! C-tin, Traditie, mortalitatea era muult mai mare cand nu era atat de dezvoltata medicina. Concid ca oamenii sunt acum mai credinciosi, ca se vindeca mai multi??? E mai bine fara doctori, asa ziceti? Sa se faca selectie naturala? Sa moara pacatosii, ca BOALA=PACAT??? Asa ati invatat voi din scripturi?????:angry:
Reply With Quote
  #6  
Vechi 04.02.2008, 17:04:39
NiCcoleta NiCcoleta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2006
Locație: Iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 287
Implicit

Multumim tuturor.Acum ,slava Domnului , problema sa rezolvat!:)
Reply With Quote
Răspunde