Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 27.09.2008, 17:55:37
achimovjan
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Am postat un mesaj cu aceasta tema,dar pentru ca am fost prea sincer,a fost sters.Oricum,vreau sa va intreb ce credeti despre proiectul lui Daniel,de a instala clopote noi la Patriarhie,in valoare de 500 mii de euro,cu conectare GPS.In Bucuresti mai sunt 2 Biserici care au asa ceva,insa la pretiuri putin mai mici,anume de 100 mii euro de Biserica.Acum,eu nu mai comentez nimic,pentru ca voi fii dat fara de pe forum,si aici sunt multi oameni cu care imi place sa discut.Totusi,macar atat decenta sa avem,decenta de gandi liber,de a vedea cum stau lucrurile de fapt in aceasta tara.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 27.09.2008, 17:59:18
podolski podolski is offline
Member
 
Data înregistrării: 07.09.2008
Mesaje: 58
Implicit

chiar a fost sters. oau .:))
daca e asa parasesc forumul.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 27.09.2008, 18:03:45
seminaristul seminaristul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Locație: buricu' pamantului ARAD
Religia: Ortodox
Mesaje: 398
Implicit

sa speram ca o sa fie sters din nou
Reply With Quote
  #4  
Vechi 27.09.2008, 18:04:47
podolski podolski is offline
Member
 
Data înregistrării: 07.09.2008
Mesaje: 58
Implicit

:)) okok
astept sa fie sters
Reply With Quote
  #5  
Vechi 27.09.2008, 18:06:12
achimovjan
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de podolski
chiar a fost sters. oau .:))
daca e asa parasesc forumul.
Si mie imi pare rau,pt ca nu am spus decat ce am simtit,pt ca m-am enervat rau de tot,cand am vazut ca si-am si imprimat chipul Daniel pe clopotul cel mai mare.Asa ceva nu am mai vazut niciodata,este idodlatrie curata,de fapt ,este o mandrie cum n-am mai pomenit.Clopotul inseamna vocea lui Dumnezeu,prin care se cheama oamenii la slujba,si tu sa0ti pui chipul pe el?Cred ca traim intr-o tara very strange,in care nimeni nu are curaj sa spuna adevarul,mai ales in domeniul vietii bisericesti.Adica nici un episcop,nici un preot sa nu ia atitudine in fata unei adevarate idolatrii,unui jaf din banii stransi la fondul central misionar,ca de acolo sunt banii,in mare masura.Acum nu vor mai avea bai sa editeze carti,sa ajute bisericle sarace,etc.Si pentru ce,pentru miste clopote cu chipul lui daniel pe ele.Este jalnic si vrednic de plans omul asta.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 27.09.2008, 18:09:03
podolski podolski is offline
Member
 
Data înregistrării: 07.09.2008
Mesaje: 58
Implicit

chipul lui daniel? :))
e mortala faza. :))
Reply With Quote
  #7  
Vechi 27.09.2008, 18:13:58
podolski podolski is offline
Member
 
Data înregistrării: 07.09.2008
Mesaje: 58
Implicit

:))
ai mai achimovjan poate l-a primit cadou de la PaPa, ce stim noi.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 27.09.2008, 18:18:19
podolski podolski is offline
Member
 
Data înregistrării: 07.09.2008
Mesaje: 58
Implicit

Citat:
În prealabil postat de seminaristul
sa speram ca o sa fie sters din nou
Da sa speram ca o sa fie sters. Doamne fereste sa se afle adevarul.
Presimt ca ai sa devii mare preot, poate chiar acolo la patriarhie.
Ti se potriveste.

Acum nu te simti agresat. Este o onoare mare sa iti fie scarba de cei mici si sa ii scuipi din priviri.

Deja cred ca daca eram face to face eram fleasca.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 27.09.2008, 18:24:44
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

Citat:
În prealabil postat de achimovjan
Am postat un mesaj cu aceasta tema,dar pentru ca am fost prea sincer,a fost sters.Oricum,vreau sa va intreb ce credeti despre proiectul lui Daniel,de a instala clopote noi la Patriarhie,in valoare de 500 mii de euro,cu conectare GPS.In Bucuresti mai sunt 2 Biserici care au asa ceva,insa la pretiuri putin mai mici,anume de 100 mii euro de Biserica.Acum,eu nu mai comentez nimic,pentru ca voi fii dat fara de pe forum,si aici sunt multi oameni cu care imi place sa discut.Totusi,macar atat decenta sa avem,decenta de gandi liber,de a vedea cum stau lucrurile de fapt in aceasta tara.
Si eu sunt omul care gandesc liber. Si, pentru ca am indraznit asa ceva, mai mult de un an nu am putut intra...
Trebuie sa se stie ca cenzura nu a disparut din Romania, ca Romania e condusa inca de comunisti, ca Romania nu are nevoie de oameni inteligenti. Cand iesi din tipar, ti se baga pumnul in gura.
Nimic nu s-a schimbat in Romania... E datoria noastra, a celor care judecam lucid, la rece, neinfluentati, sa deschidem ochii celor care nu inteleg mersul timpului.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 27.09.2008, 18:27:07
achimovjan
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de podolski
:))
ai mai achimovjan poate l-a primit cadou de la PaPa, ce stim noi.
Who knows the entire true?But PaPa is using his money in a more useful way,studing the alien civilization,maybe our big Papa,Daniel,is trying to comunicate with the aliens by this new bells,which is connected "via satellite".Maybe this two big Papas will be connected in the near future throught the same satellite,with the blees of an alien civilization.But we both know the true name of this civilization,it;s easy to spell it,but we are on on orthodox forum,so we must keep quiet,or else... :D

Greetings for a non alien :D
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Despre nașterea din nou, din Duhul Sfânt și despre Botez Savonarola Sfinti Parinti (Patrologie) 15 20.07.2013 13:28:48
Petre Tutea despre Dumnezeu si despre atei tigerAvalo9 Generalitati 34 02.12.2010 15:37:16
Prins ca tragea clopotele lucia_anghelina Intamplari adevarate 9 22.04.2009 11:22:59
Despre pacate si despre Canoanele duhovnicilor gheorghecoser23 Preotul 5 25.06.2008 17:01:23