Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #821  
Vechi 09.11.2015, 21:10:48
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Cred ca daca se mai scobesc oamenii prin harddisk -uri gazesc poze si cu patronii + membrii trupei.
Asta inseamna ca au avut o intelegere secreta sa omoare oameni?

Aia e o poza mai veche, atunci cand a fost facuta poza aia, nimeni nu stia ce poate celalat.

Acum nu ca patronii ar fi un soi de exterminatori in masa care au asteptat in umbra ocazia sa-i omoare pe toti aia de acolo.

Ceea ce a dus acolo a fost neglijenta, prostia, indiferenta..
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
  #822  
Vechi 09.11.2015, 21:15:27
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Cred ca daca se mai scobesc oamenii prin harddisk -uri gazesc poze si cu patronii + membrii trupei.
Asta inseamna ca au avut o intelegere secreta sa omoare oameni?

Aia e o poza mai veche, atunci cand a fost facuta poza aia, nimeni nu stia ce poate celalat.

Acum nu ca patronii ar fi un soi de exterminatori in masa care au asteptat in umbra ocazia sa-i omoare pe toti aia de acolo.

Ceea ce a dus acolo a fost neglijenta, prostia, indiferenta..
Pai nu dar daca aia din cercul in care te invarti sunt vinovati ca s-au zgarcit la nu stiu ce burete mai ieftin, ca au sters nu stiu ce contracte de prin hard disk si asa mai departe - vorba aluia, stai acasa, nu te duce sa schimbi lumea. Nu-i cere nimeni capul.
  #823  
Vechi 09.11.2015, 22:00:01
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Cu alte cuvinte, trebuia sa fie clarvazator? Sa stii de pe atunci ce urmeaza sa faca prostia alora?

Asta una.

A doua, o fost invintat pe acolo, s-o (fi) dus, n-am auzit sa fi fost numit in cine stie ce functie sau sa ceara ceva.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
  #824  
Vechi 09.11.2015, 23:38:19
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Cu alte cuvinte, trebuia sa fie clarvazator? Sa stii de pe atunci ce urmeaza sa faca prostia alora?

Asta una.

A doua, o fost invintat pe acolo, s-o (fi) dus, n-am auzit sa fi fost numit in cine stie ce functie sau sa ceara ceva.
E o opinie a omului cu care sunt de acord. Trebuia sa stea la locul lui daca face parte din scena asta underground. Adevarul e ca nimeni nu si-a inchipuit ca poate sa se intample asa ceva, asa ca au ignorat toti masurile de siguranta.
  #825  
Vechi 09.11.2015, 23:55:50
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Pai face. Ca e artist si alea alea.

Trebuia sa stea potolit si cand a incercat sa ajute pe aia de acolo?

Si aia care s-au ars acolo, faceau, direct sau indirect.
Si multi din aia care au iesit in strada.

Ca nu prea vad multi bisericosi iesind si strigand lozinci politice.
Sau daca au facut-o e o dovada de nu prea multa mintosenie duhovniceasca.

Nasol este ca e greu de spus daca au facut bine sau rau.

S-au rostogolit niste capete dar caracatita a profitat si va profita de asta, asa cum de altfel a si declarat pe facebook cu unul din tentacole.

P.S. Chiar a fost la Cotroceni? Chiar a facut ceva pe acolo, in afara de act de prezenta?
Sigur, e prost ca nu-si da seama ca aia se folosesc de imaginea lui.
Mai bine striga "Jos Iohanis" :))
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 09.11.2015 at 23:57:53.
  #826  
Vechi 10.11.2015, 00:08:34
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Si uite cine se instaleaza peste moartea alora. "Schimbarea"

http://www.zoso.ro/busoi/

Si ca sa intelegeti ce se pregateste, "democratic":

http://www.activenews.ro/stiri-polit...troceni-126542
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
  #827  
Vechi 10.11.2015, 00:14:12
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Pai face. Ca e artist si alea alea.

Trebuia sa stea potolit si cand a incercat sa ajute pe aia de acolo?

Si aia care s-au ars acolo, faceau, direct sau indirect.
Si multi din aia care au iesit in strada.

Ca nu prea vad multi bisericosi iesind si strigand lozinci politice.
Sau daca au facut-o e o dovada de nu prea multa mintosenie duhovniceasca.

Nasol este ca e greu de spus daca au facut bine sau rau.

S-au rostogolit niste capete dar caracatita a profitat si va profita de asta, asa cum de altfel a si declarat pe facebook cu unul din tentacole.

P.S. Chiar a fost la Cotroceni? Chiar a facut ceva pe acolo, in afara de act de prezenta?
Sigur, e prost ca nu-si da seama ca aia se folosesc de imaginea lui.
Mai bine striga "Jos Iohanis" :))
A zis ca nu se duce dar pe urma s-a sucit si s-a dus. Si cica s-a intors cu SPERANTA !
Eu l-am laudat pentru ce am auzit ca a facut atunci dupa accident. Dar cred ca nu poti sa stai azi la masa cu "corupatorii" si maine sa fii reprezentantul alora care striga "Coruptia ucide !"
  #828  
Vechi 10.11.2015, 00:16:50
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Cred mai degraba ca omul nu le are cu politica.
S-a dus crezand ca aia chiar sunt interesati de ce are el de spus.

Si nu e singurul. Toti aia care au iesit in strada pana acum, chiar au crezut ca pot schimba ceva.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 10.11.2015 at 00:18:54.
  #829  
Vechi 10.11.2015, 00:34:39
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Iese si adevarul la lumina, cum ziceam, ucisi a doua oara de incompetenta, minciuna, meschinarie.

In timp ce oamenii strigau in strada chiar impotriva acestor lucruri, politicienii si-au pastrat sangele rece si si-au dus intentiile pana la capat:

"In ultima perioada se discuta intens despre ce trebuia si nu trebuia facut in legatura cu victimele din incendiul de la Clubul Colectiv.
Asociatia noastra, ca asociatie care reprezinta interesele medicilor din Romania, protesteaza public fata de modul in care este gestionata aceasta criza. Dorim sa spunem public ca avem un deosebit repect pentru tot personalul medical care se ocupa direct de acesti pacienti, care i-au ingrijit in ultimele zile. Ei sunt eroii nenumiti in ciuda problemelor provocate de managerii sanatatii romanesti.
Dorim sa protestam public fata de liderii politici informali si formali care au creat confuzie in randul opiniei publice, oameni care nu au facut altceva decat sa stea in fata camerelor de filmat si au facut lobby unor politicieni pentru beneficii vremelnice.
In primul rand noi ca stat nu avem conditii de a trata marii pacienti arsi si nu am avut niciodata. Nu avem dotari, camere sterile, unitati de arsi. Nu suntem pregatiti cu personal si nu intelegem de ce nu s-a detasat personal de la unitatile spitalicesti din Romania pentru a suplini deficitul din Bucuresti. Iar daca ne cunoastem acest deficit de ce nu s-a cerut ajutor din prima clipa din strainatate? Dotarile nu se rezuma doar la materiale sanitare, e nevoie de conditii aseptice ridicate pe care, din pacate, nici un spital public din Romania nu le are.
Transferurile pacientilor s-au facut doar la insistenta ONG-urilor din Romania care au pus presiune pe Ministerul Sanatatii si pe managementul spitalelor. Nu a existat niciun fel de intentie din partea guvernantilor de a transfera pacientii sau a cere ajutor.
Aproape tot sprijinul a venit prin mobilizarea societatii civile, a cetatenilor romani din diaspora.


Faptul ca pacientii au fost bine tratati, cat de bine s-a putut, e meritul personalului care a facut eforturi supraomenesti, fara dotari cu multe ore de munca si care au inceput sa fie epuizati.
Protestam public impotriva ministrului demisionar – Nicolae Banicioiu, Prof. dr. Ioan Lascar, dr. Raed Arafat, Prof dr. Enescu Mircea Dan – care din motive necunoscute noua au incercat sa musamalizeze situatia reala si competenta noastra ca tara.
Alianta Medicilor pentru Modernizarea Sistemului de Sanatate din Romania"

http://stirileprotv.ro/stiri/incendi...amalizeze.html
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 10.11.2015 at 00:36:46.
  #830  
Vechi 10.11.2015, 00:35:10
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Cred mai degraba ca omul nu le are cu politica.
S-a dus crezand ca aia chiar sunt interesati de ce are el de spus.

Si nu e singurul. Toti aia care au iesit in strada pana acum, chiar au crezut ca pot schimba ceva.
Aia care erau membri de partid si fani ai lui Iohannis au si reusit.
Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Alianta Medicilor pentru Modernizarea Sistemului de Sanatate din Romania"
Acum cine stie ce alianta revolutionara mai e si asta. :)
Mai bine protestau cand se externalizau serviciile din spitale. Sau cand se sifonau miliarde de dolari.

Last edited by iuliu46; 10.11.2015 at 00:37:39.
Subiect închis