Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #981  
Vechi 15.11.2015, 22:14:21
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

1. Nu e vorba de mine

2. Omul nu s-a gandit ca lucrurile vor lua intorsatura asta.
Tu te-ai fi gandit? Stii tu, stat democratic, libertatea presei, etc.

Cand a fost chemat sa i se aduca la cunostinta concedierea, accesul era deja blocat.

Uite fix atat de libera presa este.

3. hdd pentru niste poze nu ti se pare cam..exagerat? de stick -uri de memorie ai auzit? de forward la email ai auzit?
PLUS o companie serioasa NU permite angajatilor sa foloseasca unitati de stocare externe.
Ai sa afli daca ai sa lucrezi vreodata intr-una :)
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 15.11.2015 at 22:21:07.
  #982  
Vechi 15.11.2015, 22:17:28
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Sa va fie rusine ca ne ucideti speranta intr-un viitor mai bun. :)
  #983  
Vechi 15.11.2015, 22:20:38
Copacel Copacel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.08.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.140
Implicit

Citat:
2. omul nu s-a gandit ca lucrurile vor lua intorsatura asta. tu te-ai fi gandit?
Dap, se numeste gandire preventiva.Asta ca sa nu ramai cu fundul gol.

Citat:
3. hdd pentru niste poze nu ti se pare cam..exagerat? de stick -uri de memorie ai auzit? de forward la email ai auzit?
Dar de backup ai auzit ?
Citat:
PLUS o companie serioasa NU permite angajatilor sa foloseasca unitati de stocare externe.
Dar de propriul inters mai sus de interesul companiei ai auzit ?
Citat:
Ai sa afli daca ai sa lucrezi vreodata intr-una :)
Iar tu daca ai fi inteligent ai fi aflat ca poti sa faci ce vrei intr-o companie
atat timp cat esti cu 5 minute inaintea altora.
Dar deh.Acolo unde Dumnezeu n-a lasat minte, nu cere.
  #984  
Vechi 15.11.2015, 22:24:07
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Copacel Vezi mesajul
Dap, se numeste gandire preventiva.Asta ca sa nu ramai cu fundul gol.


Dar de backup ai auzit ?

Dar de propriul inters mai sus de interesul companiei ai auzit ?

Iar tu daca ai fi inteligent ai fi aflat ca poti sa faci ce vrei intr-o companie
atat timp cat esti cu 5 minute inaintea altora.
Stii tu, stat democratic, libertatea presei, etc.
1. Sunt sigur ca in viata ta sunt multe exemple de gandire preventiva, ce mai, profetul vietii :)

2. Backup il face IT -ul, nu il faci tu, iarasi, ai sa afli cand ai sa lucrezi intr-o firma serioasa.

3. Propriul interes te indeamna sa respecti normele interne, nu sa incerci sa ocolesti (nu ca ai putea).

4. Evident, ai urmarit doar filme cu hackeri care tasteaza ceva mambojambo la tastatura unde se afiseaza niscai cod sursa dintr-o aplicatie de "tetris" si iei asta drept realitate.

Iarasi, cand ai sa lucrezi intr-o firma serioasa, nu in SRL -ul lui Gigi Aprozar, ai sa vii cu picioarele pe pamant.

5. Afirmatie ultima ti se potriveste de minune :)
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
  #985  
Vechi 15.11.2015, 22:31:19
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Nu va mai certati. Ca problema cu Ciolos nu-i ca e yoghin sau bea nu stiu ce. Problema e ca nu l-a ales nimeni ci e pus cu mana acolo in urma unei lovituri de stat. Ca daca oamenii vor sa fie condusi de yoghini sau de bautori de nu stiu ce ( si probabil ca multi dintre ei vor asta ) atunci trebuie sa-i lasam sa-si faca de cap. Noua ne ramane promisiunea unei imparatii care nu-i din lumea asta oricum.
  #986  
Vechi 15.11.2015, 22:31:21
Copacel Copacel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.08.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.140
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
1. Sunt sigur ca in viata ta sunt multe exemple de gandire preventiva, ce mai, profetul vietii :)
Dap
Citat:
2. Backup il face IT -ul, nu il faci tu, iarasi, ai sa afli cand ai sa lucrezi intr-o firma serioasa.
Cand o sa lucrezi in ingineria software aia de la IT sunt maimutze la clape.
Citat:
3. Propriul interes te indeamna sa respecti normele interne, nu sa incerci sa ocolesti (nu ca ai putea).
Propriul interes indeamna sa fii la butoane dar in acelasi timp in umbra.
Citat:
4. Evident, ai urmarit doar filme cu hackeri care tasteaza ceva mambojambo la tastatura unde se afiseaza niscai cod sursa dintr-o aplicatie de "tetris" si iei asta drept realitate.
Nu ma uit la filme(pierdere de vreme)
Citat:
Iarasi, cand ai sa lucrezi intr-o firma serioasa, nu in SRL -ul lui Gigi Aprozar, ai sa vii cu picioarele pe pamant.
Mai eu sunt demult problema este ca tu plutesti in sfere inalte rau de tot.
Citat:
5. Afirmatie ultima ti se potriveste de minune :)
D'aia tot timpul imi ceri sfatul ?
  #987  
Vechi 15.11.2015, 22:34:14
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Esti tu inginer software cum sunt eu vorbitor de limba chineza. Sau mai stii, poate chiar stiu chineza dar n-am aflat inca. Asta e sansa ta:)
Ma tot strofoc aici si tot nu-mi dau seama ce sfat ti-as putea cere tie :)
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
  #988  
Vechi 15.11.2015, 22:36:28
Copacel Copacel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.08.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.140
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Esti tu inginer software cum sunt eu vorbitor de limba chineza. Sau mai stii, poate chiar stiu chineza dar n-am aflat inca.
Poate si n-ai aflat.Ai probleme cu memoria.Nu stii ceea ce stii.
Citat:
Ma tot strofoc aici si tot nu-mi dau seama ce sfat ti-as putea cere tie :)
Ia aici medicamente ca sa nu ajungi mai rau decat esti:
http://www.farmablu.ro/farmacie/acutil-x-30cp
  #989  
Vechi 15.11.2015, 22:38:21
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Se pare ca l-au retras pe ala de la sanatate. Incep sa-mi pierd increderea - parea competent. Tehnocrat chiar.
Noua propunere a premierului desemnat, Dacian Cioloș, pentru postul de ministru al Sănătății este Patriciu Achimaș-Cadariu, șeful Institutului Oncologic ”Prof. Dr. Ion Chiricuță” din Cluj-Napoca, după ce Andrei Baciu, propus inițial pentru acest portofoliu, a fost retras.

Propunerea ca Patriciu Achimaș-Cadariu să preia conducerea Ministerului Sănătății a fost anunțată oficial, Biroul de presă al Guvernului precizând că nominalizarea a fost trimisă Parlamentului duminică seară de către premierul desemnat Dacian Cioloș.

"Nominalizarea pentru Ministerul Sănătății trimisă Parlamentului în această seară de către domnul Prim-ministru desemnat Dacian Cioloș este domnul conferențiar universitar doctor Patriciu Achimaș-Cadariu, în prezent director al Institutului Oncologic Cluj-Napoca", se menționează în comunicatul transmis de Guvern.

În vârstă de 39 de ani, medicul Patriciu Achimaș-Cadariu conduce de trei ani Institutul Oncologic ”Prof. Dr. Ion Chiricuță” din Cluj-Napoca.

Patriciu Achimaș-Cadariu este directorul Institutului Oncologic ”Ion Chiricuță” din Cluj-Napoca, din februarie 2012. El are 39 de ani și lucrează din 2006 la institutul clujean ca medic primar de ginecologie oncologică și chirurgie oncologică. El i-a succedat în funcția de director al Institutului Oncologic lui Alexandru Irimie, care a fost ales rector al UMF Cluj-Napoca.

De asemenea, el este conferențiar universitar la Universitatea de Medicină și Farmacie (UMF) ”Iuliu Hațieganu” din Cluj-Napoca, la departamentul de Chirurgie Oncologică.
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
  #990  
Vechi 15.11.2015, 22:39:14
Copacel Copacel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.08.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.140
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Noua propunere a premierului desemnat, Dacian Cioloș, pentru postul de ministru al Sănătății este Patriciu Achimaș-Cadariu, șeful Institutului Oncologic ”Prof. Dr. Ion Chiricuță” din Cluj-Napoca, după ce Andrei Baciu, propus inițial pentru acest portofoliu, a fost retras.

Propunerea ca Patriciu Achimaș-Cadariu să preia conducerea Ministerului Sănătății a fost anunțată oficial, Biroul de presă al Guvernului precizând că nominalizarea a fost trimisă Parlamentului duminică seară de către premierul desemnat Dacian Cioloș.

"Nominalizarea pentru Ministerul Sănătății trimisă Parlamentului în această seară de către domnul Prim-ministru desemnat Dacian Cioloș este domnul conferențiar universitar doctor Patriciu Achimaș-Cadariu, în prezent director al Institutului Oncologic Cluj-Napoca", se menționează în comunicatul transmis de Guvern.

În vârstă de 39 de ani, medicul Patriciu Achimaș-Cadariu conduce de trei ani Institutul Oncologic ”Prof. Dr. Ion Chiricuță” din Cluj-Napoca.

Patriciu Achimaș-Cadariu este directorul Institutului Oncologic ”Ion Chiricuță” din Cluj-Napoca, din februarie 2012. El are 39 de ani și lucrează din 2006 la institutul clujean ca medic primar de ginecologie oncologică și chirurgie oncologică. El i-a succedat în funcția de director al Institutului Oncologic lui Alexandru Irimie, care a fost ales rector al UMF Cluj-Napoca.

De asemenea, el este conferențiar universitar la Universitatea de Medicină și Farmacie (UMF) ”Iuliu Hațieganu” din Cluj-Napoca, la departamentul de Chirurgie Oncologică.
Si ce-l impiedica sa fure ?
Subiect închis