Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sectiune dedicata profesorilor de religie
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 24.07.2012, 10:23:36
RalucaMC RalucaMC is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 07.07.2012
Locație: Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 24
Implicit teologie didactica in Timisoara

Este cineva de pe forum student la teologie didactica la Facultatea UVT din Timisoara?Mi-as dori ca dupa ce termin liceul sa studiez acolo,insa mi-e foarte frica de aptitudinile muzicale.Mi-ar fi de mare folos daca mi-ar spune cineva care e student acolo (sau poate cunoaste pe cineva care studiaza acolo) ce anume s-a cerut la aceste aptitudini.Mentionez ca eu nu le am deloc cu muzica,adica as putea sa iau ceva lectii,dar nu am deloc voce.In aceste conditii,am vreo sansa?

Am inteles deasemenea ca este nevoie si de un interviu vocational,tot o proba eliminatorie.Ce puteti sa-mi spuneti despre acesta?

Nu mai am mult pana termin liceul,chiar anul acesta am sa ma duc pe la facultate sa ma interesez ce si cum;in primul an de liceu am vorbit cu o fata de la teologie didactica,dar nu am intrebat-o mare lucru,decat daca am vreo sansa sa intru daca nu am voce,iar aceasta mi-a spus ca da,de vreme ce la fete nu se pune mare accent pe voce.

Orice raspuns mi-ar fi de mare ajutor.Va multumesc mult!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 02.08.2012, 01:29:16
catehumen catehumen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.01.2011
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 109
Implicit

Citat:
În prealabil postat de RalucaMC Vezi mesajul
Este cineva de pe forum student la teologie didactica la Facultatea UVT din Timisoara?Mi-as dori ca dupa ce termin liceul sa studiez acolo,insa mi-e foarte frica de aptitudinile muzicale.Mi-ar fi de mare folos daca mi-ar spune cineva care e student acolo (sau poate cunoaste pe cineva care studiaza acolo) ce anume s-a cerut la aceste aptitudini.Mentionez ca eu nu le am deloc cu muzica,adica as putea sa iau ceva lectii,dar nu am deloc voce.In aceste conditii,am vreo sansa?

Am inteles deasemenea ca este nevoie si de un interviu vocational,tot o proba eliminatorie.Ce puteti sa-mi spuneti despre acesta?

Nu mai am mult pana termin liceul,chiar anul acesta am sa ma duc pe la facultate sa ma interesez ce si cum;in primul an de liceu am vorbit cu o fata de la teologie didactica,dar nu am intrebat-o mare lucru,decat daca am vreo sansa sa intru daca nu am voce,iar aceasta mi-a spus ca da,de vreme ce la fete nu se pune mare accent pe voce.

Orice raspuns mi-ar fi de mare ajutor.Va multumesc mult!
Sunt student in anul 3 la teologie didactica Galati ,nu se pune accent deosebit pe acele examene care implica cantarea unui cantec bisericesc ,nu iti face probleme din aceasta privinta ,sunt convins ca vei suplini acest mic inconveniet cu rezultate foarte bune la celelalte discipline si ca dupa terminarea studiilor vei deveni un apostol ,un profesor ,care vorbeste lumii despre Dumnezeu si despre soborniceasca si apostoleasca Biserica Ortodoxa !
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Didactica admin Sectiune dedicata profesorilor de religie 4 21.02.2011 00:06:28
INTALNIRE forumisti din timisoara lore86 Generalitati 16 05.05.2010 11:42:15
Didactica Dumnezeiasca ofurnica Generalitati 1 04.03.2010 20:43:18
Conferinta in Timisoara Florin-Ionut Stiri, actualitati, anunturi 6 28.10.2009 22:30:26