Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 21.02.2024, 13:15:14
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de TudorStefanbz Vezi mesajul
Hai sa-ții spun ceva: eu am schimbat mai mulți pamperși decât ea, am stat mai mult cu fata decât ea, dacă era după ea nici alăptat nu vedea, eu petreceam mult cu fata, ea doar pe telefon , îi făceam baie eu cu mama , ea cu țigara și cu telefonul, ea de la început vroia să facă avort dar la insistențele mele și ale altor rude s-a oprit.cine te crește ăla e adevărat părinte nu cine te face și te lasă așa la mâna la fraieri ca se ocupă ei, a vrut copil să se chinuie. Păi ce mama e aia ? Unde e dreptatea? Și plus ca e și aproape de moravuri ușoare dacă înțelegi la un pas . O să lupt până în pânzele albe pentru copil ca nu-l merită. Sper ca ai înțeles în mare domnul judecător..o zi bună

Păi a fost greșeala mea ca am crezut ca pot schimba omul și nu știam ce are în cap când m-am încurcat ea urmărea bani .. asta e .
Acuma mai vii de-acasa, si daca e fetitza atunci se schimba treaba.
Ca judecator ti-as incredinta-o tie, caci e nedrept sa rupi o fetitza de taticul ei, deci dupa ultimele declaratii ti-as incrednita-o tie si familiei tale, celor mai responsabili, mai seriosi, mai curati, celor care o iubesc cu adevarat si mai mult.

Da, ai dreptate. Fata trebuie sa ramana cu tata atata vreme cat n-are alta femeie! Insa nu ma amestec.

Lupta fratele meu pana la capat, insa nu produ traume sufletesti nici fetei si nici mamei. Nu produ rani nevindecabile. Du lupta cea buna evitand orice forma de acuzari, osandiri, judecari, etichetari, evita reprosurile, nemultumirile, conflictul, barfa, denigrarea, procesomania, interesul si dorintele egoiste, legate de partaj si de bani si avere... Mai mult te roaga decat sa tot dai apa la moara hranind rautatea, alimentand frustrarile si nemultumirile.

Fii bun, fii un exemplu pentru fetitza ta daca chiar o iubesti. Si ma refer la comportamentul tau crestin si drept fatza de mama ei. Acum trebuie sa fi cu maxima atentie si peste timp se va vedea cat de intelept te-ai comportat.

Imi pari un om tulburat ce uraste mama fetitei lui. Iarta si uita. Uita tot dupa ce ierti din toata inima si din tot sufletul! Nu mai gandi si analiza! Alunga orice gand conflictual si te linisteste!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 21.02.2024 at 13:23:29.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 21.02.2024, 13:34:54
TudorStefanbz TudorStefanbz is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 06.08.2016
Mesaje: 11
Implicit Moroco

Păi asta am încercat să îți explic ca o să lupt. Eu de mică mi-am dorit-o și am avut grijă de ea nu a lipsit Duminică de la Împărtășit mi-am făcut datoria pe când ea nici nu vroia să audă de Biserică am vrut să o iau la spovedit de câteva ori dar m-am luptat cu morile de vânt….si de aia zic ca o sa mă lupt pentru ea pentru ca o iubesc f mult și ea de altfel se joacă cu mine eu mă dau in mintea ei și e mai atrasă de mine.De asta zic a crescut frumos în sânul familiei mele , educată și isteață .. maică sa poate doar să o copleșească cu jucării și altele pentru ca e copil, dar îmi aduc aminte eram în annglis toți și ea spunea ca îi e dor de tataia pentru ca cel mai mult a stat la părinții mei și s-a acomodat acolo, unde are toate condițiile să facă ceva, e păcat ca ne-am chinuit și să o ia cineva de-a gata nu e drept… 🙏
Reply With Quote
  #23  
Vechi 21.02.2024, 14:00:51
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de TudorStefanbz Vezi mesajul
Păi asta am încercat să îți explic ca o să lupt. Eu de mică mi-am dorit-o și am avut grijă de ea nu a lipsit Duminică de la Împărtășit mi-am făcut datoria pe când ea nici nu vroia să audă de Biserică am vrut să o iau la spovedit de câteva ori dar m-am luptat cu morile de vânt….si de aia zic ca o sa mă lupt pentru ea pentru ca o iubesc f mult și ea de altfel se joacă cu mine eu mă dau in mintea ei și e mai atrasă de mine.De asta zic a crescut frumos în sânul familiei mele , educată și isteață .. maică sa poate doar să o copleșească cu jucării și altele pentru ca e copil, dar îmi aduc aminte eram în annglis toți și ea spunea ca îi e dor de tataia pentru ca cel mai mult a stat la părinții mei și s-a acomodat acolo, unde are toate condițiile să facă ceva, e păcat ca ne-am chinuit și să o ia cineva de-a gata nu e drept… 🙏
Sa va iubiti sanatosi...

Nu stiu daca te poti opune daca vrea s-o ia. Nu te poti pune cu justitia. N-ai ce sa faci. Poti cere dreptul la vizite saptamanale si la timp petrecut cu ea pana la majorat.

Nu-i pacat daca v-ati ”chinuit”! De ce sa-ti para rau daca o ia cinva dea-gata? Tu consideri iubirea de pana acum o investitie materiala pe care ai vrea sa ti-o returneze mama fetei? Te dor pagubele materiale? Dragostea nu asteapta nicio rasplata pentru sacrificiile sale si nu cere nicio despagubire! Tu vorbesti de iubire sau de afaceri si realizari materialiste?

Roaga-te si lasa in seama lui Dumnezeu, concentrandu-te pe ”fie voia Ta, faca-se voia Ta, precum vrei Tu Doamne”!

Sigur Dumnezeu iti va darui ceea ce e mai bine pentru dezvoltarea voastra duhovniceasca, pentru desavarsirea iubirii. Dar ca sa va castigati sufletele trebuie sa va inarmati cu rabdare si nicidecum cu reprosuri si acuzari procesomane pentru despagubiri materialiste.

Omul cand daruie nu asteapta nimic in schimb! Dar din dar se face Rai! Dragostea e darul lui Dumnezeu. Cum sa cauti sa profiti material de pe urma ei parandu-ti rau pentru ce ai ”risipit” cu ea?

”Mere, pere in panere ce se da nu se mai cere!”
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 21.02.2024 at 14:04:07.
Reply With Quote
Răspunde

Tags
despartire