Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Resurse ortodoxe on-line
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 25.08.2009, 15:41:52
caminaris's Avatar
caminaris caminaris is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.07.2009
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 217
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru caminaris
Implicit Participarea la Sfanta Liturghie

De cand am participat prima data la Sfanta Liturghie mi-am dorit sa invat raspunsurile de la strana pe care le pot da si credinciosii. Ma simt altfel, mai inaltat, mai aproape de Dumnezeu cand cant si eu la Sfanta Slujba. De curand am gasit pe internet ceea ce cautam si am postat mai jos adresa (poate or mai fi ca mine incepatori in ale credintei care vor sa le invete):

http://www.crestinortodox.ro/muzica-religioasa/a3161-c259-antifonul-i-binecuvinteaza-suflete-al-meu-pe-domnul-audio

Este Sfanta Liturghie in format audio si cantarile sunt foarte foarte frumoase.
__________________
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 25.08.2009, 16:58:24
caminaris's Avatar
caminaris caminaris is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.07.2009
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 217
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru caminaris
Implicit

Iar aici Paraclisul Maicii Domnului de la Schitul Lacu (Sfantul Munte):http://www.crestinortodox.ro/paraclisul-maicii-domnului-schitul-lacu-athos/a2443-paraclisul-maicii-domnului-01
__________________
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 25.08.2009, 17:26:34
Marius22 Marius22 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.07.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.345
Implicit

Citat:
În prealabil postat de caminaris Vezi mesajul
De cand am participat prima data la Sfanta Liturghie mi-am dorit sa invat raspunsurile de la strana pe care le pot da si credinciosii. Ma simt altfel, mai inaltat, mai aproape de Dumnezeu cand cant si eu la Sfanta Slujba. De curand am gasit pe internet ceea ce cautam si am postat mai jos adresa (poate or mai fi ca mine incepatori in ale credintei care vor sa le invete):

http://www.crestinortodox.ro/muzica-religioasa/a3161-c259-antifonul-i-binecuvinteaza-suflete-al-meu-pe-domnul-audio

Este Sfanta Liturghie in format audio si cantarile sunt foarte foarte frumoase.
Am vazut ca pe Comunitatea crestinortodox.ro exista un grup de Muzica Psaltica. Am gasit acolo mai multe materiale pentru invatarea muzicii bizantine care mi-au fost de folos: http://www.crestinortodox.ro/comunit...uptopic_id=360
Reply With Quote
  #4  
Vechi 25.08.2009, 19:41:18
caminaris's Avatar
caminaris caminaris is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.07.2009
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 217
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru caminaris
Implicit Pentru admin

Am dat o anumita adresa dar mi-ati schimbat-o cu una de pe acest site. Problema e ca, persoanele care vor sa incarce pe propriul calculator Sfanta Liturghie nu pot s-o faca de la adresa de pe acest site, dar pot de la adresa reala (pe care am postat-o initial). De ce ar fi de preferat download-ul pe calculator? Eu mi-am incarcat-o de pe calculator pe un mp3 player si o pot asculta si in alte parti decat in fata calculatorului.
V-as ramane recunoscator daca ati crea o modalitate de salvare sau, daca asta nu se poate, atunci sa nu mai schimbati adresa reala postata de noi.
Precizez ca nu e prima data ci si in cazul unei carti care poate fi citita online ati procedat la fel. Ori de acolo de unde am citit-o eu se poate citi oricare capitol imi doresc, pe cand la dumneavoastra pe site nu.
Pana la rezolvarea acestor probleme rog pe cei interesati de download sa ma contacteze pe privat pentru adresa originala.
__________________
Doamne ajuta!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sfanta Liturghie danyel Sfanta Liturghie 81 02.11.2015 16:22:22
Sfanta liturghie Andy00 Resurse ortodoxe on-line 10 30.01.2015 15:29:07
Sfanta Liturghie alecsandru Sfanta Liturghie 26 05.02.2013 21:41:47
Sfanta Liturghie EDI Despre Biserica Ortodoxa in general 8 02.05.2009 16:52:24