Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 17.10.2011, 12:54:31
alt_inceput alt_inceput is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.11.2010
Locație: Constanta
Mesaje: 46
Unhappy accident

Nu sunt pro "Cronica Carcotasilor", dar imi pare nespus de rau pentru accidentul lui Huidu. este un om terminat pe viata. pacat de oamenii aia 3 care au murit, pacat de copiii lui Huidu, care vor creste cu ideea ca tatal lor a omorat 3 oameni, pacat de viata familiei. Ajuta-i Doamne sa treaca cu bine peste aceasta GREA incercare si Huidu, si copiii, si sotia, si familia lui, cat si toate rudele celor morti. Doamne, nu ii parasi in nici un moment, si iarta-l pe Huidu.

Apara-ne Doamne pe toti de accidente, de boli, de dezastre ale naturii, de orice e rau in lumea asta (crime, violuri, rapiri, disparitii, batai)
Reply With Quote
  #2  
Vechi 17.10.2011, 13:14:50
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

alt accident?
parca in iarna avusese un accident grav la ski.
Oare si acum mai ironizeaza preotii si Biserica?
Imi pare rau pentru necazurile prin care trece.Oare va intelege de ce pateste atatea necazuri?
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!

Last edited by lore86; 17.10.2011 at 13:19:10.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 17.10.2011, 13:23:05
inspiron inspiron is offline
Member
 
Data înregistrării: 20.09.2011
Mesaje: 42
Implicit

Nu cred ca e bine sa incercam sa facem legatura intre acest accident si credinta/necredinta lui. Tu zici ca a patit asta pentru ironizarea preotilor si a bisericii ? Pai daca e asa eu inteleg ca Dumnezeu a permis moartea a 3 oameni pentru a-l pedepsi pe Huidu. Hmmm nu suna bine deloc.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 17.10.2011, 13:25:27
Theodor_de_Mopsuestia
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lore86 Vezi mesajul
alt accident?
parca in iarna avusese un accident grav la ski.
Oare si acum mai ironizeaza preotii si Biserica?
Cum se spunea seara trecuta la Realitatea TV, omul e posesorul unui profil psihologic de "smecher de Bucuresti". Simte dincotro bate vantul si executa ordinul (si e chiar mai rau daca e ordin implicit, nu explicit) stapanilor sai masoni patroni de TV: ataca cele sfinte! Sau e doar un histrion cu talent, care descreteste fruntile cu pretul coborarii stachetei morale...
Ar cam fi timpul ca aceste fiinte inutile si chiar pagubitoare numite "vedete si/sau politicieni" sa afle ca nu sunt deasupra legii. Legea lui Dumnezeu, nu aia a scarbosului stat masonic neoburghez romanesc corupt...
Poate nu i-o fi dat slava lui Dumnezeu, Care l-a intors aproape dintre morti, si acum a devenit el insusi instrumentul unei nenorociri...ca sa invate, daca poate sa invate si ceva infinit mai profund decat sa faca glume cretine....Ce stim noi despre caile ascunse si marete ale lui Dumnezeu!?
Mi-ar parea bine sa il stiu dupa gratii... Ar fi un bun inceput si exemplu pentru haita de smecheri si curve care conduc tara asta frumoasa si acum atat de trista spre prapastie... Dar, ma tem ca tocmai in baza principiului precedentului, aia de la puterea nenumita numita mass-media o sa il scoata "basma curata", cand de fapt e o carpa plina de sange. Ca doar nu vor sa le vina si lor randul, nu?

Last edited by Theodor_de_Mopsuestia; 17.10.2011 at 13:27:42.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 17.10.2011, 13:30:31
alt_inceput alt_inceput is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.11.2010
Locație: Constanta
Mesaje: 46
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lore86 Vezi mesajul
alt accident?
da, ieri Huidu se afla in brasov si a intrat in depasire cu Jeep-ul lui (B111LOL) si a intrat pe contrasens izbindu-se frontal cu un Logan. din Logan, soferul si femeia din dreapta au murit pe loc, iar barbatul din spate a murit azi. din Jeep, Huidu, nevasta, bona si cei 2 copii au fost relativ mai usor accidentati, dar cu siguranta traumatizati la maxim.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 17.10.2011, 14:03:03
zaharia_2009's Avatar
zaharia_2009 zaharia_2009 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.239
Implicit

A fost avertizat de Dumnezeu ca ceea ce face nu este deloc bine .
Cu ceva timp in urma la citeva sute de metrii de locul acestui accident a mai facut unul anul trecut .
Desi halul in care a ajuns nu este de ris, nici pe departe, totusi pot spune ca atit a ris de altii la drumul mare pina ... de ris a ajuns .
Dar probabil ca marele arhitect in care el crede si i se inchina va avea mare grija de evolutia lui si a familiei sale !
Poate ca din drama lui si ceilalti circotasi vor lua pilda si vor pune punct ridicolei emisiuni de cronica circotita .
Toti oamenii gresim numai ca ei la cronica nu sunt interesati de greselile cruciale ale poporului roman si ale exponentilor acestui neam si nu fac nimic serios si cu atitudine pt. inlaturarea greselilor fatale ale acestuia ... nu, pe ei ii interesau greselile simple, usoare , firesti , veniale. Adica se ocupau cu lucruri slabe, cum zice romanul de rind, pt. care desi de peste 10 ani insista impotriva moralei crestine , acum a venit timpul sa plateasca intr-un mod exemplar . Aceasta era morala lui , a romanului scolit si educat contemporan.
__________________
Credinta dreapta este medicamentul cel mare si cel dintii al mintuirii !- Sf. Maxim Marturisitorul .
Reply With Quote
  #7  
Vechi 17.10.2011, 14:10:42
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Huidu s-a imbogatit din mistocareala ,batandu-si joc de unul si de altul.
Mai trist este faptul ca asta a devenit un sport national ,o emisiune cu audienta foarte mare.
A deformat gandirea omului de rand in sensul ca este bine sa facem si noi la fel.
Daca au murit niste oameni nevinovati nu cred ca are legatura cu ce facea el la TV .
Ci mai degraba cu felul in care se comporta el cand conducea.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 17.10.2011, 14:12:23
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

Citat:
În prealabil postat de zaharia_2009 Vezi mesajul
A fost avertizat de Dumnezeu ca ceea ce face nu este deloc bine .
Tinand cont ca metoda de avertizare e specifica interlopilor, nu vad nici macar in conditiile accidentului de ieri de ce ar fi cedat Huidu unui asemenea santaj mafiot.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 17.10.2011, 14:18:35
zaharia_2009's Avatar
zaharia_2009 zaharia_2009 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.239
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ai2 Vezi mesajul
Tinand cont ca metoda de avertizare e specifica interlopilor, nu vad nici macar in conditiile accidentului de ieri de ce ar fi cedat Huidu unui asemenea santaj mafiot.
Aveti pareri stict personale despre credinta dar care fiind atit de personale nu fac obiectul interesului meu !
Puteti insa cauta cu interes si motivatie stiintifica in ortodoxie si veti vedea ca exista obiceiul (nu stiu daca si metoda !) avertizarii de catre Dumnezeu ca drumul pe care mergi nu este bun . Un singur drum este bun , cel care se cheama CALEA !
__________________
Credinta dreapta este medicamentul cel mare si cel dintii al mintuirii !- Sf. Maxim Marturisitorul .
Reply With Quote
  #10  
Vechi 17.10.2011, 14:40:44
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Nu destul e plin spațiul virtual românesc de discuții despre nefericiții ăia?
Mai trebuie și aici?
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Parintele Gheorghe Mihoc a trecut la cele vesnice printr-un accident rutier! florina_drossu Stiri, actualitati, anunturi 19 29.12.2010 13:47:14