Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 03.10.2009, 19:54:47
podolski_2's Avatar
podolski_2 podolski_2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.10.2008
Locație: ”Oamenii te iarta daca faci crime. Dar nu te iarta daca esti fericit”
Religia: Ortodox
Mesaje: 388
Implicit Eu cu cine votez?

podolski_2 ®


Fiind un forum general vreau sa va intreb cu cine votati si de ce.

Am sa incep chiar eu, ca asa e normal.


Basescu

- NU il votez pt ca a mintit cu salariile profesorilor desi liberalii le ziceau PDL-istilor ca nu sunt bani pt astfel de promisiuni. ii facea in toate felurile ca mai apoi sa le si reduca salariile

- NU il votez pt ca a lasat-o pe fisa sa faca propaganda legalizarii drogurilor, ca mai apoi sa fie data legea .


- NU il votez pt ca nu a luptat pt apararea drepturilor cetatenilor in legatura cu cipul, spre diferenta de masonul Prigoana care a ajutat la obtinerea dreptului de optiune asupra pasaportul

- o sa Il VOTEZ doar daca ajunge in turul 2 cu Geoana.

- a ajuntat BOR, prin noua grila de salarizare ,
pacat ca patriarhul...



Geoana

- NU il votez pt ca am alergie la PSD

- am alergie la PSD ca nu au bunul simt sa fure din fondurile europene , ci chiar din pamantul romaniei. am trait in zona mea o chestie care ...pfuu...

- o sa II VOTEZ numai cand o sa plece Nastase si Vanghelie din partid, si cel din urma nu pt ca e criticat pt cum se exprima ( din partea mea nu conteaza deloc) ci pt ca pun baza pe manipulari si mafii prea pe fata.



Oprescu

- NU prea vreau sa il votez pt ca e omu lu Iliescu.

- o sa il votez daca ajunge in turul 2



Antonescu

- NU il votez pt ca atunci cand era la candidatura pt primaria capitalei la pro tv urla ca un animal, nu se putea nimeni intelege cu el, iar acum a imbracat costum si s-a facut crestin. . haha

- nu votez cu partidul lui pana nu pleaca tariceanu care a dat pe fata petrolul romaniei , fara pic de rusine si pt ca provine din familie mare de masoni.

- in rest daca astia doi pleaca, adica Antonescu pe plan secund si Tariceanu zboara de tot din partid ,de ei imi plac ca partid national. Dar pana atunci nu votez cu ei .




Vadim Tudor si Becali

- cu ei votez in primul tur doar ca sa imi bat joc de vot si de restul parlamentarilor.
- Becali m-a suparat cand i-a umilit pe calugarii din Sf. Athos.
- Vadim ar face razboi . . . canu se poate socializa cu el
__________________
  • Ateii nu din dragostea de oameni sunt purtati, ci din ura de crestini.
  • Daca de frica nu folosesti harul preotiei si predai armele cu care trebuie sa lupti, atunci treci in randul mirenilor si lasa locul aceluia care poate lupta si apara turma lui Hristos. (cuvant impotriva preotilor care nu savarsesc Moliftele Sf. Vasile cel Mare)
  #2  
Vechi 03.10.2009, 20:13:56
Antoni0's Avatar
Antoni0 Antoni0 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.09.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 693
Implicit

http://bataiosu.wordpress.com
  #3  
Vechi 03.10.2009, 20:24:25
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Antoni0 Vezi mesajul
da, ar fi o idee.
ca ceilalti...
basescu mi se pare cam....badaran.
becali, vadim=needucati, in pofida scolii unora:)
ce tine de psd= mi se par falsi , nu am incredere in ei
poate duca, desi e la el ceva ce nu-mi place.
poate nici nu merg la vot.
  #4  
Vechi 03.10.2009, 20:32:35
danyel danyel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2006
Locație: Cluj Napoca, Ardeal ,Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.306
Implicit

Citat:
În prealabil postat de podolski_2 Vezi mesajul
podolski_2 ®


Fiind un forum general vreau sa va intreb cu cine votati si de ce.

Am sa incep chiar eu, ca asa e normal.


Basescu

- NU il votez pt ca a mintit cu salariile profesorilor desi liberalii le ziceau PDL-istilor ca nu sunt bani pt astfel de promisiuni. ii facea in toate felurile ca mai apoi sa le si reduca salariile

- NU il votez pt ca a lasat-o pe fisa sa faca propaganda legalizarii drogurilor, ca mai apoi sa fie data legea .


- NU il votez pt ca nu a luptat pt apararea drepturilor cetatenilor in legatura cu cipul, spre diferenta de masonul Prigoana care a ajutat la obtinerea dreptului de optiune asupra pasaportul

- o sa Il VOTEZ doar daca ajunge in turul 2 cu Geoana.

- a ajuntat BOR, prin noua grila de salarizare , pacat ca patriarhul...



Geoana

- NU il votez pt ca am alergie la PSD

- am alergie la PSD ca nu au bunul simt sa fure din fondurile europene , ci chiar din pamantul romaniei. am trait in zona mea o chestie care ...pfuu...

- o sa II VOTEZ numai cand o sa plece Nastase si Vanghelie din partid, si cel din urma nu pt ca e criticat pt cum se exprima ( din partea mea nu conteaza deloc) ci pt ca pun baza pe manipulari si mafii prea pe fata.



Oprescu

- NU prea vreau sa il votez pt ca e omu lu Iliescu.

- o sa il votez daca ajunge in turul 2



Antonescu

- NU il votez pt ca atunci cand era la candidatura pt primaria capitalei la pro tv urla ca un animal, nu se putea nimeni intelege cu el, iar acum a imbracat costum si s-a facut crestin. . haha

- nu votez cu partidul lui pana nu pleaca tariceanu care a dat pe fata petrolul romaniei , fara pic de rusine si pt ca provine din familie mare de masoni.

- in rest daca astia doi pleaca, adica Antonescu pe plan secund si Tariceanu zboara de tot din partid ,de ei imi plac ca partid national. Dar pana atunci nu votez cu ei .




Vadim Tudor si Becali

- cu ei votez in primul tur doar ca sa imi bat joc de vot si de restul parlamentarilor.
- Becali m-a suparat cand i-a umilit pe calugarii din Sf. Athos.
- Vadim ar face razboi . . . canu se poate socializa cu el

Desi votul este un exercitiu civic, eu nu o sa merg la vot atata timp cat in fata mi se pun candidati ca Basescu, Geoana, Antonescu etc, toti fac parte ditr-o clica politica corupta, inradacinata in mentalitatea comunista + ca sunt falsi
in rest, alti candidati nu prea vad sa aiba sanse
dupa parerea mea intreg sistemul politic, intreaga clasa politica e bolnava si ar trebui schimbata din temelii, pana atunci, votul nostru nu e decat o formalitate prin care schimbam un corupt cu altul
__________________
"Cine seamana in firea pamanteasca va secera din firea pamanteasca putrezirea dar cine seamana in Duhul va secera din Duhul Viata Vesnica"Galateni 6;8

Pacea lui Hristos, la care ați fost chemați, ca să alcătuiți un singur trup, să stăpânească în inimile voastre, și fiți recunoscători.(Coloseni 3:15)
  #5  
Vechi 03.10.2009, 20:33:02
podolski_2's Avatar
podolski_2 podolski_2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.10.2008
Locație: ”Oamenii te iarta daca faci crime. Dar nu te iarta daca esti fericit”
Religia: Ortodox
Mesaje: 388
Implicit

podolski_2 ®

  • Da, la basescu uitasem o nemultumire mare. Tratatul de la lisabona. A stiut sa-l bage pe gat cu constitutia , dar acum ne cheama la referendumul inutil despre politicieni.



  • Si asa, tot corupti vor fi, ca sunt 300, ori 600. Ba inca, cu 300 vor da legi mai tampite mai repede, iar economie de bani in tara noastra nu se face, pt ca, chiar de ar iesi pe plus din salariile celor 300 dati afara, i-ar cheltuii in campanii electorale, asa ca... tot aia e.
__________________
  • Ateii nu din dragostea de oameni sunt purtati, ci din ura de crestini.
  • Daca de frica nu folosesti harul preotiei si predai armele cu care trebuie sa lupti, atunci treci in randul mirenilor si lasa locul aceluia care poate lupta si apara turma lui Hristos. (cuvant impotriva preotilor care nu savarsesc Moliftele Sf. Vasile cel Mare)
  #6  
Vechi 03.10.2009, 20:43:56
Antoni0's Avatar
Antoni0 Antoni0 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.09.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 693
Implicit

Citat:
În prealabil postat de podolski_2 Vezi mesajul
podolski_2 ®

  • Da, la basescu uitasem o nemultumire mare. Tratatul de la lisabona. A stiut sa-l bage pe gat cu constitutia , dar acum ne cheama la referendumul inutil despre politicieni.



  • Si asa, tot corupti vor fi, ca sunt 300, ori 600. Ba inca, cu 300 vor da legi mai tampite mai repede, iar economie de bani in tara noastra nu se face, pt ca, chiar de ar iesi pe plus din salariile celor 300 dati afara, i-ar cheltuii in campanii electorale, asa ca... tot aia e.

Traim vremurile din urma! Asa ca nu e de mirare ca politicienii sunt corupti pana'n maduva oaselor!

Podolski esti o firma inregistrata?
  #7  
Vechi 30.11.2009, 15:11:25
Noesisaa's Avatar
Noesisaa Noesisaa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2008
Locație: Christendom
Religia: Catolic
Mesaje: 1.826
Implicit

O saptamana pana la turul 2...pana la urma eu cu cine votez? :D

In caz ca nu ati vazut inca pe youtube: Nicolae Guta si Roxana Printesa Ardealului: http://www.youtube.com/watch?v=4czGv...eature=related

Nu, nu fac propaganda. Dar ma amuza cantecul asta prin adunatura de clisee care prinde bine la romanul de rand: maneaua, sexismul, bautura, gratarele, Dumnezeu, Guta si blondaaaa. Auzi, Basescu nu ne minte. Dar cine nu ne minte???

Data trecuta la alegerile locale pentru consiliul judetean din 2008 parca, am votat cu comunitatea polona din Bucovina. :D Si am impresia si cu rutenii, si cu forumul democrat german. Si cu ecologistii. Aveam pe atunci buletin de sat, cred ca al meu a fost singurul vot pentru ecologisti, si cred ca si pentru restul. M-am gandit ca ei si asa nu prea primesc voturi decat de la cei din comunitate, si si asa nu am vazut nici un material propagandistic de la ei, asa ca... M-am saturat sa votez pentru burtosi portocalii sau rosii sau galbeni sau mai stiu eu ce culoare.
  #8  
Vechi 30.11.2009, 15:20:13
truthtostone's Avatar
truthtostone truthtostone is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 249
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Noesisaa Vezi mesajul
O saptamana pana la turul 2...pana la urma eu cu cine votez? :D

In caz ca nu ati vazut inca pe youtube: Nicolae Guta si Roxana Printesa Ardealului: http://www.youtube.com/watch?v=4czGv...eature=related

Nu, nu fac propaganda. Dar ma amuza cantecul asta prin adunatura de clisee care prinde bine la romanul de rand: maneaua, sexismul, bautura, gratarele, Dumnezeu, Guta si blondaaaa. Auzi, Basescu nu ne minte. Dar cine nu ne minte???

Data trecuta la alegerile locale pentru consiliul judetean din 2008 parca, am votat cu comunitatea polona din Bucovina. :D Si am impresia si cu rutenii, si cu forumul democrat german. Si cu ecologistii. Aveam pe atunci buletin de sat, cred ca al meu a fost singurul vot pentru ecologisti, si cred ca si pentru restul. M-am gandit ca ei si asa nu prea primesc voturi decat de la cei din comunitate, si si asa nu am vazut nici un material propagandistic de la ei, asa ca... M-am saturat sa votez pentru burtosi portocalii sau rosii sau galbeni sau mai stiu eu ce culoare.
haha :))) "Pe basescu l-om vota cu toata familia" :))))
__________________
Nu îi spune Lui Dumnezeu cât de mari sunt problemele tale.Spune-le problemelor tale cât de mare este Dumnezeu.
  #9  
Vechi 30.11.2009, 15:27:58
pisi's Avatar
pisi pisi is offline
Member
 
Data înregistrării: 13.05.2008
Mesaje: 99
Implicit

Citat:
În prealabil postat de truthtostone Vezi mesajul
haha :))) "Pe basescu l-om vota cu toata familia" :))))
eu sincer mai bine il votez pe geoana decat p basescu care vrea sa legalizeze prostituia si drogurile usoare. Nu mai zic k si-a pus amanta ministru! Nu mi s pare a fi un model pt noi.
Nu imi place geoana dar din astea 2 rele mi s pare raul cel mai mic.
  #10  
Vechi 30.11.2009, 15:31:05
truthtostone's Avatar
truthtostone truthtostone is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 249
Implicit

Citat:
În prealabil postat de pisi Vezi mesajul
eu sincer mai bine il votez pe geoana decat p basescu care vrea sa legalizeze prostituia si drogurile usoare. Nu mai zic k si-a pus amanta ministru! Nu mi s pare a fi un model pt noi.
Nu imi place geoana dar din astea 2 rele mi s pare raul cel mai mic.
si eu tot cu Geoana voi vota...evident ca vor fi oameni care vor avea argumente contra Geoana(bine intemeiate,nu neg),dar cu cineva trebuie sa votam si noi...
__________________
Nu îi spune Lui Dumnezeu cât de mari sunt problemele tale.Spune-le problemelor tale cât de mare este Dumnezeu.
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
cine/ce sunt? victortiti89 Din Noul Testament 1 29.05.2011 19:31:25
Cine are nevoie laurschepsis Umanitare 2 25.02.2011 00:01:53
Cine stie? Adriana Cluj Generalitati 2 26.08.2010 22:36:05
Cine stie? KKokos Generalitati 2 02.12.2009 19:24:33
Eu cu cine votez? ClaudiuT Stiri, actualitati, anunturi 81 03.08.2009 00:22:27