Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Spiritualitatea ortodoxa
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 18.11.2021, 18:00:04
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Amiel nu ai sa mergi in nici o directie daca nu te duci la preot.

Eu cred ca ar trebui sa intelegi altfel venirea ta aici pe forum.

Sfaturile pe care le primesti sunt sa te duci sa iei povata nu sa mergi la fel.


Vezi ca ai nevoie de ajutor, nu se leaga tot ce spui.

Asta ca visezi oricand, asa de usornu prea e fireasca si nu suna normala.

Moroco te indeamna in continuare pe o cale pe care nu o intelege doar citind de la tine dar neinelegand sa le puna cap la cap.

Povestea ta nu e simpla deloc... si inselarea bate la usa tuturor.

Nu e vorba despredeschidere, dar du-te la preotii bisericii sa iei povata.



Stii cum e, ascultarea este semnul ca esti de la Dumnezeu. Daca refuzi ascultarea de Biserica, nu ai cum sa fii de la Dumnezeu. Esti dupa capul tau. Si nu ai sa mergi bine.


Povestea ta nu se rezolva pe un forum. Asta cu "nu ma deschide" ti-a bagat-o dracul in cap sa te tina departe de Biserica. Fugi la Biserica si cauta povata, ca acum esti cumva nu stiu cat de bine.
Reply With Quote
  #42  
Vechi 18.11.2021, 18:46:55
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.273
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Amiel25 Vezi mesajul
@Moroco, iti multumesc mult pentru interpretari, am citit tot ce ai scris, eu sunt un om deschis, nu dau cu piciorul asa usor. Am vazut lucruri pe care nu multi le-ar putea intelege si aici vorbesc de alte experiente mult mai profunde, lucruri care m-au impins si mai tare sa inteleg natura acestei realitati in care traim. Mi-ai acordat foarte mult timp din timpul tau si pentru asta iti multumesc!
N-ai pentru ce sa-mi multumesti, n-am facut niciun efort-jertfa, doar discutam despre minunatele noastre vise, am si eu destule vedenii si vise (desarte ) dar nu prea are rost sa va inspaimant cu ele si sa va ingrozesc, inca din copilarie, deci nu esti singura ciudatenie, mai sunt si altii.

Chiar te rog frumos sa ne mai povestesti ca de aia avem aici o bisericuta de cativa forumisti ca sa discutam si sa ne minunam de tot felul de experiente paranormale. Tu pare ca traisti suferintele si patimile altora fara sa stii de ce si pentru ce de parca ai lua crucea lor asupra ta. De aia poate ca desi nu mergi regulat la biserica ai impresia ca esti preot, te rogi si iei crucile si suferintele altora asupra ta. Nu-i rau asta insa exista preoti hirotonisiti si ar trebui ca impreuna cu ei sa te rogi si sa duci crucile altora.

Problema e ca stand mult prin vise acolo in general omul pacatuieste mai mult si mai usor, de aia trebuie sa fii treaz si nu adormit ca sa poti veghea si priveghea mai usor. Somnul prea mult si lenea este si el o patima. Pacatele din somn si ele subrezesc credinta si relatia cu Hristos caci se pun toate pacatele si cele din vis si din film si din inchipuire si din gandire deci totul conteaza, toata trairea dar nu chiar atat de mult incat sa te blochezi de tot si sa disperi si sa deznadajduiesti. Exista mila divina, pocainta, iertare deci nu trebuie sa disperi daca simti ca iar si iar cazi. Strigi dupa Dumnezeu exact asa cum o faci in vise si vine cineva si te scapa. Nu te teme si nu te lasa infricosat de vise si vedenii ci daca vin hai si ni le povesteste, spune ce ai mai visat important si interesant.

Citat:
@Iorest, iti inteleg dubiile si lipsa de incredere si intelegere, este normal, dupa 6 ani de zile inca nu imi vine sa cred nici in ziua de azi.
Adica nu stii de ce visezi atat de mult si de interesant?
Poate ca viata ta retrasa si timida s-a refugiat in somn si acolo isi gaseste scapare de grijile lumesti si stresul cotidian. Nu e de condamnat ceva dar e firesc ca darul Domnului, Harul sa se manifeste chiar si in vis daca tu nu faci altceva decat sa te rogi si sa dormi mult prea mult.

Citat:
@gpalama, iti multumesc pentru sfaturi, am citit to ce ai scris, inca nu sunt pregatit sa ies in lume ( fie si in lumea bisericeasca ) si sa vorbesc despre experientele mele, eu sunt o persoana retrasa, nu-mi place sa fiu in centrul atentiei. Acum ca ai vorbit despre faptul ca trebuie sa ma rog pentru alti oameni, ei bine asta am facut si fac, nu spun acum aceste cuvinte pentru a ma lauda pe mine insumi. Un punct central al fiintei mele este dorinta de a ajuta oamenii, atat in viata reala cat si in vise, in special prin puterea rugaciunii. Am foarte multe experiente in care am ajutat oameni prin vise, de la copii la batrani, oameni care s-au sinucis, oameni bolnavi, oameni care erau prinsi in lumea asta in multa ura, oameni in inchisori spirituale.
Poate tocmai de aia vin sufletele ratacite spre tine caci te rogi mult si puternic, crezi in puterea rugaciunii si punctul central al existentei tale este sa ajuti. Deci e firesc sa vina la tine in mod firesc si natural caci la tine gasesc o sansa si o posibilitate de a fi ajutati caci ai aceasta inclinatie a inimii, aceasta bunatate si acest Har al unui suflet sensibil si bun. Daca nu esti apropiat de biserica atunci macar pune langa tine, undeva in casa intrun loc mai curat si mai special, icoane cu sfintii, cu preasfanta si cu Hristos si nu te teme, te va Caluzi Dumnezeu cum sa ajuti pe cei in necazuri si suferinte. Ma bucur ca ai mila in inima ta si asta e voia Domnului, mila de sarmani, de saraci, de oropsitii acestei vieti si acestei lumi. Dar nu poti sa amagesti si sa pacalesti cu ajutorul asa ca trebuie sa stai in Calea cea stramta si sa urmezi sfatului cel bun al Sau, sa iei exemplul Sau atat de vietuire cat si de mantuire a necajitilor.


Citat:
Ce sa inteleg eu, un simplu om, cand in vis, vine la mine un copil care s-a sinucis? Vine la mine, imi spune numele sau, imi povesteste de viata lui, eu am simtit ca si-a luat viata si am continut sa-l intreb: ce ai facut, tu ai murit, ai murit? La care el imi spune de parintii sai, ca se certau foarte rau si in final s-au despartit iar acest lucru i-a cauzat foarte multa durere, apoi mi-a spus ca el acum este intr-un loc mai bun. Eu am simtit ca era foarte confuz, inca prins la nivelul acestei lumi. Era grasut, scund, nu cred ca avea mai mult de 15 ani, pe el avea un tricou alb. A aparut la ferestrea mea, evident, m-am speriat groaznic de rau, in vis, cand m-am trezit am ramas asa.. socat... cum este posibil asa ceva... foarte speriat...
Este posibil sa te viziteze oricine deci nu trebuie sa te miri sau sa te sochezi, nu numai in vis ci si in realitate deci daca te temi stai in umbra Crucii si a icoanelor si-ti vei da seama cum trebuie sa ajuti si cum trebuie sa lupti cu necuratii.

Citat:
Eu cred ca acesta este un dar insa daca nu este canalizat, se pierde si am tot felul de experiente care nu sunt de ajutor nimanui, aproape in fiecare noapte am 1-3 vise, foarte clare, insa multe sunt fara noima, mai mult nascute din subconstient. In multe vise, ma gasesc in tot felul de calatorii.
Daca este un dar si cred ca ai dreptate atunci povesteste-ne si noua sa ne minunam si sa ne dam seama de talcul si actiunea care se petrece caci la urma urmei nu sunt decat niste filme in care participi vrand-nevrand.

A ne povesti filmele si scenariile in care ai fost peste noapte e ca si cum ne-ai povesti ultimele filme lansate la Hollywood deci nu are de ce sa se sperie nimeni si nici sa te tot dadaceasca socotindu-te cazut si inhaitat cu mustele, cu ”bondarii” si trimitandu-te la biserica ca altfel te ia necuratul si te beleste.

Poti sta linistit in casa la tine si visa mai departe fara sa se intample niciun rau. Daca e dar atunci e bine sa-l folosesti asa ca fie-ti mila si ne mai povesteste cum faci tu mila prin vis si prin vedenii la tot felul de suflete.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #43  
Vechi 18.11.2021, 19:02:51
Amiel25 Amiel25 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.11.2021
Religia: Ortodox
Mesaje: 26
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Amiel nu ai sa mergi in nici o directie daca nu te duci la preot.

Eu cred ca ar trebui sa intelegi altfel venirea ta aici pe forum.

Sfaturile pe care le primesti sunt sa te duci sa iei povata nu sa mergi la fel.


Vezi ca ai nevoie de ajutor, nu se leaga tot ce spui.

Asta ca visezi oricand, asa de usornu prea e fireasca si nu suna normala.

Moroco te indeamna in continuare pe o cale pe care nu o intelege doar citind de la tine dar neinelegand sa le puna cap la cap.

Povestea ta nu e simpla deloc... si inselarea bate la usa tuturor.

Nu e vorba despredeschidere, dar du-te la preotii bisericii sa iei povata.



Stii cum e, ascultarea este semnul ca esti de la Dumnezeu. Daca refuzi ascultarea de Biserica, nu ai cum sa fii de la Dumnezeu. Esti dupa capul tau. Si nu ai sa mergi bine.


Povestea ta nu se rezolva pe un forum. Asta cu "nu ma deschide" ti-a bagat-o dracul in cap sa te tina departe de Biserica. Fugi la Biserica si cauta povata, ca acum esti cumva nu stiu cat de bine.
O sa ajung si acolo, toate la timpul lor, mai mult de aia m-am dus la Arsenie Boca, mi-am zis ca poate intru cumva in discutie cu cei de acolo dar toti erau ocupati cu treburile lor. Am fost la cateva biserici din zona, e greu sa faci asta in viata reala, deja am incercat cu cei apropiati si pur si simplu nu puteau si nu pot crede. Acum, nu sunt sfant, am greseli multe, dar nu beau, nu fumez, nu iau droguri, nici macar cafea, obisnuiam sa beau mult suc dar acum imi face rau.

Daca visele mele sunt de folos cuiva si ajuta la apropierea de Dumnezeu, atunci bine, daca nu, pot fi ignorate.
Reply With Quote
  #44  
Vechi 18.11.2021, 19:35:42
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.273
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Amiel25 Vezi mesajul
O sa ajung si acolo, toate la timpul lor, mai mult de aia m-am dus la Arsenie Boca, mi-am zis ca poate intru cumva in discutie cu cei de acolo dar toti erau ocupati cu treburile lor. Am fost la cateva biserici din zona, e greu sa faci asta in viata reala, deja am incercat cu cei apropiati si pur si simplu nu puteau si nu pot crede. Acum, nu sunt sfant, am greseli multe, dar nu beau, nu fumez, nu iau droguri, nici macar cafea, obisnuiam sa beau mult suc dar acum imi face rau.

Daca visele mele sunt de folos cuiva si ajuta la apropierea de Dumnezeu, atunci bine, daca nu, pot fi ignorate.
Pai trebuia sa te duci la Arsenie Boca si nu la cei ce erau ocupati. El te poate ajuta mai mult acum decat inainte de marea lui trecere la cele vesnice deci poti apela cu curaj la Trambita Apocaliptica nr. 3. Ai o icoana sau o poza cu sfantul Ardelului foarte mare prooroc? Te-a incercat si daca a vazut ca n-ai indraznit sa ”deranjezi” atunci nu s-a bagat cu BOCAncii in problemele tale. Sigur stie de tine daca ai fost la Prislop.

Nu te speria si nu te intrista daca nu esti luat in seama sau in serios de unii si altii, nu esti singurul caruia i se intampla astfel de lucruri paranormale, uite aici un fir de discutie lumesc pe aceasta tema ca sa-ti dai seama ca sunt foarte multi care au tot felul de visuri si sunt bantuiti de tot felul de entitati.

Sa nu cazi de la atatea vise in mandrie si necredinta nedreapta ca e mare pacat. Sti cum e zicala: pe afara-i vopsit gardul si-nlauntru leneopardul!.. stii tu pantera neagra a romanilor care la ucis pe omul cu cap de vulpe crescut dupa ce i-a fost retezat capul cel batjocuritor si plin de sarcasm negru in the clasroom.

Poate ai vazut filmul: hei tița lițachițălău!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 18.11.2021 at 19:59:47.
Reply With Quote
  #45  
Vechi 18.11.2021, 19:56:25
Nietzsche Nietzsche is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2021
Mesaje: 168
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Amiel25 Vezi mesajul
Daca visele mele sunt de folos cuiva si ajuta la apropierea de Dumnezeu, atunci bine, daca nu, pot fi ignorate.
Vezi ca cucuveaua asta oparita de palama e supus austriac al clanului marele alb. Te-ai gasit sa-i spui acestui ordinar visele tale. Ca si Lorest, sunt marionete, oameni fara coloana vertebrala.. lichele intr-un cuvant. Nu te astepta sa-ti descifreze ei tie visuri ce tin de persoana ta, cand ei nu sunt in stare sa gandeasca obiectiv la cat de ignoranti sunt. Da-le sa suga biberonul si treci mai departe... la inceput te iau cu binisorul si daca nu te conformezi cu propaganda lor religiosa te pun la zid, e automaton.
Reply With Quote
  #46  
Vechi 18.11.2021, 20:09:08
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.949
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nietzsche Vezi mesajul
Vezi ca cucuveaua asta oparita de palama e supus austriac al clanului marele alb. Te-ai gasit sa-i spui acestui ordinar visele tale. Ca si Lorest, sunt marionete, oameni fara coloana vertebrala.. lichele intr-un cuvant. Nu te astepta sa-ti descifreze ei tie visuri ce tin de persoana ta, cand ei nu sunt in stare sa gandeasca obiectiv la cat de ignoranti sunt. Da-le sa suga biberonul si treci mai departe... la inceput te iau cu binisorul si daca nu te conformezi cu propaganda lor religiosa te pun la zid, e automaton.
Cine te-a pus mă pe tine să dai tu porecle sau să ne faci ordinari, ce dacă nu sunt prostime ca tine să înjur ierarhii la orice stimul din presă gata nu am coloană vertebrală, când va fi ceva de criticat o să văd dar eu nu mă mai pripesc.

Ce contribuție ai tu în fapt pe teme spirituale ,ortodoxe pe acest forum, că e forum ortodox în afară să dai în stânga și-n dreapta ?

Ce ar trebui să se vorbească pe un forum ortodox, deconstructivismul creștinismului, aia faci tu la filosofie cu profesori atei sau sataniști sau care sunt în pragul nebuniei că am văzut și din ăștia, care umblă jerpeliți dar țin lecții despre Spinoza.

Ar trebui să-ți fie rușine ție bă că nu citești decât din anumite părți deși ai facultate, că te duci cu vulgul care piere în colbul istoric, ești mai nechibzuit decât unu cu postliceală care are bunul simț sau inspirația să fie prudent, să nu se arunce în afirmații, să verifice.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #47  
Vechi 18.11.2021, 20:13:28
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.273
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nietzsche Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de Amiel25
Daca visele mele sunt de folos cuiva si ajuta la apropierea de Dumnezeu, atunci bine, daca nu, pot fi ignorate.
Vezi ca cucuveaua asta oparita de palama e supus austriac al clanului marele alb. Te-ai gasit sa-i spui acestui ordinar visele tale. Ca si Lorest, sunt marionete, oameni fara coloana vertebrala.. lichele intr-un cuvant. Nu te astepta sa-ti descifreze ei tie visuri ce tin de persoana ta, cand ei nu sunt in stare sa gandeasca obiectiv la cat de ignoranti sunt. Da-le sa suga biberonul si treci mai departe... la inceput te iau cu binisorul si daca nu te conformezi cu propaganda lor religiosa te pun la zid, e automaton.
De ce zici Lorest, e Iorest? Are ceva semnificatie, faci trimitere la vreo asemanare cu cineva?

Cucuveauă oparita...

Foarte bune si sugestive etichetarile tale plastice: martoloz in plic si cucuvea oparita...

Sa vezi acuma cate @gpalme imi trage daca am indraznit sa radem de ”shefu” de pe forumu lui, de ”marele” duhovnic, de tembeologul raspopit mare ”aparator” al ortodoxiei. (Sa ma ierta dar nu m-am putut abtine cand am auzit asa eticheta sugestiva lipita de sinistra lui necredinta nedreapta plina de hule la adresa Celor 7 Trambite Apocaliptice pe care si-o glorifica ca beroul de la Marasesti fara filtru. Eu n-am stiut sa-l incondeiez decat i-am zis ca e un foarte mare pripit cu aere de inchizitor rational prea important-exportant!)
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 18.11.2021 at 20:28:09.
Reply With Quote
  #48  
Vechi 18.11.2021, 20:35:26
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.273
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Cine te-a pus mă pe tine să dai tu porecle sau să ne faci ordinari, ce dacă nu sunt prostime ca tine să înjur ierarhii la orice stimul din presă gata nu am coloană vertebrală, când va fi ceva de criticat o să văd dar eu nu mă mai pripesc.

Ce contribuție ai tu în fapt pe teme spirituale ,ortodoxe pe acest forum, că e forum ortodox în afară să dai în stânga și-n dreapta ?

Ce ar trebui să se vorbească pe un forum ortodox, deconstructivismul creștinismului, aia faci tu la filosofie cu profesori atei sau sataniști sau care sunt în pragul nebuniei că am văzut și din ăștia, care umblă jerpeliți dar țin lecții despre Spinoza.

Ar trebui să-ți fie rușine ție bă că nu citești decât din anumite părți deși ai facultate, că te duci cu vulgul care piere în colbul istoric, ești mai nechibzuit decât unu cu postliceală care are bunul simț sau inspirația să fie prudent, să nu se arunce în afirmații, să verifice.
De ce te oftici? Relax...

Daca Nietsche, la filozof ma refer nu la @Nietsche, a iesit din biserica eretica devenind ateu convins atunci ăsta a fost un mare pas inainte caci pe undeva e mai bine sa fi ateu adica sa-ti afirmi peste tot necredinta decat sa slujesti ipocrismului si mitomaniei ereticilor.

Acuma sper sa nu se iste o cearta care sa distruga definitiv firul discutiei.

I-am dat lui @Amiel25 un film de meditat, the Wall!.. pink floid. E boala de care sufera. Nu numai el ci majoritatea tinerilor neintelesi si neascultati.

Hei tiță liță chiț ălău! opriti sarcasmul negru batjocoritor!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 18.11.2021 at 20:46:08.
Reply With Quote
  #49  
Vechi 18.11.2021, 20:45:54
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.949
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
De ce te oftici?
Tu te bucuri că-și bate joc de alți useri unul care nu a scris o frază despre spiritualitatea ortodoxă de când e pe forum, care în Postul Nașterii Domnului bagă bățul prin gard, lasă o flegmă, știe numai să acuze n-a creat nimic ?

Până la urmă totul are o limită, cine l-a crescut așa răzgâiat să-i suporte toanele, și carențele, nu eu.

Nu ți-e rușine și ție că ești om bătrân la peste 50 de ani, să sufli în jeratec sau să-i dai ghes ?

Dacă trebuie să plec de pe forum o s-o fac, eu nu stau să-mi spargă orice nesimțit semințe în cap, aici nu e cultura dialogului dacă oricui i se permite orice, așa neprovocat și fără nicio bază se trezește să facă el considerații.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #50  
Vechi 18.11.2021, 20:48:52
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.273
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Tu te bucuri că-și bate joc de alți useri unul care nu a scris o frază despre spiritualitatea ortodoxă de când e pe forum, care în Postul Nașterii Domnului bagă bățul prin gard, lasă o flegmă, știe numai să acuze n-a creat nimic ?

Până la urmă totul are o limită, cine l-a crescut așa răzgâiat să-i suporte toanele, și carențele, nu eu.

Nu ți-e rușine și ție că ești om bătrân la peste 50 de ani, să sufli în jeratec sau să-i dai ghes ?

Dacă trebuie să plec de pe forum o s-o fac, eu nu stau să-mi spargă orice nesimțit semințe în cap, aici nu e cultura dialogului dacă oricui i se permite orice, așa neprovocat și fără nicio bază se trezește să facă el considerații.

Așa este, nici pana la varsta asta n-am invatat sa fiu cuvincios.
Ai dreptate, am gresit, iarta-ma.

Dar crede-ma ca nu m-am putut abtine cand am auzit cucuvea oparita.

Iarta-ma te rog, stiu ca nu e frumos sa razi de raul altora, mai ales ca iar am deviat de la subiect spre discutii si analize personale stricand ce era bun, seriozitatea.

Nici rasul si nici furiai nu sunt bune. Ai dreptate. Sunt un prost!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 18.11.2021 at 20:56:13.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare