Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Cultura, Arta, Stiinta > Teologie si Stiinta
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #17  
Vechi 06.04.2021, 19:44:56
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.277
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Ce tu numesti haru divin este diavolul tau din tine.
Nu te cred! Nu-s sectant, e Harul divin al ortodoxiei!


Citat:
El te calauzeste "atent", sa fii "deosebit", "calauzit", dar toate inafara... Bisericii si normalitatii.
Tu mergi afara prin nimicismul si terorismul prostesc pe care il practici!

Citat:
Nu iti atrage atentia ca esti intotdeauna inafara? Ca tot ce lucreaza in tine te rupe de toti?
Nu iti dai seama ca in tine se lucreaza un "har care rupe"?
Nu ma rup de Dumnezeu, nici de Biserica. Tu ma crezi rupt findca ma crezi sectant fiindca nimicesti, esti pripit si nu stii ce vorbesti. Ai deschis iar subiectul pe persoana mea. Exista alt fir de discutie pentru asta! Esti deviant, esti obsedat, esti patimas, nu poti sa ramai pe un subiect! Ai nevoie sa lovesti si sa te lauzi, sa negi, sa discreditezi, sa nimicesti, sa distrugi, sa dispretuiesti. Defapt esti un terorist, un Garcea, un ignorant! Ignori argumentul cel mai simplu si clar APA in natura!

Citat:
Nu iti dai seama ca rupi pe altii de Biserica si de normalitate?
Nu rup pe nimeni de nimic. Globismul si Platismul nu e nicio biserica, sunt teoriile lumii. Tu nu stii ce vorbesti. Iar ai trecut la acuze, la analize. Exista alt subiect pentru analizarea mea. Special l-am creat pentru ca sa nu-ti dai drumul la toate grijile tale lumesti la adresa mea pe toate firele de discutie.

Citat:
De unde crezi ca iti vin toate "ideile si desteptaciunile" astea pe care doar tu le stii...
Nu imi vin idei si ”desteptaciuni”. Tu vinzi gogosi pacalind cititorii.

Citat:
Chiar crezi ca valorezi mai mult decat 2 bani,?
Ce importanta are cat valorez eu? Nu e despre mine acest fir de discutie. Cine esti tu sa ma judeci?

Citat:
Te-a facut diavolul special si acum bati campii
Daca e invers? Daca tu esti Garcea-diavolul terorist care nu-si da seama ce face?

Citeste Teoria PcMan3D-nD, nu e de la diavol, nici de la lume.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 06.04.2021 at 19:56:44.
Reply With Quote