Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Despre Forum > Reguli generale de utilizare a forumului
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #91  
Vechi 16.10.2012, 15:49:55
Cornel Urs's Avatar
Cornel Urs Cornel Urs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.05.2012
Locație: Miercurea Ciuc - Harghita
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.621
Implicit

mai, ce legatura are invatatura despre chakre cu sfanta Ortodoxie??!
Reply With Quote
  #92  
Vechi 16.10.2012, 15:51:00
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Cornel Urs Vezi mesajul
mai, ce legatura are invatatura despre chakre cu sfanta Ortodoxie??!
niciuna. nici n-ar fi zis cineva ca are.
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma si mantuieste-ma pe mine pacatoasa

http://mamiprovocarea.wordpress.com
Reply With Quote
  #93  
Vechi 16.10.2012, 15:52:46
Cornel Urs's Avatar
Cornel Urs Cornel Urs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.05.2012
Locație: Miercurea Ciuc - Harghita
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.621
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria32 Vezi mesajul
niciuna. nici n-ar fi zis cineva ca are.
exact, crestinii ortodocsi nu trebuie sa consulte invataturile ce provin din Orient, invataturi oculte de tip yoga.
Reply With Quote
  #94  
Vechi 16.10.2012, 15:54:56
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Cornel Urs Vezi mesajul
exact, crestinii ortodocsi nu trebuie sa consulte invataturile ce provin din Orient, invataturi oculte de tip yoga.
asa este, insa unii din pacate o fac.
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma si mantuieste-ma pe mine pacatoasa

http://mamiprovocarea.wordpress.com
Reply With Quote
  #95  
Vechi 16.10.2012, 16:46:11
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Cornel Urs Vezi mesajul
mai, ce legatura are invatatura despre chakre cu sfanta Ortodoxie??!
http://www.crestinortodox.ro/forum/s...ead.php?t=6158
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #96  
Vechi 16.10.2012, 19:42:20
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria32 Vezi mesajul
Cristi, ce-ai vrut sa subliniezi cu adaugirea pe care-ai facut-o mesajului meu?
Maria draga , toti vor deveni "crestini" in totalitate , indiferent unde este locatia lor , si culmea pe Dumnezeu Cel Adevarat , L-au cunoscut tocmai aceia la care ne asteptam mai putin , dar sa avem rabdare:
Femeie, crede-Ma ca vine ceasul cand nici pe muntele acesta, nici in Ierusalim nu va veti inchina Tatalui… Dar vine ceasul si acum este, cand adevaratii inchinatori se vor inchina Tatalui in duh si adevar, ca astfel sunt inchinatorii pe care Tatal ii cauta. Duh este Dumnezeu, si cei ce I se inchina trebuie ca in duh si in adevar sa I se inchine (Ioan 4, 21-24).Te rog , draga Maria , sa citesti predica Sfantului Luca al Crimeei , si ai sa intelgi , daca ai timp si rabdare , de ce am facut trimiterea respectiva la cele postate de tine !
http://www.razbointrucuvant.ro/2011/...i-samarinence/
Doamne ajuta !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #97  
Vechi 16.10.2012, 22:42:07
Zeytin Zeytin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.04.2011
Locație: United Kingdom
Religia: Ortodox
Mesaje: 99
Implicit

Hmmm... Cu cateva luni in urma am avut grija de o batrana in Austria. 80 de ani, supraponderala.. deznadajduita dupa moartea sotului. Fiul acesteia a invatat-o sa faca un "exercitiu" cu mainile si sa repete "da pot" ( sa merg). Acesta fiind febletea ei, il asculta si se ambitiona. I-am spus ca asta-i un fel de "chakra" ( despre care numai de pe acest forum am auzit :D ).. iar batranei i-am spus ca asta nu-i placut lui Dumnezeu ( ma rog, atat i-am putut spune datorita cunostintelor mele infime de germana). Regret ca nu am putut sa-i vorbesc despre Ortodoxie sau macar sa-i readuccredita in Dumnezeu
__________________
"Cand iti aduci aminte de Dumnezeu inmulteste rugaciunea, ca atunci cand Il vei uita, Domnul sa-si aduca aminte de tine." - Marcu Ascetul
Reply With Quote
  #98  
Vechi 17.10.2012, 09:44:55
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Maria draga , toti vor deveni "crestini" in totalitate , indiferent unde este locatia lor , si culmea pe Dumnezeu Cel Adevarat , L-au cunoscut tocmai aceia la care ne asteptam mai putin , dar sa avem rabdare:
Femeie, crede-Ma ca vine ceasul cand nici pe muntele acesta, nici in Ierusalim nu va veti inchina Tatalui… Dar vine ceasul si acum este, cand adevaratii inchinatori se vor inchina Tatalui in duh si adevar, ca astfel sunt inchinatorii pe care Tatal ii cauta. Duh este Dumnezeu, si cei ce I se inchina trebuie ca in duh si in adevar sa I se inchine (Ioan 4, 21-24).Te rog , draga Maria , sa citesti predica Sfantului Luca al Crimeei , si ai sa intelgi , daca ai timp si rabdare , de ce am facut trimiterea respectiva la cele postate de tine !
http://www.razbointrucuvant.ro/2011/...i-samarinence/
Doamne ajuta !
sunt de acord cu cele scrise de tine Cristian, diferenta este ca eu vorbeam despre cele petrecute in trecut nu despre cele viitoare.
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma si mantuieste-ma pe mine pacatoasa

http://mamiprovocarea.wordpress.com
Reply With Quote
  #99  
Vechi 17.10.2012, 09:45:57
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Zeytin Vezi mesajul
Hmmm... Cu cateva luni in urma am avut grija de o batrana in Austria. 80 de ani, supraponderala.. deznadajduita dupa moartea sotului. Fiul acesteia a invatat-o sa faca un "exercitiu" cu mainile si sa repete "da pot" ( sa merg). Acesta fiind febletea ei, il asculta si se ambitiona. I-am spus ca asta-i un fel de "chakra" ( despre care numai de pe acest forum am auzit :D ).. iar batranei i-am spus ca asta nu-i placut lui Dumnezeu ( ma rog, atat i-am putut spune datorita cunostintelor mele infime de germana). Regret ca nu am putut sa-i vorbesc despre Ortodoxie sau macar sa-i readuccredita in Dumnezeu
suna mai degraba a mantra nu a chakra
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma si mantuieste-ma pe mine pacatoasa

http://mamiprovocarea.wordpress.com
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cele 10 porunci Evreulcelales Iudaismul 100 27.08.2015 11:41:41
Cele sapte laude claudelina Rugaciuni 4 27.09.2012 17:25:10
cele 10 porunci luminita- Generalitati 31 23.11.2010 12:03:41
Cele mai sarace tari din Europa sunt cele crestine(ortodoxe) cocacoc Generalitati 70 15.10.2010 12:10:26
Cele 7 Biserici.ce reprezinta ele? tigerAvalo9 Despre Sfanta Scriptura 2 13.11.2008 22:09:57