Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Viata monahala > Preotul
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 14.09.2008, 11:33:33
mistefania mistefania is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 14.09.2008
Mesaje: 11
Implicit

nu stiu cati dintre voi participati la Sfintele Liturghii de la Patriarhie sau SF.Spiridon Nou dar ce vreau sa va spun e ca va invidiez pe voi locuitori ai Bucurestiului.de ce?pentru ca eu locuiesc in Medias si imi place sa urmaresc tv.Trinitas si imi plac slujbele deosebite care se tin acolo la Bucuresti,in special acele tinute de acest mare episcop vicar Ciprian Campineanul,omul asta e extraordinar ,cat de frumos si expresiv stie sa tina o slujba,ce glas deosebit are si cat de bine stie sa te introduca in spiritul slujbei.imi place enorm de mult si mi-as dori foarte mult sa il vedem si in catedrala noastra.vreau deasemenea sa aduc laude si corului acela ingeresc care intareste tot ceea ce face acest deosebit om.
astept pareri in legatura cu el sau altii asemenea lui.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
diferente intre calendarul patriarhal si cel de pe site kristy Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 9 19.11.2011 21:23:51
Diacon, preot, episcop costel Preotul 0 19.10.2009 16:44:27
Au fost desemnati cei trei candidati la Tronul patriarhal al BO Ruse mihailt Despre Biserica Ortodoxa in general 2 27.01.2009 06:37:34
Episcop roman rapit de k.G.B. praxis Intamplari adevarate 2 18.11.2008 01:48:05
Instalarea la Bucuresti a unui Episcop gr.-cat. PadreCory Biserica Romano-Catolica 0 16.04.2008 21:32:47