Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 11.04.2006, 00:34:36
NiCcoleta NiCcoleta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2006
Locație: Iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 287
Implicit

Nu aveam de gind sa postez urmatoarea intimplare.In primul rind pentru ca stiu ca multi veti zice ca e o banalitate .Insa in seara asta la stiri(azi 10.04.2006)am vazut un caz in care se vorbea despre faptul ca un baietel de vro 10 ani a fost atacat de o haita de ciini maidanezi (30 la numar).A fost nevoie sa mearga la spital si sa fie bandajat.

Si acum intimplarea(care s-a intimplat ieri 9.04.2006) :

Ora aproape 8 sau 8 si oleaca dimineta.Mai aveam oleaca si ajungeam la manastire.Eram la un sfert din drumul care urca dealul.Pe deal(in virf cum ar veni ) se afla manastirea.In fata mea mergea un om,in rest nimeni(adik nici un om).Mai in fata de om o haita de ciini(vreo 15 la nr.).Tocmai trecuse o masina la deal si au latrat la ea.Apoi ,dupa ce se linistesc ,il vad pe om(omul era la o distanta de cam 7 metri de ei)si incepe unul din ei sa latre la om,apoi doi,apoi 6,apoi toti se uita spre om si latra la el.Situatia devine cam grava fiindca haita incepe sa se indrepte spre om.Omul ,vazindu-se incoltit,isi face de doua ori semnu Sfintei Crucii.Moment in care ciini toti deodata,ca si cum ar fi vazut o fantoma,schmba directia de mers si intra cu toti in padurea rara de linga drum.Odata ce intra in padure si din latrat se opresc usor usor.In tot acest timp omul isi continua drumul linistit.Apoi trece prin directia lor(ciini fiind in padure).Ciini nu-l mai ataca.Apoi dupa trecerea micii primejdii omul cinta:"Mare este puterea Crucii Tale Doamne..."

Sunt foarte convisa ca daca baietelul din cazul de la stiri si-ar fi facut si el o data semnul Sfintei Crucii ar fi scapat ,mititelul, de coltii maidanezilor...dar probabil nu a avut de unde sa stie de puterea Sfintei Crucii.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 16.04.2006, 14:50:28
spinu spinu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.03.2006
Mesaje: 140
Implicit

da...dar a mai fost o intamplare ..care nu are legatura cu maidanezii ci cu un baietel care se juca in prejma unei paduri si a disparut. Au cautat parintii si apropiatii prin padure aproape toata noaptea, iar a doua zi copilul a fost gasit de niste calugarite de la o manastire din apropiere. Nu stiu ce ziceti voi dar este clar pt mine ca Dumnezeu le-a trimis pe calugarite direct in locul in care se afla copilul.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Despre nașterea din nou, din Duhul Sfânt și despre Botez Savonarola Sfinti Parinti (Patrologie) 15 20.07.2013 13:28:48
Petre Tutea despre Dumnezeu si despre atei tigerAvalo9 Generalitati 34 02.12.2010 15:37:16
Despre pacate si despre Canoanele duhovnicilor gheorghecoser23 Preotul 5 25.06.2008 17:01:23