Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Despre Biserica Ortodoxa in general
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #91  
Vechi 29.07.2010, 09:24:56
gheorghie's Avatar
gheorghie gheorghie is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.07.2010
Locație: Basarabia/Cluj
Religia: Ortodox
Mesaje: 130
Implicit

NIMIC, ablout nimic nu se intampla fara voia lui Dumnezeu...si parintele Nicolaie Gurianov zicea ca trebuia sa ne cinstim conducatorii...
Reply With Quote
  #92  
Vechi 29.07.2010, 10:16:41
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

Sa vedeti in Basescu expresia necredintei noastre...si se pare ca acesta este cel mai rau dintre toti, de la presedintii cominternisti in coace..
Cica au de gand sa scoata lumea in strada, sa se ajunga la imposibilitatea ca statul sa fie guvernat, pt ca apoi, sub autoritatea directa a UE, Romania sa fie federalizata, la loc de "cinste" fiind Tinutul Secuiesc, dar atat de mare ca supprafata, ca multi Romani vor suspina sub calcaiul maghiar...Cica si tiganii si-au ales Oltenia sa faca pe boierii peste toata populatia romaneasca de acolo.
Sunt unii care se ocupa de federalizarea Europei..
Ideea este sa nu iesiti in strada si sa le spuneti si altora...Cica dupa "fenomenul" federalizarii, care este prognozat a avea loc in cateva luni, Romania va fi atat de distrusa ca.....

Last edited by IonelS; 29.07.2010 at 10:21:40.
Reply With Quote
  #93  
Vechi 29.07.2010, 16:10:29
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de annajanette Vezi mesajul
nu, din pacate nu am vazut filmul, o sa incerc sa il vad. dar eu nu mai inteleg nimic atunci di religia asta, eu stiam ca trebuie sa fii bun, umil, darnic si acum aflu ca unsul lui dzeu e un tiran, nu te judec doamne fereste, dar vreau sa ies din ceata ca magaru`
Janette, Tarul Ivan Cel Groaznic a fost NECESAR atunci pentru invadatorii teutoni DE ATUNCI, mai tirziu insa tot Dumnezeu "cel blind si tolerant" a convocat ostirile sale ceresti si PENTRU SALVAREA ORTODOXIEI IN EST(adica cea adevarata, nu limonada dulce din Occident) a decis sa-l unga pe Stalin, care prin cruzimea lui a conservat ortodoxia. ORICINE ALTCINEVA daca venea la putere, in singura tara Rusia, care putea salva lumea NOASTRA! ! ! nu cea occidentala, am fi pierdut si acum am fi fost toti sclavi la Arienii germani(sau exterminati), iar biserica lui Hristos(cu care ne batem in piept, ca NOI am facut si am dres) ar fi fost o amintire frumoasa pentru cei care ar fi batut pas de defilare sub stindartele naziste. Sa fi vazut tu ce "bisericuta " ne pregatea Hitler ...de toata frumusetea!..si cu "icoane" tot de toata frumusetea.

Dumnezeu impreuna cu Hristos la care se rugau marii Sfinti Rusi printre care si Sf Serafim de Virita, l-au trimis pe Arhanghelul Mihail, aparatorul armatei ruse din toate vremurile pentru a curba avintul motorizat al germanilor teutoni si pentru a-l pulveriza..observi cum se repeta istoria? Observi cum aceeasi teutoni si "cruciati" vor sa cucereasca si sa distruga Estul!( suedezii in timpul lui Nevsky, Polacii, Napoleon, WWI, WWII,Hitler

Dumnezeu si Arhanghelii care LUPTA DIRECT, lucreaza prin oameni, si ei evident ca au stiut ca victoria impotriva bestiei sinistre care clocea la Berlin o poate CREA DOAR unul ca Stalin, de aceea l-au uns in ceruri in anii 28-30!...pentru episodul crunt care se pregatea in Occident!

Last edited by andreicozia; 29.07.2010 at 16:19:32.
Reply With Quote
  #94  
Vechi 02.08.2010, 15:49:15
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

Ivan cel Groaznic, asa dus cum era, era totusi un patriot rus. Nu stiu daca de Basescu se poate spune asa ceva ?! El si-a asumat pt tot neamul statutul de tara parte a holocaustului !
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Traian Băsescu: Nu rămânem fără electricitate ( Pana cand?) hydro314 Generalitati 0 13.02.2012 20:40:11
Declaratiile dlui Basescu,referitoare la Israel,un pericol pentru Romania mihailt Generalitati 17 16.01.2012 21:53:20
A murit mama lui Basescu Mirela0110 Generalitati 14 06.10.2010 23:49:01
Adresa de mail basescu annajanette Generalitati 51 26.06.2010 09:58:19
Cine este Aliodor Manolea colaborator al dlui Traian Basescu? mihailt Generalitati 2 12.03.2010 19:00:26