Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Despre Biserica Ortodoxa in general
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 01.02.2007, 07:15:59
scristim scristim is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 30.01.2007
Mesaje: 7
Implicit

Sunt Serban Cristian, student teolog, autorul cartilor INTERNETUL TINERII IN FATA PROVOCARII SI INTRE ROCK SI IUBIREA FARA SFARSIT.CONFESIUNI

Doresc sa raspund asa cum ma pricep, unor intrebari legate de credinta, Biserica, dogme Biserica in general, bineinteles cu spirjinul Sfintilor Parinti si ai Sfintei Scripturi;
intrebarile si raspunsurile ar putea alcatui viitorul meu demers scriitoricesc.
Pentru ca vreau sa dedic acest volum doamnelor si domnisoarelor astept intrebari numai din partea lor la adresa
cserbanel@yahoo.com

Cristian Serban
www.cristiserban.ro

Ps Fac acest demers pentru a afla prin sondare care mai sunt temerile si framantarile tinerilor, ci nu pentru ca as crede ca, raspunzand la unele intrebari, ma aflu in posesia unor adevaruri universale.


Reply With Quote
  #2  
Vechi 07.02.2007, 06:26:57
scristim scristim is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 30.01.2007
Mesaje: 7
Implicit

Am mai intalnit reactia aceasta...Nu sunt un scriitor ci doar un marturisitor..M am recomandat tocmai pentru a nu lasa loc de intrepretari cu tenta matrimoniala...Daca proiectul acesta merge ma voi ocupa in alt volum de partea masculina...Vad ca demersul este un pic mai greu acum la inceput din cauza acestei reticente...Normal, as spune eu cand un om vrea sa scoata un pic capul se ivesc imediat cateva sute care vor sa l vada din nou jos
Stiu ca nu sunt permise aici discutiile in contradictoriu si nu vreau sa supar pe nimeni dar remarc ca ati facut o apreciere ironica fara sa fi citit macar un rand din ce am scris...Dupa ce cititi va astept cu critici si chiar si ironii pentru ca sunt la inceput de drum...deci orice sugestie este bine primita...In continuare cred ca sunt doar un mic autor de carti religioase ci nu scriitor cum dvs m ati numit...
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Intrarea Maicii Domnului in Biserica - Intrebari sophia Despre Biserica Ortodoxa in general 16 24.11.2012 01:42:53
Intrebari despre Biblie Odinsson Despre Sfanta Scriptura 5 31.01.2012 16:03:28
Intrebari despre post PaulPop Postul 71 22.11.2011 00:02:33
Intrebari despre ortodoxie----> Sekhmet Generalitati 1 07.07.2010 08:57:10