Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 09.11.2008, 16:06:46
Loryb Loryb is offline
Member
 
Data înregistrării: 31.10.2008
Locație: Statele Unite
Mesaje: 39
Implicit

Ati auzit de varianta 21 decembrie 2012, sfarsitul lumii? Daca dati o cautare pe google va speriati. Cica ar exista dovezi cum ca la acea data polul nord va deveni polul sud si soarele va rasari din vest, fapt care va produce eruptii vulcanice, cutremure, valuri gigantice etc.
Hmm, parca n-as vrea sa vina chiar asa repede sfarsitul acesta, Apocalipsa. Inca un subiect care ma intristeaza si prefer sa nu ma gandesc prea mult. Sfarsitul asta ma deprima chiar.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 09.11.2008, 17:12:32
podolski_2's Avatar
podolski_2 podolski_2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.10.2008
Locație: ”Oamenii te iarta daca faci crime. Dar nu te iarta daca esti fericit”
Religia: Ortodox
Mesaje: 388
Implicit

Citat:
În prealabil postat de silverstar Vezi mesajul
[COLOR=green]Sigur ca am citit Biblia ca orice crestin-ortodox. Dar nu sunt obligata sa o si cred. [/COLOR]
Tiger nu o baga in seama "inganfarea inteleapta".
Tu nu auzi ca nu trebuie sa creada Biblia.
M-a facut mostru, ii face pe altii bolnavi pt ca se preocupa de Apocalipsa.
Pe scurt , nici eu nu am gandit macar atatea prostii cate a spus femeia asta.



Normal ca nu trebuie sa creada Sfanta Scriptura.
Da cine se crede Hristos sa ii spuna ei ce sa faca.



Uite cine imi judeca sanatatea duhovniceasca .
__________________
  • Ateii nu din dragostea de oameni sunt purtati, ci din ura de crestini.
  • Daca de frica nu folosesti harul preotiei si predai armele cu care trebuie sa lupti, atunci treci in randul mirenilor si lasa locul aceluia care poate lupta si apara turma lui Hristos. (cuvant impotriva preotilor care nu savarsesc Moliftele Sf. Vasile cel Mare)
Reply With Quote
  #13  
Vechi 09.11.2008, 18:16:43
BogdanF2 BogdanF2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Loryb Vezi mesajul
Ati auzit de varianta 21 decembrie 2012, sfarsitul lumii? Daca dati o cautare pe google va speriati. Cica ar exista dovezi cum ca la acea data polul nord va deveni polul sud si soarele va rasari din vest, fapt care va produce eruptii vulcanice, cutremure, valuri gigantice etc.
Hmm, parca n-as vrea sa vina chiar asa repede sfarsitul acesta, Apocalipsa. Inca un subiect care ma intristeaza si prefer sa nu ma gandesc prea mult. Sfarsitul asta ma deprima chiar.
Nu crede toate zvonurile astea. Sfarsitul lumii ar putea fi si mai repede si mai tarziu. Dupa cum spun Parintii, ar trebui cel mai bine sa ne vedem de sfarsitul nostru, pentru ca putem muri in orice clipa si nu vom putea intoarce inapoi sa reparam ce am stricat.

Bogdan.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 09.11.2008, 18:18:28
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

Citat:
În prealabil postat de podolski_2 Vezi mesajul
Tiger nu o baga in seama "inganfarea inteleapta".
Tu nu auzi ca nu trebuie sa creada Biblia.
M-a facut mostru, ii face pe altii bolnavi pt ca se preocupa de Apocalipsa.
Pe scurt , nici eu nu am gandit macar atatea prostii cate a spus femeia asta.

Normal ca nu trebuie sa creada Sfanta Scriptura.
Da cine se crede Hristos sa ii spuna ei ce sa faca.

Uite cine imi judeca sanatatea duhovniceasca .
[COLOR=green]Nu ma judeca pe mine, cerceteaza-te pe tine si o sa te-ngrozeasca ce-o sa descoperi![/COLOR]
__________________
[COLOR=green]"În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar..."
George Orwell[/COLOR]
Reply With Quote
  #15  
Vechi 09.11.2008, 18:33:03
Loryb Loryb is offline
Member
 
Data înregistrării: 31.10.2008
Locație: Statele Unite
Mesaje: 39
Implicit

Voi doi, Silverstar si Podolski, de ce va certati si jigniti pe toate topicurile? Cum va intalniti pe undeva, cum sariti unul la altul. Ce-aveti de impartit? Sunteti la concursul "Cel mai credincios dintre pamanteni"? Io zic sa va impacati.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 09.11.2008, 18:35:56
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Loryb Vezi mesajul
Voi doi, Silverstar si Podolski, de ce va certati si jigniti pe toate topicurile? Cum va intalniti pe undeva, cum sariti unul la altul. Ce-aveti de impartit? Sunteti la concursul "Cel mai credincios dintre pamanteni"? Io zic sa va impacati.
[COLOR=green]Intreaba-l pe el de ce ma ataca. [/COLOR]
__________________
[COLOR=green]"În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar..."
George Orwell[/COLOR]
Reply With Quote
  #17  
Vechi 09.11.2008, 18:38:33
Loryb Loryb is offline
Member
 
Data înregistrării: 31.10.2008
Locație: Statele Unite
Mesaje: 39
Implicit

Pai eu v-am intrebat pe amandoi. El te ataca, dar nici tu nu te lasi mai prejos. Cum era treaba aia cu "intoarce si celalalt obraz"?
Reply With Quote
  #18  
Vechi 09.11.2008, 18:56:16
Askeladd Askeladd is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2008
Mesaje: 143
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Loryb Vezi mesajul
Ati auzit de varianta 21 decembrie 2012, sfarsitul lumii? Daca dati o cautare pe google va speriati.
Dar sa tinem minte ca pe internet poate spune oricine orice. Din cauza naturii senzationale a netului, o mica grupa cu pareri extreme pot avea un glas tare.

Citat:
Cica ar exista dovezi cum ca la acea data polul nord va deveni polul sud si soarele va rasari din vest, fapt care va produce eruptii vulcanice, cutremure, valuri gigantice etc.
Crede-ma, pamantul nu isi va schimba directia de rotire. Este asa de ridicol, imposibil din punct de vedere cosmologic, incat ar trebui sa te amuze afirmatiile astea. Si schimbarea polilor... oamenii de stiinta nu prevad probleme, chiar daca asta s-ar intampla. Nu se va opri deodata campul magnetic, daca se vor schimba polii, ci cel mai probabil vor aparea mai multi mini-poli pe glob, pana se stabilesc din nou 2 poli mari.

Aceasta este probabil o probleme pentru animalele migratoare, insa nu va duce la cutremure, eruptii si toate cele.

Gandeste-te, soarele isi schimba polii la fiecare 11 ani. Nu am avut mari probleme cu aste,a nu?
Reply With Quote
  #19  
Vechi 09.11.2008, 19:15:43
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Loryb Vezi mesajul
Pai eu v-am intrebat pe amandoi. El te ataca, dar nici tu nu te lasi mai prejos. Cum era treaba aia cu "intoarce si celalalt obraz"?
[COLOR=green]Cum crezi c-am sa tac? De ce? Ce se crede? Sa taca, sa nu se ia de mine si, daca nu-i place ce scriu//cum gandesc, sa nu ma citeasca, sa priveasca in partea cealalta.[/COLOR]
__________________
[COLOR=green]"În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar..."
George Orwell[/COLOR]
Reply With Quote
  #20  
Vechi 09.11.2008, 19:40:52
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

Citat:
În prealabil postat de biturica25 Vezi mesajul
un documentar sarb despre sfarsitul lumii...(112 min) ...cutremurator...




http://www.misiune-ortodoxa.ro/video...l-digital.html
aci in film sint revelatiile unui sfint sirb mi se pare sfintul Ioan Milostivul,caci Dumnezeu le descopera celor curatiti de pacate in parte aspecte ale sfirsitului lumii pt ca sa se pregateasca crestinii.Si cind a fost cucerirea Ierusalimului ,crestinii din cetate ,cunoscind semnele ,au iesit la timp din cetate si au scapat de urgie si de a fi sechestrati in cetete unde s-a murit de foame si femeile au tait copiii spre ai minca!!Acestea au fost realitati pe care crestinii ,daca nu le-ar fi uemarit semnele nu ar fi stiut sa fuga la timp
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
121212-sfarsitul lumii vsovivivi Generalitati 379 16.01.2013 13:43:48
Proorocia Cuviosului Kuksa al Odesei despre sfarsitul lumii dumitrucelmare2000 Generalitati 15 20.04.2011 15:51:44
sfarsitul lumii costi21 Din Noul Testament 23 07.09.2009 16:53:57
Vine sfarsitul lumii? mihailt Generalitati 71 10.04.2009 22:04:53