Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 29.01.2012, 02:23:13
Laura19
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Nu stiu ce sa zic de unchiul tau. Poate ar trebui si el sa se roage sa se spovedeasca sa citeasc un acatist doua. Cu cat se roaga mai mult, cu atat mai bine.
Acum, ai spus ca 17 ani. La varsta asta nu stiu cat de serioase pot fi relatiile. Ai de gand sa iti faci o prietena acum, sa va cunoasteti, si dupa ce terminati scoala, sa va cununati religios? Sau vrei o relatie seriosa tipica zilelor noastre, care deobicei nu are un sfarsit bun, adica ori traiesc in concubinaj ani de zile, ori se despart? In sfarsit. N-am vrut sa te supar sau asa, am dorit doar sa incerc sa inteleg ce gandesti si ce vrei. In orice caz, de vorbit cu duhovnicul trebuie, evenntual sa te si spovedesti. De asemenea rugaciunea zilnica sa nu lipseasca.
Maica Domnului sa te ocroteasca !
Reply With Quote
  #12  
Vechi 29.01.2012, 07:07:23
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

@Ioane: la cei 17 ani ai tăi, lasă grijile că ramai neluat.
Pune mâna si rupe cărțile cu invatatul si ai să vezi coadă de fete la usa ta!
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #13  
Vechi 29.01.2012, 07:17:12
candles in the wind candles in the wind is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.10.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 103
Thumbs down

Citat:
În prealabil postat de Lagrace Vezi mesajul
Postarea aceasta asa ma face sa rad !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pe tine nici politica basista nu te face sa plangi.ai putea totusi daca nu ai intelegere gata de acest om macar sa ai mila incat se te abtii de la postatul degeaba..ca sa iti arati amuzamentul HA HA!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #14  
Vechi 29.01.2012, 07:31:41
candles in the wind candles in the wind is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.10.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 103
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
@Ioane: la cei 17 ani ai t?i, las? grijile c? ramai neluat.
Pune mâna si rupe c?r?ile cu invatatul si ai s? vezi coad? de fete la usa ta!
Subscriu intru totul..stai linistit..la 17 ani trebuie sa te preocupi de invatat..relatiile mai vin de la sine..nu trebuie sa cauti cu disperare..
Ai grija de sufletul tau..dar si de tine,in general,sa fii ingrijit.
Nu te gandi ca ai aceeasi soarta ca unchiul..pt fiecare Dumnezeu are darul lui..tu sa ai rabdare sa astepti..
Numai bine iti doresc!!capul sus!!
Reply With Quote
  #15  
Vechi 29.01.2012, 15:12:41
Lagrace Lagrace is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.09.2011
Mesaje: 90
Implicit

Citat:
În prealabil postat de candles in the wind Vezi mesajul
Pe tine nici politica basista nu te face sa plangi.ai putea totusi daca nu ai intelegere gata de acest om macar sa ai mila incat se te abtii de la postatul degeaba..ca sa iti arati amuzamentul HA HA!!!!!!!!!!

Pe tine te-a gadilat rau povestea asta telenovelisto-iliesciana ... hahahahahahaha ...
Reply With Quote
  #16  
Vechi 29.01.2012, 15:43:51
ionuttz ionuttz is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.01.2012
Locație: Suceava
Religia: Ortodox
Mesaje: 9
Implicit

Va multumesc pentru aprecieri si sfaturi :) (bine fara acest individ Lagrace - sincer nu-i doresc sa treaca prin ce trec eu si altii in loc sa-l ajute, sa rada de el... nu-i doresc asta...)
Reply With Quote
  #17  
Vechi 29.01.2012, 16:29:53
candles in the wind candles in the wind is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.10.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 103
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lagrace Vezi mesajul
Pe tine te-a gadilat rau povestea asta telenovelisto-iliesciana ... hahahahahahaha ...
Nu prea,ca nu ma..pur si simplu constatam cum de mai exista oameni care cred minciunile astora..eu personal nu mai cred in nimeni.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 29.01.2012, 16:31:08
candles in the wind candles in the wind is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.10.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 103
Implicit

Scuze,rescriu,nu prea,ca nu ma gadil.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 29.01.2012, 17:40:19
ionuttz ionuttz is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.01.2012
Locație: Suceava
Religia: Ortodox
Mesaje: 9
Implicit

deci, daca era abureala, nu veneam aici ,pe acest forum. Exista altele pentru minciuni. Am apelat aici, fiindca am stiut ca aici pot sa gasesc oameni care sa ma poata intelege. Nu sunteti obligati sa ma credeti, am destul ca Dumnezeu stie cel mai bine prin ce trec..
Reply With Quote
  #20  
Vechi 29.01.2012, 17:58:48
CelMandru's Avatar
CelMandru CelMandru is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.04.2011
Locație: București
Religia: Ortodox
Mesaje: 188
Implicit

Au zis destul de clar, mai sus, frații. Mărturisește-te duhovnicului. Spune-i tot ce te frământă. El va ști ce "medicament" să-ți recomande pentru tulburarea ta sufletească. Eu, îți spun că cel mai important este să nu uiți că toată grija și atenția inima tale trebuie să fie îndreptată spre Dumnezeu. Nu lăsa gândul să hoinărească. Adapă-ți mintea din izvorul nesecat al rugăciunii neîncetate. Asta te va calma, te va întări, dacă ai s-o rostești din inimă, cu smerenie și cu credință nestrămutată. Dumnezeu te va milui, dacă vei crede cu adevărat, și vei dobândi răbdarea după care tindem toți.

Fii bărbat adevărat. Calcă cu convingere, și nu-ți fă griji pentru grija de mâine. Dumnezeu va avea grijă de tot. Așa cum ți-au recomandat frații, fă-ți datoria de elev și învață cu sârguință, cu inima împăcată, cu bucurie, căci Dumnezeu e cu tine tot timpul, prin rugăciune. Asta-i rucodelia ta...cititul. Dă-i bătaie acolo, cu încredere, și lasă restul în mâinile Domnului. Hai, frate, sus steagul! Dumnezeu te vrea bărbat adevărat, nu un smiorcăit! Îngrijește-te să duci o viață curată, nu lăsa rugăciunea din mână, și păstrează cu sfințenie nădejdea în Hristos. Doamne ajută!
__________________
"A fost întrebat avva Ammona ce este calea cea strâmtă și îngustă, și a zis: calea strâmtă și îngustă înseamnă a-ți struni gândurile, și a-ți nimici voia ta, de dragul lui Dumnezeu. Asta înseamnă „iată noi am lăsat toate și ți-am urmat Ție“ (Matei, XIX, 27.)." (Despre avva Ammona, Patericul Egiptean)
Reply With Quote
Răspunde

Tags
ajutor, blestem, distrus

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
E moral sa spionezi ce face copilul la calculator? WizSoft Generalitati 67 25.09.2013 16:05:38
am nevoie de sprijin moral si spiritual...... patricia2006 Generalitati 12 08.09.2012 19:02:08
Iubesc un baiat care a distrus un suflet ce l-a iubit sincer Fata_Sihastra Generalitati 59 02.03.2010 14:57:07
Pacatul - continutul moral al neantului auryca Intrebari utilizatori 4 15.02.2010 23:35:51