Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 28.12.2009, 11:31:37
Fani71 Fani71 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2009
Locație: Bruxelles
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stasylena Vezi mesajul
Afecteaza aceasta reteta care contine alcool ???? Sotul meu a trecut printr-o artroscopie si acum urmeaza tratament cu antibiotic, piciorul lui este pus in ghips ,timp de 12 zile, probabil pana mergem la control la Iasi, pe 4 ianuarie. Domnul dr Sirbu isi da toata silinta sa ne ajute in acest caz.
Toate cele bune si ajutpor de la Dumnezeu sotului tau.
Am auzit si eu de reteta cu aloe pe care o recomanda elizabeta si se pare ca e foarte buna.
Sunt tot felul de tratamente naturise care dau rezultate foarte bune la tot felul de forme de cancer. Exista si regimuri care usureaza efectele tratamentelor chimice si de radiatii (de ex. regimul macrobiotic) si inbtaresc imunitatea (regimurile de tip medicina chiezeasca). cem mai important este ca siotul tau sa aleaga un tratament in care sa aiba mare incredere, asta ajuta foarte mult la vindecare.
Nu va lasati dusi de temeri, in lupta impotriva cancerului este foarte importanta atitudinea sufleteasca.
Sunt multe forme de cancer care se vindeca chiar si atunci cand doctorii nu dau multe sperante. Curaj!
__________________
"Dacă nu putem fi buni, să încercăm să fim măcar politicoși." (Nicolae Steinhardt în Jurnalul fericirii)
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Nevoie de ajutor urgent Mtcrysty17 Generalitati 34 13.02.2011 10:04:53
Ajutor Urgent gmariusg Generalitati 21 28.09.2010 19:03:57
ajutor urgent padrevicentiu Generalitati 4 08.07.2010 14:19:58
Nevoie de ajutor urgent costel Umanitare 3 12.01.2009 19:00:58
AJUTOR URGENT roxanica Generalitati 5 27.12.2007 13:09:05