Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 10.07.2011, 21:56:25
skicolour skicolour is offline
Member
 
Data înregistrării: 11.01.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 56
Implicit Intrebare pentru fete/medici

Am o problema care m-a speriat tare: de ieri am observat un puruit la un san. Cand am intrebat-o pe mama ce este, mi-a raspuns:'trebuie sa-ti gasesti neaparat pe cineva'. Credeti ca este din aceasta cauza? Voua vi s-a intamplat? Ma voi duce si la medic, dar ma gandesc ca atunci cand va auzi ca nu am nici o relatie de ani, ori ma va lua in ras, ori imi va da vreo recomandare...trasnet
Reply With Quote
  #2  
Vechi 10.07.2011, 22:08:36
zaharia_2009's Avatar
zaharia_2009 zaharia_2009 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.239
Implicit

Englezii sunt cunoscuti pt. umorul lor sec ca si pt. principialitatea si zgircenia lor .
Un om, care cazuse de pe bicicleta si se lovise rau , dar care nu voia sa mearga la medic deoarece nu avea onorariul necesar , isi opri pe strada un vecin care era medic si ii spuse :
- domnule doctor, ce ar trebui sa faca un om care cazind cu bicicleta s-a lovit si are dureri mari la piciorul sting ?
Medicul se uita la vecin de sus pina jos facindu-i pretul ii raspunse :
- ar trebui sa merga sa consulte un medic... !!!!!
__________________
Credinta dreapta este medicamentul cel mare si cel dintii al mintuirii !- Sf. Maxim Marturisitorul .
Reply With Quote
  #3  
Vechi 10.07.2011, 22:20:18
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

"Intelepciunea populara"cu trimitere la rezolvarea unor probleme pe oamenii le cred hormonale,m-a amuzat intotdeauna.Se pare ca sunt nascocite de niste barbati care si-ar dori mai multa actiune...
Te simti slabita?Nu ai reletii sexuale!Ai dureri de cap?Aceleasi explicatii!

Pe langa aspectul jenant al postarii,ma intreb cum iti doresti ca un medic sa te poata ajuta doar printr-o simpla descriere postata aici?Du-te la doctorul tau de familie negresit!
Cred ca ai vrut sa spui puroi sau prurit??
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.

Last edited by Yasmina; 10.07.2011 at 22:23:42.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 10.07.2011, 23:19:36
dianadi's Avatar
dianadi dianadi is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2009
Locație: Londra
Religia: Ortodox
Mesaje: 174
Implicit

Cel mai bun e sfatul medicului primit in cabinet. Cat despre sfaturile astea dubioase prin care doctorii te trimit in bratele unui barbat ...dar am mai auzit cazuri...ceea ce denota faptul ca chiar sunt medici cu recomandari din astea si nefondate.
Cel mai bine mergi la un consult si rezuma-te la tratamentul medicamentos dc e cazul. Numai bine.
__________________
Iertati-ma!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 10.07.2011, 23:25:00
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de skicolour Vezi mesajul
Am o problema care m-a speriat tare: de ieri am observat un puruit la un san. Cand am intrebat-o pe mama ce este, mi-a raspuns:'trebuie sa-ti gasesti neaparat pe cineva'. Credeti ca este din aceasta cauza? Voua vi s-a intamplat? Ma voi duce si la medic, dar ma gandesc ca atunci cand va auzi ca nu am nici o relatie de ani, ori ma va lua in ras, ori imi va da vreo recomandare...trasnet

Of si mamele astea mai bine iti zicea sa te casatoresti daca tot se pricepe la alea homonilor......ma intreb cum se descurca calugaritele in cazuri din astea? Citi ani ai?
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 10.07.2011, 23:37:52
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Prurit - mancarime
Puroi - scurgere.

care din doua?
Mancarimea poate fi si din cauza unui sutien nou... Oricum, trebuie sa mergi la medic, dar nu intra in panica!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 10.07.2011, 23:41:46
skicolour skicolour is offline
Member
 
Data înregistrării: 11.01.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 56
Implicit

Este scurgere (care seamana a puroi) si nu roseata sau altceva.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 10.07.2011, 23:50:23
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Citat:
În prealabil postat de skicolour Vezi mesajul
Este scurgere (care seamana a puroi) si nu roseata sau altceva.
Sper sa iti foloseasca ce am gasit:
http://www.sfatulmedicului.ro/Afecti...ala-grava_1177
Dar tot trebuie sa mergi la medic.
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 10.07.2011, 23:53:26
caty_deea's Avatar
caty_deea caty_deea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.07.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 298
Implicit

Citat:
În prealabil postat de skicolour Vezi mesajul
Este scurgere (care seamana a puroi) si nu roseata sau altceva.
Depinde de varsta ta,daca ai luat anticonceptionale vreodata,daca ai luat cumva alt medicament care poate da galactoree(dar din cate spui tu e puroi....s.ar putea sa fii subiectiva),depinde daca e dintr.un singur san sau din ambii,daca sanul e rosu ,doare, e tumefiat;poate si menstra e modificata ....Deci sunt atat de multe situatii posibile incat cel mai bine mergi la o doctorita ginecolog (de preferat crestina ca sa nu vina cu abureli din astea cum ca duci lipsa de ceva)
Reply With Quote
  #10  
Vechi 11.07.2011, 01:16:50
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Dumnezeule, ce mame in ziua de azi, ti se face parul maciuca de ce auzi, atata dragoste si grija pentru copii mai rar.

Deci, du-te la medic, treaba lui este sa-ti puna un diagnostic nu sa faca conexiuni aiurea, cum face mama ta.

Apropo, ca sa scapi de temeri, pentru doctor, cauta o femeie nu un barbat.
Nu stiu din ce oras esti dar de obicei la o specialitate sunt mai multi doctori.

In rest, nu mai cauta diagnostice pe Internet ca s-ar putea de la o boala sa te ajungi cu sapte.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
O intrebare pentru teologi sau pentru cei care cunosc Delirul Generalitati 7 21.02.2010 20:51:02
in Franta se cauta, pentru mediul rural, medici generalisti romani LapetiteMoc Stiri, actualitati, anunturi 0 26.07.2009 19:43:43
Fete arestate la Chișinău, dezbrăcate și puse să facă flotări patinina34 Stiri, actualitati, anunturi 10 23.04.2009 23:35:00
Despre prieteniile baieti - fete (barbati - femei) BogdanF Generalitati 13 12.08.2008 08:22:00
fete si baieti viviana Generalitati 59 26.11.2007 20:36:37