Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Despre Forum > Reguli generale de utilizare a forumului
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 22.12.2013, 20:31:45
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catehumen Vezi mesajul
Nu am reusit sa citesc tot ce ai scris ,doar inceputul si pot sa zic ca ai avut cam de toate ,ceea ce altii sau de fapt majoritatea doar viseaza ... Masina ,apartament concedii he he trai neneaca .
Cum ar fi sa te trezesti dimineata si sa cauti ceva de lucru cu ziua ? Cum ar fi sa traiesti la comun cu socrii 6-7 persoane in doua camere ?
Ar fi bine totusi sa citeti TOT inaine sa comentezi.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 26.12.2013, 16:42:55
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Nu e usor de tastat nici de pe tableta. de pe telefon ce sa mai zic.
Si nici atasamentul de surogate nu e sanatos...
Stiu, prima data cand am avut touchscreen a fost...cumplit! intre timp insa m-am obisnuit ata de bine, ca mi-e greu sa scriu la tastatura normala si chiar sa citesc pe ecran mare...iar tableta am inteles ca e cea mai dificila ca e exact o dimensiune intermediara intre tastatura de desktop si telefon.
Si da, intr-adevar, ma tem ca ai dreptate in ce priveste dependenta de tehnologie, insa nici sa stai inchis in casa si sa nu auzi decat pe ai tai care vor sa-ti spele creierul si sa-ti inoculeze ideile lor (stiu ca suna cam a paranoia, dar...), nu e tocmai bine; internetul ramane in cazul asta singura legatura cu lumea exterioara, prin care poti sa vezi si sa auzi si alte puncte de vedere.
Reply With Quote
Răspunde