Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 02.04.2006, 23:38:34
michaela michaela is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 30.03.2006
Mesaje: 2
Implicit

Doamne Ajuta!!

As dori sa incep prin a-mi exprima nemultulirea fata de Mitropilia Moldovei in legatura cu manastirea Petru Voda.Prin aceasta si-au aratat inca o data -daca mai era nevoie-"dragostea"pe care o poarta Preacuviosului Parinte Iustin Parvu.
La aflarea acestei vesti am fost ingrijorata cu toate ca in adancul sufletului meu stiam ca Domnul are grija de ADEVARATII LUI SLUJITORI!!!
Tocmai am aflat ca astazi ,ziua in care trebuia sa-i fie luata Staretia -acest lucru nu s-a intamplat- si asta datorita sutelor de oameni venite din toate colturile tarii pentru a-l sustine pe Iubitul Parinte.
Ar trebui sa ia aminte Conducerea Mitropoliei si sa inceteze planul lor masonic de a se debarasa de parintele Iustin.Sunt sute de mii de oameni atat in tara cat si in strainatate care il iubesc si care si-ar da viata pentru Dansul si asta ar trebui sa fie o lectie pentru ei si sa inceteze suferinta pe care o provoaca atator suflete de fiecare data cand il ataca pe parinetele Iustin.
Eu locuiesc la zeci de mii de kilometri departare si imi pare nespus de rau ca nu am putut fi acolo astazi pentru a-mi arata dragostea ,respectul si sprijinul pentru parintele meu iubit!
In schimb insa am sa continui sa semnalez aici in Statele Unite actiunile marsave care au loc in tara noastra,in special in Moldova si de asemenea am sa continui sa inalt rugaciuni fierbinti impreuna cu preotii de aici la Racla cu Sfintele Moaste ale Sfantului Ioan Maximovici,pentru Manastirea Petru Voda ,pentru Preacuviosul Parinte Iustin.
In incheiere as dori sa imi exprim recunostinta fata de oamenii care au fost prezenti astazi,2 aprilie 2006,in curtea Manastirii Petru Voda tinand in maini lumanari aprinse ,plangand,suferind pentru parintele Iustin si Obstea sa.
Fericiti vor fi acesti oameni cand isi vor lua rasplata de Bunul Dumnezeu!!
Si nu uitati ,oricat de mari ar fi Ispitele ,oricat de mare ar fi Raul ,oricat de multi ar fi Tradatorii :HRISTOS INVINGE INTODEAUNA!!!

Domnul sa va bucure !!
Mihaela,San-Francisco,Ca.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
parintele iustin parvu dana-v Diverse Sarbatori 0 05.04.2010 00:00:15
parintele iustin si parintele proclu cosmin95 Generalitati 48 01.03.2010 18:25:58
Parintele Parintele Iustin Parvu ClauCioc1969 Intrebari utilizatori 2 10.02.2010 15:10:10
Parintele Iustin Manastirea Oasa maryya Mari Duhovnici si predicile lor 0 02.06.2008 18:15:34
Parintele Iustin Neagu madalinutza Preotul 7 10.03.2008 20:50:55