Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 30.12.2009, 21:40:45
elizeu elizeu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 30.12.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 2
Implicit adresat in mod special geniilor

ok,wow,sa zicem k avem dea face cu un idiot.asculta nene sau animal fara ratiune,stiinta demonstreaza pe zi ce trece existenta Lui Dumnezeu.inmi pare rau k vii din jungla,s-a demonstrat k teoria evolutzionista a lui darwin e falsa,pe baza materialului genetic si dak ar fi sa fie asa ar fi trebuit sa se produca o minune formidabila,care nare nicio logik,ce scrie in biblie sau in sfanta traditie a Bisericii Ortodoxe,este exact stilul de viata sanatoasa pe care il recomanda totii specilistii in nutritie,fie ei si atei.un profesor unifersitar si cercetator in chimie,ATEU,de lo o universitate de stiinte din Londra,a declarat k in mod miraculos,dupa ce a facut cercetari la fata locului,a sustinut k nici el nusi poate explica de ce apa, plina de microorganisme,se purifica in totalitate dupa sfintire,practic dispar toate organismele.mii de oameni merg la locuri sfinte si se insanatosesc miraculos,atunci cand medicina umana nu mai poate,tocmai de aia,PENTRU CA INTOTDEAUNA VA EXISTA CINEVA CARE SA POATA SI CARE NU ARE LIMITE,iar si mai rau este cand creezi un gandac aja ca tine sau ca mine si care sio ia in cap fara sa stie k il potzi strivi oricand.eu am trait miracolele credintei pe pielea mea,am avut probleme si medicale si sufletesti care sau spulberat cand m-am rugat Lui si celor pe care ia trimis.chirurgi de talie mondiala si oameni de stiinta celebri afirma existenta Lui Dumnezeu,citeste viata lui Isaac Newton care la inceput era ateu.inceteaza cu cretinismul acesta atata timp cat nai dovezi si nu stii,pentru ca asa pot satzi spun si eu k esti un prost sau un rahat fara sa te cunosc si sa stiu cine esti.Pe Dumnezeu Il poti cunoaste si o data ce lai cunoscut totul vine de la sine si nu trebuie sa te mai intrebi de logica.ratiunea tine de suflet,badie.dragostea la fel,Dumnezeu este Iubire,celelalte sunt doar vrajeli si prostii fara rost,poate asa k si tine.in legatura cu avortul,pe lanaga faptul ca e imoral si k si maicata putea la fel de bine satzi taie gatul inca din timpul cand inca erai in burta ei,in legatura cu stiinta,sa stii ca prin avort se distrug functii importante ale organismului ducand pana la moarte,sa nu mai vorbesc de traumele psihice si de starile de depresie prin care trece femeia ducand pana la dementa o data cu inaintarea in varsta si alzheimer prematur.drogurile usoare duc la cele mai multe decese.cauza nr 1 a deceselor la nivel mondial,nu sunt bolile incurabile,ci minunatele tigari,urmate de tulburari in alimentatie si alcool.daca tu in familia ta traiesti fericit cu maicata si taicatu putind a tigara si fericiti atunci felicitari!rautatea ta nu impresioneaza pe nimeni ci tocmai dimpotriva arata cat de cretin esti si lipsit de ratiune sa nu mai vorbesc de dragoste si vointa,care is inexistente.eu is o fata de 17 ani pasionata de stiinta si cred cu tarie in existenta Lui Dumnezeu.dca esti asa un animal scrieti parerile pe un alt site nu pe unul crestin k oricum nimeni nu te crede
Reply With Quote
  #2  
Vechi 31.12.2009, 15:33:22
Langu Langu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 08.02.2009
Locație: Madrid
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 543
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Langu
Implicit Scuza-ma domnisoara

Scuzati-ma domnisoara,cu cine va certati asa de tare?
Reply With Quote
  #3  
Vechi 07.01.2010, 01:41:19
moshu's Avatar
moshu moshu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2008
Locație: Tg-Mures
Religia: Ortodox
Mesaje: 238
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru moshu
Implicit

Da! Spune-le asa!
__________________
Vine mosul pe carare, Cu cojocul in spinare.

http://www.youtube.com/watch?v=Q4027l_BsDE&NR=1 - it's supposed to be funny like me!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 07.01.2010, 09:55:44
marioad24's Avatar
marioad24 marioad24 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.02.2009
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 161
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru marioad24 Send a message via Skype™ to marioad24
Implicit Poate cu tine, cu altii... in general cu cei infatuati, care cred ca s-au creat singu

Poate cu tine, poate cu altii... in general cu cei infatuati, care cred ca s-au creat singuri... Cine a studiat cat de cat chimia, nu va intelege de ce intre atomi sunt imense zone libere, in care nu se afla nicio particula... Dar ce se afla acolo? Ghici, ghicitoarea mea!
Citat:
În prealabil postat de Langu Vezi mesajul
Scuzati-ma domnisoara,cu cine va certati asa de tare?
__________________
Cu noi este Dumnezeu,
Intelegeti neamuri si va plecati
Caci cu noi este Dumnezeu
Reply With Quote
  #5  
Vechi 07.01.2010, 10:07:58
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Cred ca domnisoara pasionata de stiinta ar mai trebui sa puna mana si pe gramatica,dar si sa citeasca mai mult,in general,pentru ca greeuuu sa descifrezi hieroglifele scrise mai sus.
Deasemenea,ar trebui sa invete niste reguli elementare de educatie:a nu fi de acord cu parerea cuiva nu inseamna sa il jignesti dupa cum iti vine la gura,ca sa nu mai spunem ca atitudinea nu are nimic de a face cu crestinismul.
Deci,stimata domnisoara,mai multa intelepciune,studiu si echilibru interior nu ti-ar strica.
Dumnezeu sa iti ajute!

Last edited by heaven; 07.01.2010 at 10:11:35.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 07.01.2010, 10:10:46
Langu Langu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 08.02.2009
Locație: Madrid
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 543
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Langu
Implicit

Citat:
În prealabil postat de marioad24 Vezi mesajul
Poate cu tine, poate cu altii... in general cu cei infatuati, care cred ca s-au creat singuri... Cine a studiat cat de cat chimia, nu va intelege de ce intre atomi sunt imense zone libere, in care nu se afla nicio particula... Dar ce se afla acolo? Ghici, ghicitoarea mea!
Va trebui sa ma ajutati,nu sunt capabil sa descifrez talcul ghicitorii.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 07.01.2010, 11:32:34
valentin.viliga's Avatar
valentin.viliga valentin.viliga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.11.2008
Locație: arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 467
Implicit

Citat:
În prealabil postat de heaven Vezi mesajul
Cred ca domnisoara pasionata de stiinta ar mai trebui sa puna mana si pe gramatica,dar si sa citeasca mai mult,in general,pentru ca greeuuu sa descifrezi hieroglifele scrise mai sus.
Deasemenea,ar trebui sa invete niste reguli elementare de educatie:a nu fi de acord cu parerea cuiva nu inseamna sa il jignesti dupa cum iti vine la gura,ca sa nu mai spunem ca atitudinea nu are nimic de a face cu crestinismul.
Deci,stimata domnisoara,mai multa intelepciune,studiu si echilibru interior nu ti-ar strica.
Dumnezeu sa iti ajute!
poate-i sora lui vsovi
__________________
valentin_top_bizant
Reply With Quote
  #8  
Vechi 07.01.2010, 13:08:49
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Chimia este un mod simplificat de a privi materia.
Trebuie sa fii destul de naiv sa crezi ca apa e un simplu H20.
Intre molecule de apa exista o anumita "legatura" molecule de apa se asociaza in nu stiu cate moduri etc.Astea sunt de la chimie.

Last edited by mihailt; 07.01.2010 at 13:13:46.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 07.01.2010, 13:34:15
speranta's Avatar
speranta speranta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.09.2007
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 105
Implicit

Citat:
În prealabil postat de valentin.viliga Vezi mesajul
poate-i sora lui vsovi
...vsovi scrie cum scrie... dar totusi eu inteleg tot ceea ce spune si spune bine ceea ce spune,e pasnic la suflet... e crestinul nostru...nu e bine sa facem comparatie intre oameni,fiecare om e unic in felul lui de-a fi.


Doamne ajuta!

Last edited by speranta; 07.01.2010 at 13:37:10.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 07.01.2010, 14:03:36
Golbi_ Golbi_ is offline
Member
 
Data înregistrării: 05.01.2010
Mesaje: 98
Implicit Hmm...

Citat:
În prealabil postat de elizeu Vezi mesajul
...s-a demonstrat k teoria evolutzionista a lui darwin e falsa...
Am intrebat cand eram in clasele primare pe profesorul de religie, ce s-a intamplat cu dinozaurii. Mi-a spus ca au murit la potop. Tu ce crezi? :)

Asta e la fel de plauzibil precum faptul ca intr-o arca pot incapea toate speciile de mamifere, pasari, reptile, pe perechi... (ca sa nu zic de multimea de animale cum sunt insectele).

Datarea cu carbon ne arata clar vechimea fosilelor de dinozauri, precum si faptul ca dinozaurii si oamenii nu au fost contemporani. Era imposibil sa fie contemporani, pentru ca dinozaurii reprezentau cea mai avansata forma de viata la momentul respectiv, oamenii nu ar fu putut supravietui la inceputurile lor impreuna cu dinozaurii (ar fi fost mancati, izgoniti de la sursele de hrana etc.)

Eu sunt un om care nu crede orbeste orice, ci incearca sa gaseasca raspunsuri. Am ajuns la urmatoarea idee: din moment ce o zi a creatiei nu se stie sigur ca a avut 24 de ore, ci putea sa dureze milioane si milioane de ani, de ce sa nu fie evolutia ca proces, o creatie in sine? Ia spune:)
Reply With Quote
Răspunde

Tags
adevarata credinta, dragoste



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Mai este de actualitate ? (intrebare pentru bucuresteni in special) rasofor Despre Biserica Ortodoxa in general 1 06.07.2012 13:37:16
Concurs cu premiu special: Un pelerinaj la Athos tot-Laurentiu Stiri, actualitati, anunturi 21 10.02.2009 20:24:33
adresat celor din strainatate C-tin Biserica Ortodoxa Romana 71 13.07.2008 00:33:31