Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Cultura, Arta, Stiinta > Muzica Bisericeasca
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 26.07.2008, 16:39:58
jordaniel jordaniel is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 26.07.2008
Mesaje: 1
Implicit

intrebare cum pot descarca muzica acatistul de multumire de pe acest site ?
Reply With Quote
  #2  
Vechi 12.12.2008, 17:49:02
Maria-Raluca's Avatar
Maria-Raluca Maria-Raluca is offline
Member
 
Data înregistrării: 12.12.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 79
Implicit colindele si traditiile

chiar daca nu am inca o varsta la care sa imi exprim parerea ca o persoana adulta,vreau sa marturisesc tuturor ca mie personal imi place foarte mult muzica bisericeasca pe voci.nu ascult, dar cand merg la Sf. Biserica imi place foarte mult. Eu locuiesc intr-un cartier al orasului, putin mai marginas. De curand, preotul acestui cartier, care este ca un satuc, ne-a propus tinerilor din cartier sa organizam o asociatie care sa se numeasca "asociatia tinerilor crestini". in fiecare sambata si duminica seara ne intalnim in casa praznicala a Bisericii si facem repetitii la colinde pentru ca intentionam ca de ajunul craciunului sa mergem la casele oamenilor din sat sa ii colindam.chiar daca nu toti avem voci bune , impreuna ne descurcam si chiar suna foarte bine. cantam multe colinde , majoritatea le cantam pe mai multe voci si este o armonie de nedescris in mucul spatiu in care facem aceste planuri.vreau sa ii sfatuiesc pe toti tinerii care citesc acest comentariu sa nu se considere prea mari pt. a merge cu colindul, si sa pastreze traditia, care este sfanta, caci daca noi, care suntem generatiile viitoare nu o vom pastra, nici tinerii din viitor nu o vor face. sunt traditii frumoase, care infloresc in inima bucurie.nu e nicio rusine sa mergi cu colindul ci chiar o fapta minunata. toti tinerii din zilele noastre ar trebui sa pastreze traditia.urez tuturor cititorilor acestui site sarbatori fericite cu impliniri si credinta in Dumnezeu!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 12.12.2008, 19:01:10
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit traditia noastra

Citat:
În prealabil postat de Maria-Raluca Vezi mesajul
chiar daca nu am inca o varsta la care sa imi exprim parerea ca o persoana adulta,vreau sa marturisesc tuturor ca mie personal imi place foarte mult muzica bisericeasca pe voci.nu ascult, dar cand merg la Sf. Biserica imi place foarte mult. Eu locuiesc intr-un cartier al orasului, putin mai marginas. De curand, preotul acestui cartier, care este ca un satuc, ne-a propus tinerilor din cartier sa organizam o asociatie care sa se numeasca "asociatia tinerilor crestini". in fiecare sambata si duminica seara ne intalnim in casa praznicala a Bisericii si facem repetitii la colinde pentru ca intentionam ca de ajunul craciunului sa mergem la casele oamenilor din sat sa ii colindam.chiar daca nu toti avem voci bune , impreuna ne descurcam si chiar suna foarte bine. cantam multe colinde , majoritatea le cantam pe mai multe voci si este o armonie de nedescris in mucul spatiu in care facem aceste planuri.vreau sa ii sfatuiesc pe toti tinerii care citesc acest comentariu sa nu se considere prea mari pt. a merge cu colindul, si sa pastreze traditia, care este sfanta, caci daca noi, care suntem generatiile viitoare nu o vom pastra, nici tinerii din viitor nu o vor face. sunt traditii frumoase, care infloresc in inima bucurie.nu e nicio rusine sa mergi cu colindul ci chiar o fapta minunata. toti tinerii din zilele noastre ar trebui sa pastreze traditia.urez tuturor cititorilor acestui site sarbatori fericite cu impliniri si credinta in Dumnezeu!
Iti dau dreptate asa e daca tinerii nu invata traditiile cum sa le duca mai departe,sa va traiasca parintele preot. Mai greu cu tinerii de dincolo de granite sau cam ratacit nici limba romana nu o mai stapinesc.
Succes in ceace faceti in tara.
Sarbatori fericite cu multa bucurie.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 12.12.2008, 20:53:05
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Talking

Citat:
În prealabil postat de jordaniel Vezi mesajul
intrebare cum pot descarca muzica acatistul de multumire de pe acest site ?
http://www.bisericaracatau.co.cc/,vei gasi aici tot ce iti doresti cintt de MARIAN MOISE si le poti si copia ,Succes!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Muzica Patrie si Credinta Spiritualitatea ortodoxa 4 12.03.2017 00:12:54
Muzica elena20 Generalitati 20 09.12.2013 21:50:52
Muzica tudor2012 Muzica Bisericeasca 40 12.07.2011 19:51:20
muzica petrubarko Generalitati 3 23.12.2008 02:50:24