Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #561  
Vechi 26.04.2009, 22:52:44
ioanhodean's Avatar
ioanhodean ioanhodean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 335
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru ioanhodean
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Geony Vezi mesajul
Aha...m-am gandit eu ca cine putea fi, decat o persoana care seamana cu o pasarica...daca nu-i place cuibul, il paraseste.
"D-le Vasinec" (numele cel de taina), mai incetati cu propaganda asta ADVENTISTA cu cartile pe sub portile oamenilor , sau cum zicea o femeie: "NU NE MAI BAGATI CREDINTA PE SUB PORTI". Faceti un lucru bun , oamenii de la tara fac economii la buzunar, nu-si mai cumpara hartie igienica....nu credeti ca faceti risipa pe degeaba?
ce scarbos
mei mi ar fi jena sa faca sa ceva ..
si o frunza de brusture mai bine
tampeniile "pocaite" nici la fund nu s vrednice sa fie!
__________________
Dumnezule milostiveste-te spre noi si ne binecuvinteaza;lumineaza fata Ta spre noi si ne miluieste
  #562  
Vechi 26.04.2009, 23:03:24
Geony's Avatar
Geony Geony is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.02.2009
Mesaje: 908
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanhodean Vezi mesajul
ce scarbos
mei mi ar fi jena sa faca sa ceva ..
si o frunza de brusture mai bine
tampeniile "pocaite" nici la fund nu s vrednice sa fie!

Asta am intalnit, si asta spun , ce am auzit...cum toata lumea vrea sa fie crezut in lumea asta, eu de ce nu i-as crede????
  #563  
Vechi 26.04.2009, 23:06:06
Litanu Litanu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 10.07.2007
Locație: Brasov
Mesaje: 318
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanhodean Vezi mesajul
ce scarbos
mei mi ar fi jena sa faca sa ceva ..
si o frunza de brusture mai bine
tampeniile "pocaite" nici la fund nu s vrednice sa fie!
Am inteles ca sunteti baiat de altar la catedrala. Unde ati invatat sa folositi limbajul acesta?
  #564  
Vechi 27.04.2009, 06:40:00
ioanhodean's Avatar
ioanhodean ioanhodean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 335
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru ioanhodean
Implicit

in viata nu inveti numai cele bune ci si cele rele,dar trebuie sa faci distinctia intre bun si rau..
eu doar sunt realist cu citatul meu..daca vi se pare urat,inseamna ca el chiar este adevarat!
__________________
Dumnezule milostiveste-te spre noi si ne binecuvinteaza;lumineaza fata Ta spre noi si ne miluieste
  #565  
Vechi 27.04.2009, 11:52:05
Litanu Litanu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 10.07.2007
Locație: Brasov
Mesaje: 318
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanhodean Vezi mesajul
ce scarbos
mei mi ar fi jena sa faca sa ceva ..
si o frunza de brusture mai bine
tampeniile "pocaite" nici la fund nu s vrednice sa fie!
"eu sunt realist cu mesajul meu.."(spuneti dvs.).

Lasand la o parte "limbajul de catedrala" pe care-l folositi (ati marturisit ca sunteti baiat de altar la catedrala), puteti sa-mi spuneti pe ce se bazeaza realismul dvs.? Ati citit macar un articol din vreo publicatie adventista, ca sa puteti face o afirmatie realista?

Oricum, parerea dvs. nu are nici o greutate. Importanta este ca, in mare parte, lumea citeste publicatiile crestine adventiste si chiar le solicita. Unele pot fi citite si on-line.

P.S. Nu confundati literatura adventista cu cea a martorilor lui Iehova sau a altor culte.
  #566  
Vechi 27.04.2009, 16:53:45
ioanhodean's Avatar
ioanhodean ioanhodean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 335
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru ioanhodean
Implicit

nu confund nimica..
au doara nu adventistilor le place sa prezica ziua venirii lui Hristos pt a doua oara??
/:)
si nu zice iarasi in biblie.."nici ingerii din ceruri,nici Fiul nu stie cand va veni ceasul acela;numai Tatal stie" deeeci?
sunteti ingeri?
poate draci.
sunteti Fiul?
ati vrea voi
sunteti Tatal?
daca ati fi,ce cautati pe forum?
__________________
Dumnezule milostiveste-te spre noi si ne binecuvinteaza;lumineaza fata Ta spre noi si ne miluieste
  #567  
Vechi 27.04.2009, 18:02:22
nedelciuc nedelciuc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.04.2009
Mesaje: 8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanhodean Vezi mesajul
nu confund nimica..
au doara nu adventistilor le place sa prezica ziua venirii lui Hristos pt a doua oara??
/:)
si nu zice iarasi in biblie.."nici ingerii din ceruri,nici Fiul nu stie cand va veni ceasul acela;numai Tatal stie" deeeci?
sunteti ingeri?
poate draci.
sunteti Fiul?
ati vrea voi
sunteti Tatal?
daca ati fi,ce cautati pe forum?
De ce tineti neaparat sa recidivati cu "limbajul de catedrala"?
Adventistii de ziua a saptea nu au prezis niciodata ziua revenirii lui Hristos... e totusi vorba de o confuzie regretabila.
  #568  
Vechi 27.04.2009, 19:53:15
valentin.viliga's Avatar
valentin.viliga valentin.viliga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.11.2008
Locație: arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 467
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nedelciuc Vezi mesajul
De ce tineti neaparat sa recidivati cu "limbajul de catedrala"?
Adventistii de ziua a saptea nu au prezis niciodata ziua revenirii lui Hristos... e totusi vorba de o confuzie regretabila.
nu l-au prezis decat prin 1844 si 1846, William Miller fermieru care a descoperit el anul venirii Domnului, si-a prostit oamenii la greu, iar cand si dat seama si-a indemnat aderentii sa se reintoarca la baptisti, el fiind intai baptist, doar ca Hellen White a preluat fraiele cultului adventist si a nascocit o chestie tare anume ca de fapt Iisus a venit pe norii cerului si acolo curata sanctuarul ceresc, cat despre sabat acesta a inceput a fi tinut dupa vreo 10 ani de la venirea la conducere alu Hellen White...si apoi dragilor frati comportamentul vostru este asemenea "lupilor risipitori" care ati venit aici la noi pt a fura din oile turmei.
__________________
valentin_top_bizant
  #569  
Vechi 27.04.2009, 20:54:44
nedelciuc nedelciuc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.04.2009
Mesaje: 8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de valentin.viliga Vezi mesajul
nu l-au prezis decat prin 1844 si 1846, William Miller fermieru care a descoperit el anul venirii Domnului, si-a prostit oamenii la greu, iar cand si dat seama si-a indemnat aderentii sa se reintoarca la baptisti, el fiind intai baptist, doar ca Hellen White a preluat fraiele cultului adventist si a nascocit o chestie tare anume ca de fapt Iisus a venit pe norii cerului si acolo curata sanctuarul ceresc, cat despre sabat acesta a inceput a fi tinut dupa vreo 10 ani de la venirea la conducere alu Hellen White...si apoi dragilor frati comportamentul vostru este asemenea "lupilor risipitori" care ati venit aici la noi pt a fura din oile turmei.
Cultul AZS nu a fost fondat decat la 1863 deci problema "prezicerii celei de a 2-a veniri" nu i se poate imputa. Cat priveste "lupii risipitori", ii putem identifica peste tot, chiar daca sunt disimulati in "fii rapitori" :)
  #570  
Vechi 27.04.2009, 22:15:22
valentin.viliga's Avatar
valentin.viliga valentin.viliga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.11.2008
Locație: arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 467
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nedelciuc Vezi mesajul
Cultul AZS nu a fost fondat decat la 1863 deci problema "prezicerii celei de a 2-a veniri" nu i se poate imputa. Cat priveste "lupii risipitori", ii putem identifica peste tot, chiar daca sunt disimulati in "fii rapitori" :)
bre ca nu-ti cunosti istoria cultului e partea a 2a...
__________________
valentin_top_bizant
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Intrebari pentru adventisti, baptisti si penticostali Anca-Miha Secte si culte 1268 12.07.2016 01:44:25
Profeti adventisti NeInocentiu Secte si culte 592 07.05.2012 09:41:27
Baptisti elena_si Secte si culte 15 01.09.2010 21:28:04
Despre inmormantare la baptisti cdiasimi Secte si culte 3 28.12.2008 19:24:00