Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Resurse ortodoxe on-line
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 17.06.2008, 16:42:54
alexandra28again alexandra28again is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2007
Locație: aaaaa
Mesaje: 614
Implicit

am fost foarte dezamagita,ca sa nu zic socata,cand am fost si eu in parcul Cismigiu,dupa mult timp in care nu mai fusesem prin parcuri.Mi se parea atat de placut..pana cand m-am dus intr-un loc mai retras ca sa fac poze si vad acolo un grup de pusti la vreo 15-16 ani,2 fete se sarutau cu patos,iar o alta fata isi tinea tricoul tras ca un baiat sa-i pipaie sanii(la fel, cu mare patos..).Am zis,Doamne daca copiii astia sunt asa la varsta asta a puritatii,pai ce vor ajunge mai tarziu?!!Si ce se va alege de noile generatii daca nu mai au rusine,infranare,morala si frica de Dumnezeu?
Reply With Quote
  #42  
Vechi 17.06.2008, 16:59:33
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

vai shi ce vremuri erau mai demult shi cum tanjeam in inchipuire la astfel de fericiri acum shtiu ca erau "fericiri" dar in copilarie shi tineretze mi se pareau dragoste, shi eram plin de emotzie shi vise shi poezie doar ca sa .... deah... defapt este credintza shi fericirea cainilor... asha se bucura shi cainii... intai se bat, se mushca, apoi stau frumos la rand ca naivele scot marfa de calitate pentru satana, dar iata:
"Am oprit casatoria si întinarea la crestini. Prin aceasta îi voi deosebi de lumea cea desarta care se întineaza pâna moare. Cine nu-si spala hainuta, nu se poate strecura la Domnul. În lume nu se mai foloseste nici postul, nici rugaciunea, ci numai curvia. Vor fi trupuri care vor zacea, si sufletul nu va iesi."

cand imi aduc aminte de mine? de tineretze... imi vine rau, iar acum sunt gata gata sa cad oricand napoi in ... daca nu cumva sunt cazut dar inca nu mi-am dat seama :dontgetit::(
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare