Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox

Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde

Thread Tools Moduri de afișare
Vechi 26.12.2009, 19:23:26
pixel3cs pixel3cs is offline
Junior Member

Data înregistrării: 19.11.2006
Locație: Iasi
Religia: Ortodox
Implicit Argintul viu

Care s-a miscat in mine, dar acum mai rar si cu mai putina putere si pe care in viitor n-o sa-l mai am.
Asta e poza de la cositor, facuta de mine:

http://photos4.hi5.com/0095/545/679/LLxlSE545679-02.jpg

Altora nu le iese, decat mie imi iese asa.
Reply With Quote
Vechi 26.12.2009, 19:47:36
pixel3cs pixel3cs is offline
Junior Member

Data înregistrării: 19.11.2006
Locație: Iasi
Implicit

Ca tot am avut critici, raspund inainte sa fie si aici.

Ehe... mor oameni pe capete si uitandu-te in jur poti vedea ca nu exista dreptate pe lumea asta. Farmecele ucid, avem un Dumnezeu prezent dar care nu se implica. Asta nu inseamna neaparat ca e rau, dar nu se implica.

Daca eu am farmece sau ma simt rau, nu inseamna ca Dumnezeu a facut asta. Inseamna ca oameni rai au facut asta, si chiar daca eu o sa mor, Dumnezeu va avea grija si de mine si de ei, dar dupa moartea noastra.

Aici pe pamant daca nu ai ce sa mananci si daca mirosi urat, inseamna nu ca Dumnezeu nu-ti da, sau ca Dumnezeu nu vrea sa ai, ci inseamna ca tu nu muncesti si nu te speli.

La fel si cu duhurile rele si vrajile si indracitii. Nu inseamna ca Dumnezeu le trimite, ci inseamna ca oamenii rai le trimit. Si daca Dumnezeu nu te ajuta nu inseamna trebuie sa stai, inseamna ca trebuie sa faci orice ca sa traiesti.

Eu nu ii las, in fata mea, sa imi vorbeasca despre asta cei care nu au trecut prin ce am trecut eu. Aceia nici nu isi imagineaza cum e iadul si nici ce ar fi in stare sa faca. La ei toate sunt bune si ei nu vad decat ce citesc. Experienta bate teoria.
Reply With Quote
Vechi 26.12.2009, 19:49:09
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member

Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Implicit

Sa te ajute Dumnezeu sa scapi de toate aceste lucruri necurate!
Vechi 27.12.2009, 14:20:10
Ioan-Victor
Guest

Implicit

Cum ai depistat argintul si cam ce simptome ai avut pana sa-l descoperi?
Reply With Quote
Vechi 21.01.2010, 10:56:04
slobozi slobozi is offline
Junior Member

Data înregistrării: 21.01.2010
Implicit Lucruri necurate .....

da mai incetati cu atata iubire de dumnezeu si atata misteriozitate ....
Vraji ... farmece ....
Prostii dracu .... ganditiva la lucruri palpabile nu la tot felul de imbecilitati....
si nu mai inventati voi diagnostice si interpretari "religioase" ale lucrurilor "necurate".....

PS: Fanatismul religios e transformat in bani.

Prin razboi putem aduce pacea de o mie de ani?
Reply With Quote
Vechi 21.01.2010, 14:54:30
FiulRisipitor's Avatar
FiulRisipitor FiulRisipitor is offline
Senior Member

Data înregistrării: 05.08.2009
Locație: Germania
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru FiulRisipitor
Implicit

Citat:
În prealabil postat de pixel3cs Vezi mesajul
Care s-a miscat in mine, dar acum mai rar si cu mai putina putere si pe care in viitor n-o sa-l mai am.
Asta e poza de la cositor, facuta de mine:

http://photos4.hi5.com/0095/545/679/LLxlSE545679-02.jpg

Altora nu le iese, decat mie imi iese asa.
Si de vraji ai scapat tot cu vraji?? Adica aceiasi oameni care produc raul ti-au facut tie bine?
Daca e asa, lasa "glumele" la adresa credintei, sau la adresa lui Dumnezeu! Daca nu, atunci poate ar trebui sa explici cum te-a ajutat Dumnezeu.
Reply With Quote
Vechi 21.01.2010, 14:58:21
FiulRisipitor's Avatar
FiulRisipitor FiulRisipitor is offline
Senior Member

Data înregistrării: 05.08.2009
Locație: Germania
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru FiulRisipitor
Implicit

Citat:
În prealabil postat de pixel3cs Vezi mesajul
Ca tot am avut critici, raspund inainte sa fie si aici.

Ehe... mor oameni pe capete si uitandu-te in jur poti vedea ca nu exista dreptate pe lumea asta. Farmecele ucid, avem un Dumnezeu prezent dar care nu se implica. Asta nu inseamna neaparat ca e rau, dar nu se implica.

Daca eu am farmece sau ma simt rau, nu inseamna ca Dumnezeu a facut asta. Inseamna ca oameni rai au facut asta, si chiar daca eu o sa mor, Dumnezeu va avea grija si de mine si de ei, dar dupa moartea noastra.

Aici pe pamant daca nu ai ce sa mananci si daca mirosi urat, inseamna nu ca Dumnezeu nu-ti da, sau ca Dumnezeu nu vrea sa ai, ci inseamna ca tu nu muncesti si nu te speli.

La fel si cu duhurile rele si vrajile si indracitii. Nu inseamna ca Dumnezeu le trimite, ci inseamna ca oamenii rai le trimit. Si daca Dumnezeu nu te ajuta nu inseamna trebuie sa stai, inseamna ca trebuie sa faci orice ca sa traiesti.

Eu nu ii las, in fata mea, sa imi vorbeasca despre asta cei care nu au trecut prin ce am trecut eu. Aceia nici nu isi imagineaza cum e iadul si nici ce ar fi in stare sa faca. La ei toate sunt bune si ei nu vad decat ce citesc. Experienta bate teoria.
Mai bine mori spovediti si imparatasit decat sa dai mana cu dracul! Sa faci orice sa traiesti? Te-ai intrebat de ce ai trecut prin asta? Ai impresia ca un om rau poate avea influenta asupra ta daca tu esti bun? Cati sfinti au avut probleme din cauza vrajilor sau din cauza dracilor? Mai gandeste-te.... asta daca esti cum te pretinzi o victima, dar am impresia ca esti chiar vrajitoarul(ea)....
Reply With Quote
Vechi 21.01.2010, 15:34:41
moshu's Avatar
moshu moshu is offline
Senior Member

Data înregistrării: 28.06.2008
Locație: Tg-Mures
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru moshu
Implicit

Citat:
În prealabil postat de FiulRisipitor Vezi mesajul
.... asta daca esti cum te pretinzi o victima, dar am impresia ca esti chiar vrajitoarul(ea)....
Nu fi ilogic. Cine ar mai fi incasat banii escrocheriei?

http://www.youtube.com/watch?v=Q4027l_BsDE&NR=1 - it's supposed to be funny like me!
Reply With Quote
Vechi 30.01.2010, 17:21:28
sofia_78's Avatar
sofia_78 sofia_78 is offline
Member

Data înregistrării: 29.01.2010
Locație: Romania
Implicit ..

La fel cum exista inger, exista si demon, si cum exista rugaciune si slujba exista si vraji si farmece, si cum exista preot e si vrajitoare, si cum exista mirean e si om care merge la vrajitoare, deci prin ingaduinta Lui Dumnezeu, ori ptr pacatele noastre sau ale vreunui stramos, ori ca sa ne intareasca credinta si sa cautam mai multe despre Dumnezeu, lasa sa se lege de unii si astfel de lucruri, dar exista atatia preoti in Romania, Rusia, Grecia, care prin Molitfe, Rugaciuni, Spivedanie, scot si argint viu, vindeca si demonizati etc.

Doamne ajuta!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce stiti de argintul coloidal ? Daniel_7 Generalitati 68 05.12.2016 03:07:11
Despre argintul viu!!! ionut_teologie Vrajitoria 38 16.06.2011 18:29:24