Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 14.09.2008, 11:59:42
amla amla is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 30.08.2008
Mesaje: 3
Implicit

Citat:
În prealabil postat de strajeru
Citat:
În prealabil postat de amla

esti o mare varza
Nu am infirmat niciodata acest lucru despre mine,insa ceea ce am postat depre inochentisti este foarte adevarat.Aceste lucruri sunt spuse de Parintele Cleopa si de alti mari Parinti.

Te rog sa imi spui in ce carte eventual si la ce pagina a vb Pr. Cleopa despre inochentisti. Cu certitudine vb in necunostinta de cauza. Acesti oameni recunosc si se supun BOR, cat despre calendarul neindreptat ..... sa nu uitam ca intoarcerea Iordanului se intampla de Boboteaza dar la data fixata de calendarul neindreptat ,deasemeni aparitia Sfantului Nor pe muntele Taborului se intampla tot la data fixata de vechiul calendar daca mai punem la socoteala faptul ca Rusia stindardul ortodoxiei , tara cu cei mai multi sfinti raportat la nr de locuitori respecta vechiul calendar ce sa mai spunem de faptul ca in Ierusalim tot calendarul neindreptat se respecta. Acum ceva pe scurt despre inochentisti (nu vorbesc despre extremisti care exista peste tot chiar si in sanul BOR) merg frecvent la slujbe tin posturi de cele mai multe ori atat pe nou cat si pe vechi il cinstesc pe Sf. Ilie sa spunem mai mult ca altii dar mare atentie fara al confunda cu Duhul Sfant ori cu Dumnezeu ori cu Domnul Isus cum spun multi neavizati. Acum despre casatoriile albe lucru de care sunt acuzati inochentistii pot spune ca sunt familii care au copii altele care nu au dar singura lor metoda de contraceptie este abstinenta , unica metoda accepta si de BOR asa ca ........
Reply With Quote
  #12  
Vechi 14.09.2008, 14:59:31
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Este cineva :) aici pe topic care stie foarte multe lucruri despre acest subiect deoarece a trait la un moment dat o drama vizavi de o ramificatie a acestui curent si anume secta "turma lui Ilie" care exista are multi adepti si care prin caracterul ei sectar face mult rau! Ei sunt pretutindeni!!!
Reply With Quote
  #13  
Vechi 17.09.2008, 03:16:23
amla amla is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 30.08.2008
Mesaje: 3
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14
Este cineva :) aici pe topic care stie foarte multe lucruri despre acest subiect deoarece a trait la un moment dat o drama vizavi de o ramificatie a acestui curent si anume secta "turma lui Ilie" care exista are multi adepti si care prin caracterul ei sectar face mult rau! Ei sunt pretutindeni!!!
Sunt curios cine este acest cineva si ce drama a trait.Insa dati nume ,fapte, date concrete . repet ce stiu eu despre acesti oameni este ca unii au casatori albe si ca in general depinde de situatie respecta ambele calendare pe cat este posibil
Reply With Quote
  #14  
Vechi 17.09.2008, 05:21:07
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de amla
merg frecvent la slujbe tin posturi de cele mai multe ori atat pe nou cat si pe vechi
:dozingoff: cum vine asta, sa tii posturile atat pe nou cat si pe vechi?
Reply With Quote
Răspunde