Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Vrajitoria
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #51  
Vechi 19.08.2008, 15:48:03
anastasia2008's Avatar
anastasia2008 anastasia2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2008
Locație: Acum, in Valenii de Munte, Prahova.
Religia: Ortodox
Mesaje: 155
Implicit

Citat:
În prealabil postat de suntunOM
Astept parerile voastre despre "magie"...
s_snape, iti recomnad "parerea" parintelui Ilarion Argatu despre magie, farmece, vrajitorie... http://video.crestinortodox.ro/Parintele_Ilarion_Argatu_Despre_farmece_si_vrajito rii-20000228.html
Reply With Quote
  #52  
Vechi 19.08.2008, 20:02:54
ioanhodean's Avatar
ioanhodean ioanhodean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 335
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru ioanhodean
Implicit

Citat:
În prealabil postat de s_snape
Citat:
În prealabil postat de ioanhodean
daca tu o sa ajungi ase ceva
eu nu o sa ma supun regulilor tale.
omoarama.nu ma inchin tie.
Nici nu ma gandesc sa omor pe cineva! Si deasemenea nu vreau sa mi se inchine mie cineva... Vreau puetrea doar pentru mine. Sa fiu fericita.
ce te face sa crezi ca daca o sa ai asa ceva o sa le stapanesti tu pe ele si nu dracul pe tine si astfel pe ele?asa prin tine sio gasit marioneta care o foloseste si gata,dupa ce te consuma de tot iti ia sufletul si gata.sper sa te rasgandesti in privinta asta..
vezi bine ca si in desene animate aia rai pierd in fata celor buni.
:rolleyes:
Reply With Quote
  #53  
Vechi 19.08.2008, 20:48:56
s_snape s_snape is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.08.2008
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 78
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanhodean
Citat:
În prealabil postat de s_snape
Citat:
În prealabil postat de ioanhodean
daca tu o sa ajungi ase ceva
eu nu o sa ma supun regulilor tale.
omoarama.nu ma inchin tie.
Nici nu ma gandesc sa omor pe cineva! Si deasemenea nu vreau sa mi se inchine mie cineva... Vreau puetrea doar pentru mine. Sa fiu fericita.
ce te face sa crezi ca daca o sa ai asa ceva o sa le stapanesti tu pe ele si nu dracul pe tine si astfel pe ele?asa prin tine sio gasit marioneta care o foloseste si gata,dupa ce te consuma de tot iti ia sufletul si gata.sper sa te rasgandesti in privinta asta..
vezi bine ca si in desene animate aia rai pierd in fata celor buni.
:rolleyes:
Viata nu e un desen animat... Daca Satan ar putea sa ma controleze de ce nu o face?... Ca nu m-am dus la biserica sau impartasit de trei ani..Eu cred ca ar avea puterea sa ma controleze daca asta ar dori. Dar n-a facut-o. Si ca o sa-mi ia sufletul...pai asta oricum se va intampa mai devreme sau mai tarziu, toti murim.
Reply With Quote
  #54  
Vechi 19.08.2008, 20:58:50
anishorik anishorik is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.07.2007
Mesaje: 21
Implicit

si nu-ti pasa cine iti ia sufletul?
Reply With Quote
  #55  
Vechi 19.08.2008, 21:32:41
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

Snape, gandeste-te de doua ori inainte sa alegi ceva. Gandeste-te la urmari, nu numai la avantaje. Urmaile sunt mari si urate, iar avntajele sunt putine si trecatoare. Aici el iti este prieten, dar dincolo iti va fi un chinuitor.
Reply With Quote
  #56  
Vechi 19.08.2008, 21:43:01
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de s_snape
Si daca as fi sluga Antihristul, ce?...Pot sa fiu si sluga Diavolului (desi a fi sluga Antihristului sau a Diavolului e tot una), chiar ca nu-mi pasa, vreau doar sa obtin puteri magice. Sa fiu cea mai puternica fiinta de pe Pamant. Daca Satan mi-ar da aceste puteri normal ca i-as da sufletul, in schimb... Si cat despre ritualurile sataniste, apoi trebuie sa fii initiat sa faci unu...si unde as gasi eu preot satanist sa ma initeze...? si oricum ritualurile se fac in minim doi ori in grup..si nu prea am prieteni satanisti.
Ar fi mai bine daca ne-ai spune numele tau sa ne rugam pentru tine. Inceteaza de a mai trimite mesaj pe private ca nu imi e frica de magia ta atit timp cit il am pe Dumnezeu cu mine.
Reply With Quote
  #57  
Vechi 19.08.2008, 21:58:05
s_snape s_snape is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.08.2008
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 78
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Hartford
Citat:
În prealabil postat de s_snape
Si daca as fi sluga Antihristul, ce?...Pot sa fiu si sluga Diavolului (desi a fi sluga Antihristului sau a Diavolului e tot una), chiar ca nu-mi pasa, vreau doar sa obtin puteri magice. Sa fiu cea mai puternica fiinta de pe Pamant. Daca Satan mi-ar da aceste puteri normal ca i-as da sufletul, in schimb... Si cat despre ritualurile sataniste, apoi trebuie sa fii initiat sa faci unu...si unde as gasi eu preot satanist sa ma initeze...? si oricum ritualurile se fac in minim doi ori in grup..si nu prea am prieteni satanisti.
Ar fi mai bine daca ne-ai spune numele tau sa ne rugam pentru tine. Inceteaza de a mai trimite mesaj pe private ca nu imi e frica de magia ta atit timp cit il am pe Dumnezeu cu mine.
Parca as vorbi singura...Nu tocmai am spus ca as face orice ca sa am puteri magice?...Ca sa am, pentru ca acum n-am! Numele meu...nu conteaza, oricum este un nume de sfant, un nume pe care nu-l plac. Nu am nevoie de rugaciuni, multumesc!
Reply With Quote
  #58  
Vechi 19.08.2008, 22:01:49
s_snape s_snape is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.08.2008
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 78
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anishorik
si nu-ti pasa cine iti ia sufletul?
Ar trebui?
Reply With Quote
  #59  
Vechi 19.08.2008, 22:05:31
dorstor dorstor is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 08.12.2007
Mesaje: 357
Implicit

Copilo, nu exista puteri magice !te pot ajuta sa ajungi ,,paranormala',ca mine dar numai spre slava lui Dumnezeu!Au nu intelegi ca diavolul nu are decat puterea de a amagi.Toate relele ce ni se intampla sunt din vina noastra si nu din vina diavolului Diavolul doar ne ispiteste cu fantasme si ne minte!
Reply With Quote
  #60  
Vechi 19.08.2008, 22:11:00
s_snape s_snape is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.08.2008
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 78
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dorstor
Copilo, nu exista puteri magice !te pot ajuta sa ajungi ,,paranormala',ca mine dar numai spre slava lui Dumnezeu!Au nu intelegi ca diavolul nu are decat puterea de a amagi.Toate relele ce ni se intampla sunt din vina noastra si nu din vina diavolului Diavolul doar ne ispiteste cu fantasme si ne minte!
Prin slava Dumnezeu...mie slava lui Dumnezeu nu mi-a adus absolut nimic, nimic! Ca l-am slavit si eu o data si ce am primit? nimic...
Reply With Quote
Răspunde