Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 28.12.2009, 11:31:37
Fani71 Fani71 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2009
Locație: Bruxelles
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stasylena Vezi mesajul
Afecteaza aceasta reteta care contine alcool ???? Sotul meu a trecut printr-o artroscopie si acum urmeaza tratament cu antibiotic, piciorul lui este pus in ghips ,timp de 12 zile, probabil pana mergem la control la Iasi, pe 4 ianuarie. Domnul dr Sirbu isi da toata silinta sa ne ajute in acest caz.
Toate cele bune si ajutpor de la Dumnezeu sotului tau.
Am auzit si eu de reteta cu aloe pe care o recomanda elizabeta si se pare ca e foarte buna.
Sunt tot felul de tratamente naturise care dau rezultate foarte bune la tot felul de forme de cancer. Exista si regimuri care usureaza efectele tratamentelor chimice si de radiatii (de ex. regimul macrobiotic) si inbtaresc imunitatea (regimurile de tip medicina chiezeasca). cem mai important este ca siotul tau sa aleaga un tratament in care sa aiba mare incredere, asta ajuta foarte mult la vindecare.
Nu va lasati dusi de temeri, in lupta impotriva cancerului este foarte importanta atitudinea sufleteasca.
Sunt multe forme de cancer care se vindeca chiar si atunci cand doctorii nu dau multe sperante. Curaj!
__________________
"Dacă nu putem fi buni, să încercăm să fim măcar politicoși." (Nicolae Steinhardt în Jurnalul fericirii)
Reply With Quote
  #12  
Vechi 28.12.2009, 20:59:02
stasylena's Avatar
stasylena stasylena is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.12.2009
Locație: Barlad,jud Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 81
Implicit

Multumesc de incurajari tuturor celor ce o faceti. Nadejdea mea este neconditionata la Bunul Dumnezeu. Pe acest forum imi gasesc puterea de a lupta mai departe. In aceste momente eu sunt motorul problemei. E foarte greu sa gestionezi o astfel de situatie, de una singura, la varsta aceasta, cand ai o familie cu un copilas langa tine, niste parinti care parca nu cred in diagnosticele doctorilor si carora le e greu sa accepte ca al lor copil e in situatia asta, niste suflete nevinovate care te asteapta la scoala sa te intorci cu drag, precum si parintii lor a caror zile au devenit si pentru ei o incetitudine. In aceste momente nu-mi doresc decat Dumnezeu sa-mi scoata in cale oamenii potriviti, sa ma intareasca sa pot invinge, cu acest minunat om, aceasta boala nimicitoare. Fiecare trebuie sa ne ducem crucea asa cum ne-o facem si cum ne-o da Cel de sus.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 28.12.2009, 21:15:20
andrei25's Avatar
andrei25 andrei25 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 324
Implicit ...

Citat:
În prealabil postat de stasylena Vezi mesajul
Doamne ajuta!

Numele meu este Elena, am 29 de ani si de o saptamana sotul meu ( 30 ani) a primit vestea socanta, in urma unor investigatii medicale de rutina,fiind diagnosticat cu un cancer osos. Asteptam rezultatul biopsiei.......... iar eu am marea rugaminte sa va rugati si pentru noi ( numele sotului este VASILE) . Daca cineva a mai trecut prin asemenea experiente il rog sa mi se alature cu ceva sfaturi, medicale sau spirituale. O sa revin cu detalii dupa biopsie.


Craciun Fericit!!!!!!

Fa acatistul Sf Nectarie, Sf Spiridon, Sf Pantelimon.
__________________
Slava Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, si acum si pururea si in vecii vecilor! Amin!

Sunt un mandru, un fatarnic, si-un viclean! Fac ceva bun ca sa ma vada altii, si astept sa fiu laudat!

"Gustati si vedeti ca bun este Domnul".
Reply With Quote
  #14  
Vechi 28.12.2009, 22:09:48
stasylena's Avatar
stasylena stasylena is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.12.2009
Locație: Barlad,jud Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 81
Smile

Le fac in fiecare seara la 12. Poate ma ajuti si tu atunci.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 28.12.2009, 23:11:11
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Ne vom ruga pentru tine și soțul tău.Dumnezeu să vă întărească .
Reply With Quote
  #16  
Vechi 28.12.2009, 23:12:29
daniela_b daniela_b is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.12.2009
Mesaje: 1
Implicit Multa putere si mult curaj de la domnul!

Elena,

Este o grea incercare atat pentru sotul tau cat si pentru tine. Seper ca randurile ce vor urma sa va fie de ajutor.

De mare folos este sa cititi zilnic fiecare , dar si mai bine ,impreuna, cat de multi puteti din familia sau prietenii vostrii ,ACATISTUL SF. NECTARIE - il gasiti si pe acest site. Acatistul trebuie citit zilnic , timp de 40 zile continu. Moastele acestui sfant se afla la Manasirea Radu Voda , foarte aproape de magazinul Unirea din Bucuresti .Puteti merge sa va rugati si sa dati acatiste acolo.

Pe site-ul www.vindecare .go.ro se afla regimuri alimentare si terapii naturiste recomandate de Valeriu Popa pentru multi dintre cei care au fost tratati si care cu ajutorul lui Dumnezeu s-au vindecat .Gasiti acolo multe sfaturi folositoare pentru trup si suflet.

Este foarte important daca sotul tau se spovedeste , impartaseste si se roaga personal cu multa credinta . Este bine sa se spovedeasca si sa se impartaseasca si cei apropiati din familie : parinti , sotie , copii , frati , surori, etc.

Poti trimite , pentru 40 zile , acatiste la 3/5/7 manastiri pentru insanatosirea sotului tau.

Va doresc mult curaj , multa putere si mai ales mult ajutor de la Dumnezeu !

Daniela
Reply With Quote
  #17  
Vechi 29.12.2009, 02:29:27
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stasylena Vezi mesajul
Le fac in fiecare seara la 12. Poate ma ajuti si tu atunci.
Am sa ma rog si eu pentru sotul tau Vasile. Domnul sa-l intareasca si sa treca cu usurinta de asa un mare necaz. Iar Maica Domnului sa-l acopere cu Acoperamantul ei.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #18  
Vechi 29.12.2009, 09:20:41
Langu Langu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 08.02.2009
Locație: Madrid
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 543
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Langu
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stasylena Vezi mesajul
Doamne ajuta!

Numele meu este Elena, am 29 de ani si de o saptamana sotul meu ( 30 ani) a primit vestea socanta, in urma unor investigatii medicale de rutina,fiind diagnosticat cu un cancer osos. Asteptam rezultatul biopsiei.......... iar eu am marea rugaminte sa va rugati si pentru noi ( numele sotului este VASILE) . Daca cineva a mai trecut prin asemenea experiente il rog sa mi se alature cu ceva sfaturi, medicale sau spirituale. O sa revin cu detalii dupa biopsie.


Craciun Fericit!!!!!!
Elena intreaba si la Formula As,in urma cu un an,cred,am citit un articol despre un medic ce trata cazuri extreme.Fiti optimisti,nu va indoiti Domnul va ajuta.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 29.12.2009, 10:01:34
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit Sfântul Nectarie

Străine minuni, Părinte, izvorăsc din mila ta cea mare și îi ridică pe cei aflați în dureri . De aceea, și la sfânta ta mănăstire, fără încetare sosește mulțime de lume , crând vindecare și izbăvirea de boli și cântându-ți neîncetat : ALELUIA ! +
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #20  
Vechi 30.12.2009, 02:14:46
eucred's Avatar
eucred eucred is offline
Member
 
Data înregistrării: 19.11.2009
Locație: ***
Religia: Ortodox
Mesaje: 83
Implicit

Suferinta ca incercare

http://www.crestinortodox.ro/editori...a-ca-incercare
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Nevoie de ajutor urgent Mtcrysty17 Generalitati 34 13.02.2011 10:04:53
Ajutor Urgent gmariusg Generalitati 21 28.09.2010 19:03:57
ajutor urgent padrevicentiu Generalitati 4 08.07.2010 14:19:58
Nevoie de ajutor urgent costel Umanitare 3 12.01.2009 19:00:58
AJUTOR URGENT roxanica Generalitati 5 27.12.2007 13:09:05