Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #61  
Vechi 23.01.2017, 20:19:34
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Iohannis: E o aberație că cetățenii dau o lovitură de stat; politicienii dau o lovitură de grație statului de drept


Președintele Klaus Iohannis a catalogat, luni, drept aberații afirmațiile potrivit cărora protestele românilor cu privire la modificarea legislației penale ar fi o lovitură de stat, punctând că cetățenii au ieșit în stradă deoarece PSD și ALDE au făcut unele promisiuni în campanie, dar s-au apucat să "umble" la legislația penală.


"În aceste zile, mai ales ieri, au avut loc proteste, oamenii indignați au ieșit în stradă să protesteze împotriva acestor încercări de a modifica prin ordonanțe de urgență legislația penală. Am auzit fel și fel de aberații, imediat după ce au ieșit oamenii în stradă, activiști, agitați și agitatori au fugit la televiziunile obediente să explice poporului că este o nouă mineriadă — auzi aberație!—, că este o lovitură de stat. Cetățenii să dea lovitură de stat? Nu, politicienii dau lovitura de stat, doar că nu dau lovitura de stat, dau lovitura de grație statului de drept din România. De ce au ieșit oamenii? Simplu de tot. PSD și cu satelitul lui, ALDE, au promis bunăstare românilor, au promis că vor rezolva problemele României, dezvoltare economică, salarii mai mari, pensii mai mari și oamenii de bună credință i-au votat și când au ajuns efectiv la guvernare, s-au apucat de cu totul altceva, s-au apucat să umble la legislația penală, pentru a-și curăța dosarele lor, ale colegilor de partid, ale celor care i-au susținut în campanie probabil. Asta i-a dus pe oameni în stradă, dragii mei: una a fost promisă, alta a fost începută, de aici indignarea românilor", a declarat Iohannis la un eveniment organizat la Muzeul Național Cotroceni.

El a subliniat că nu vrea nimeni să dea lovitură de stat, nici să răstoarne regimul.

"Iar Guvernul, nu contează Guvernul. Acest Guvern doar nu-și imaginează că a ieșit cineva în stradă pentru acest Guvern. Oamenii au ieșit să-și spună indignarea, guvernanții ar fi bine să ia seamă, poate totuși, cu această ocazie, a Micii Uniri, își amintesc că românii sunt un neam mândru, au dreptul la o clasă politică pe măsură", a adăugat șeful statului.
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #62  
Vechi 23.01.2017, 20:26:18
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Sper sa-l suspende pe golan daca tot facem referendum. Ca de data asta chiar votez cu "penalii".

Nu ca n-ar fi penali dar mai penal decat moralistii nu-i nici un pesedist. :)
Reply With Quote
  #63  
Vechi 23.01.2017, 20:29:56
Copacel Copacel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.08.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.140
Implicit

Citat:
În prealabil postat de GMihai Vezi mesajul
Probabil vrei sa spui ca nu e președintele tuturor penalilor ?
Da ma' ala care isi cumpara sase case din meditatii si nevasta-sa este cercetata de Kovesi pt fals in acte(ca prin asta si multe altele il are Kovesi prins de boase), vorbeste de penali =))

Piromanul Verner care da foc la cluburi pt a creea emotie(ca asa si el zicea "tre sa creem emotie) si apoi serviciile de informatii ii creaza protestatari contra 150 lei de fiecare protestar.

Cat de dus cu vaca tre sa fii sa pui botul la ce spune Verner, gardianul de la Romaniaswitz ? Asta vrea sa tranforma Romania in lagarul lui personal Romaniaswitz.Trebuie dat jos urgent.
Reply With Quote
  #64  
Vechi 23.01.2017, 21:09:16
Teodosie Teodosie is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2012
Locație: Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 152
Implicit

Presedintele nu ne dezamageste face exact ce am asteptat de la el combate coruptia si faradelegea exagerata.
Nu am treaba cu PSD ideea de partid de stanga care mai face pomeni si actiuni sociale e ok si sunt convins ca sunt multi oameni foarte buni acolo. E si interesul PSD istilor onesti sa scape de leprele care ii trag in jos. Pana si Ilici care desi kgb ist e un om inteligent le-a zis ca au distrus PSD ul. Ponta, Dragnea si altii ca ei lor in primul rand nu au nivel intelectual si asta dauneaza mult partidului lor.
Au castigat alegerile pentru ca nu s-a mers la vot , oameni au avut lehamite sa voteze .
Atunci cand toata lumea a iesit la vot a fost la alegerile prezidentiale , acolo da , s-a luptat crancen si cu toate ca psd ponta a furat, a fraudat masiv , a impiedicat votantii de afara , etc etc au pierdut de departe. Timpul in care acest popor era tinut in bezna si calcat in picioare a trecut . Daca nu inteleg asta cei ce incearca inca sa prosteasca lumea sau sa faca faradelegi tiganesti cum e asta cu ordonantele de amnistie vor primi o lectie dura caci la referendum ne vom ridica toti si va fi o majoritate covarsitoare de parte adevarului si dreptatii iar cei ce umbla cu ticalosii vor pieri cu sunet.N-am absolut nici o indoiala ca suntem pe drumul cel bun ca popor si ne va fi bine de acum inainte , sunt optimist si linistit , clica asta va pleca la inchisoare si vor veni altii mai ok din psd in locul lor.
p.s. Varanul va sta si el in continuare unde merita.

Last edited by Teodosie; 23.01.2017 at 21:12:59.
Reply With Quote
  #65  
Vechi 23.01.2017, 21:13:45
CristianR's Avatar
CristianR CristianR is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.03.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.236
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Copacel Vezi mesajul
Piromanul Verner care da foc la cluburi pt a creea emotie(ca asa si el zicea "tre sa creem emotie) si apoi serviciile de informatii ii creaza protestatari contra 150 lei de fiecare protestar.
Ce părere ai: pentru calomnie nu vom fi judecați?
__________________
Știu, vom muri. Dar cîtă splendoare! (Daniel Turcea)
Reply With Quote
  #66  
Vechi 23.01.2017, 21:18:24
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de CristianR Vezi mesajul
Ce părere ai: pentru calomnie nu vom fi judecați?
Ba da dar pe rand. Cred ca tu o sa intri la judecata inaintea lui. :)
Reply With Quote
  #67  
Vechi 23.01.2017, 21:19:36
CristianR's Avatar
CristianR CristianR is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.03.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.236
Implicit

Dacă judecata mea a fost nedreaptă, da.
__________________
Știu, vom muri. Dar cîtă splendoare! (Daniel Turcea)
Reply With Quote
  #68  
Vechi 23.01.2017, 21:33:51
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Pai si la el e la fel. Daca ce a spus el nu-i adevarat atunci o sa isi primeasca pedeapsa. :)
Reply With Quote
  #69  
Vechi 23.01.2017, 21:44:10
CristianR's Avatar
CristianR CristianR is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.03.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.236
Implicit

Cum poți crede că ăia de-au ieșit în stradă au fost plătiți? Ce discernământ ai ca să colportezi calomniile fabricate de mașinile de spălat creiere? De ce le acorzi credit unora care spun că ce-a fost aseară a fost o mineriadă?
Dacă minciuna ajunge să nu te mai dezguste, înseamnă că poți înghiți orice.

Dar, sigur, eu spun astea pentru că sunt sereist; sau moralist. În orice caz, ceva mai penal decât penalii.
__________________
Știu, vom muri. Dar cîtă splendoare! (Daniel Turcea)
Reply With Quote
  #70  
Vechi 23.01.2017, 21:48:23
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Pai ce a fost ? Unii frustrati ca ai lor nu au iesit la vot, ies in strada ca sa le-o traga alora care au castigat. Ca ei il voiau pe Ciolos da poporul asta de idioti voteaza penali. :)

La fel si tu, cand ajungi sa nu te mai dezguste minciuna, poti crede orice. Inclusiv faptul ca aia de la DNA lupta impotriva coruptiei sau ca secu doreste binele tarii. :)
Reply With Quote
Răspunde