Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Homosexualitatea
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 29.04.2015, 18:56:24
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.664
Implicit

Citat:
În prealabil postat de abaaaabbbb63 Vezi mesajul
Cred ca acel "sociolog" nu realizeaza ca n-ai cum sa faci pe cineva din heterosexual homosexual, poate numai daca ii legi o perfuzie de hormoni de el/ea.
Ai fost indoctrinat. Asta cu procentul constant de homosexuali e o aberatie. Gandeste-te ca in Grecia antica multi erau homosexuali/bisexuali, doar pentru ca asa era normal in acea societate.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 29.04.2015, 19:10:34
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Ai fost indoctrinat. Asta cu procentul constant de homosexuali e o aberatie. Gandeste-te ca in Grecia antica multi erau homosexuali/bisexuali, doar pentru ca asa era normal in acea societate.
Una este "explorarea", altul este faptul ca, instinctual, creierul homosexualilor (nu heterosexualii care exploreaza) raspunde diferit cand se uita la o persoana de sex opus fata de creierul heterosexualilor. Cum nimeni nu te poate face pe tine homosexual, asa nu poti sa faci un homosexual heterosexual.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 29.04.2015, 19:36:43
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.197
Implicit

Citat:
În prealabil postat de abaaaabbbb63 Vezi mesajul
Cred ca acel "sociolog" nu realizeaza ca n-ai cum sa faci pe cineva din heterosexual homosexual, poate numai daca ii legi o perfuzie de hormoni de el/ea.
Asta doar daca ai ideea preconceputa si falsa ca este o tulburare strict hormonala.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 29.04.2015, 19:38:30
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.197
Implicit

Citat:
În prealabil postat de abaaaabbbb63 Vezi mesajul
Una este "explorarea", altul este faptul ca, instinctual, creierul homosexualilor (nu heterosexualii care exploreaza) raspunde diferit cand se uita la o persoana de sex opus fata de creierul heterosexualilor. Cum nimeni nu te poate face pe tine homosexual, asa nu poti sa faci un homosexual heterosexual.
Si creierul unui drogat raspunde diferite fata de creierul unui om normal cand priveste un smoc de "iarba".

Asta nu demonstreaza ca s-a nascut drogat sau ca trebuie sa ramana asa pe viata pentru ca o schimbare este imposibila.

Inghiti prea multe pe nemestecate.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 29.04.2015 at 19:41:24.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 29.04.2015, 19:53:26
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Si creierul unui drogat raspunde diferite fata de creierul unui om normal cand priveste un smoc de "iarba".

Asta nu demonstreaza ca s-a nascut drogat sau ca trebuie sa ramana asa pe viata pentru ca o schimbare este imposibila.

Inghiti prea multe pe nemestecate.
Poti sa devi drogat/alcoolic/ etc? Da.

Poti sa devi homosexual? Nu cred.

(am batut in lemn, nu-ti face griji)
Reply With Quote
  #26  
Vechi 29.04.2015, 20:15:44
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.197
Implicit

Apai e bun, esti (ne) credincios tare..

Eu cunosc vreo 2-3 cazuri care infirma "credinta" ta.

Oamenii nu aveau "orientare homosexuala" au devnit in niste circumstante, in 2 din ele factorul principal fiind dependenta acuta de sex.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 29.04.2015 at 20:22:12.
Reply With Quote
  #27  
Vechi 29.04.2015, 22:50:19
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.197
Implicit

Citat:
În prealabil postat de oaie_cugetatoare Vezi mesajul
Sa stii ca in Romania exista multe Romanii care se desfasoara in paralel.
Exemplu: o manastire poate fi o Romanie care se desfoasoara in paralel cu
Romania laicilor.Ei bine, in acest context acea Romanie din zona manastirii este
gradina Maicii Domnului.
sau

V-ați întrebat de ce este numită România „Grădina Maicii Domnului”?

http://www.financiarul.ro/2012/02/24...icii-domnului/

- Afirmația că România este Grădina Maicii Domnului, făcută de Papa Ioan Paul al II-lea, în mai 1999, la București, a rămas, pentru mine, fără o explicație concretă, până la sfârșitul lunii noiembrie 2008.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #28  
Vechi 30.04.2015, 00:59:09
Illuminatu Illuminatu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.03.2012
Locație: Mures
Religia: Ortodox
Mesaje: 951
Implicit

Va rog sa gasiti mai-jos adrese e-mail parlamentari. IMPLICATI-VA! Haideti sa le scriem mesaje sa blocheze prin vot legalizarea faradelegii!!


Comșa Cornel-George neafiliat
cornel.comsa@cdep.ro
Judetul Alba

Municipiul Brasov
2. Dîrzu Ioan PSD
ioan.dirzu@cdep.ro
ioan.dirzu@yahoo.com

3. Negruț Clement DP
clement.negrut@cdep.ro Sebeș

Potor Călin PSD
calin.potor@cdep.ro
Alba Iulia, Jud.Alba.

Simedru Dan Coriolan PNL
dan.simedru@cdep.ro
dansimedru@yahoo.com
CUGIR, județ Alba

Boghicevici Claudia PNL
claudia.boghicevici@cdep.ro
cabinet.boghicevici@yahoo.com
Arad

Calimente Mihăiță PNL
calimente@cdep.ro

Căprar Dorel-Gheorghe PSD
dorel.caprar@cdep.ro
Arad

Dalca Ștefan-Petru DP
stefan.dalca@cdep.ro
dalca.stefan@yahoo.com

Firczak Gheorghe Minoritati
gheorghe.firczak@cdep.ro

Măduța Flavius-Luigi PSD
flavius.maduta@cdep.ro
flavius_maduta24@yahoo.com
Arad

Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL
eusebiu.pistru@cdep.ro
eusebiu_pistru@yahoo.com

Șcheau Ion PNL
Arad
Telefon: 0722 859 653

Bucura-Oprescu Simona PSD
simona.bucuraoprescu@cdep.ro
Argeș

Constantin Daniel PC-PLR
www.danielconstantin.ro
daniel.constantin@cdep.ro

Deaconu Mihai DP
mihai.deaconu@cdep.ro
mihai.deaconu60@yahoo.com

Drăghici Mircea-Gheorghe PSD
mircea.draghici@cdep.ro!--
Argeș

Dumitru Ioana-Jenica PSD (membru UNPR)
ioana.dumitru@cdep.ro
Argeș

Gerea Andrei Dominic PC-PLR
andrei.gerea@cdep.ro

Marin Gheorghe PSD
marin.gheorghe@cdep.ro
Argeș

Nicolescu Theodor-Cătălin PNL
theodor.nicolescu@cdep.ro

Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD
bduvaz@cdep.ro
Argeș

Rădulescu Cătălin-Marian PSD
cabinetparlamentarcmr@yahoo.com
Pitesti, Argeș
Liviu Rosu : 0742 921 694 - relatia cu presa;
Teodorescu Cătălin-Florin PNL
www.catalinteodorescu.ro
catalin.teodorescu@cdep.ro
teoc65@gmail.com

Vasilică Radu Costin PSD
radu.vasilica@cdep.ro
Pitești

Avram Constantin PC-PLR

Ciubotaru Lucian-Manuel PNL
lucian.ciubotaru@cdep.ro
lucian_win@yahoo.com
Bacau

Iancu Iulian PSD
iancu.iulian@cdep.ro
Bacău

Marcu Viorica PNL
viorica.marcu@cdep.ro
Melinte Ion PSD
Bacău, Telefon: 0234/515 17431.

Necula Cosmin PSD
neculacosmin@gmail.com
Bacău

Palăr Ionel PNL
ionel.palar@cdep.ro

Smarandache Miron Alexandru PSD
www.mironsmarandache.ro
miron.smarandache@cdep.ro
directorptfd@gmail.com
Bacău
Șova Lucian PSD
lucian.sova@cdep.ro
Bacău

Vlase Petru Gabriel PSD
gabriel.vlase@cdep.ro
Bacău

Vreme Valerian PSD (membru UNPR)
valerian.vreme@cdep.ro

Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD
bogdan.danut@yahoo.com
Bihor

Cherecheș Florica PNL
www.fchereches.ro
florica.chereches@cdep.ro
Costin Gheorghe PNL
gheorghe.costin@cdep.ro

Cseke Attila-Zoltán UDMR

Cupșa Ioan PNL
www.cmpartners.ro
ioan.cupsa@cdep.ro
cupsa@cmpartners.ro

Drăghici Sonia-Maria PSD
maria.draghici@cdep.ro
Oradea

Hulea Ioan PSD (membru UNPR)
globaleuroest_consulting@yahoo.com
Alejd, Bihor

Laza-Matiuța Liviu PNL
lazamliviu@cdep.ro
lazamliviu@yahoo.ro
Beiuș, Stei, Vascău, Nucet

Merka Adrian-Miroslav Minoritati
adrian.merka@cdep.ro
adrian_miroslav@yahoo.com

Roman Ioan Sorin PSD
www.ioanroman.ro
sorin.roman@cdep.ro
roman_ioan2006@yahoo.com
Salonta, Bihor

Szabó Ödön UDMR

Varga Lucia-Ana PNL
lucia.varga@cdep.ro

Dolha Nechita-Stelian PNL
stelian.dolha@cdep.ro
dolha.stelian@gmail.com

Oltean Ioan PNL
ioan.oltean@cdep.ro

Pană Adriana-Doina PSD
www.doinapana.ro
pana_doina@yahoo.com
Bistrița
Suciu Vasile-Daniel PSD
daniel.suciu@cdep.ro
sms_237@yahoo.com
Bistrița

Anușca Roxana-Florentina PNL
roxana.florentina@cdep.ro
roxana.cdep@yahoo.com
Botoșani

Baltă Mihai PSD
BOTOȘANI,
E-mail: mkbalta2005@yahoo.com

Ciofu Tamara-Dorina PSD
Telefon: 0231/515 133

Dolineaschi Andrei PSD
andrei.dolineaschi@cdep.ro
Dorohoi, Botoșani

Gireadă Dumitru-Verginel PNL
verginel.gireada@cdep.ro
verginel.gireada@gmail.com
Botoșani

Mincă Liliana DP
www.lilianaminca.ro
liliana.minca@cdep.ro
lilianamincadeputat@yahoo.com!

Roman Cristian-Constantin PNL
județ Botoșani
E-mail: cabinetdeputat.roman@gmail.com60

Șoptică Costel PNL
costel.soptica@cdep.ro
costel.soptica@yahoo.com
Brasov

Andronache Gabriel PNL
gabriel.andronache@cdep.ro
Brasov

Donțu Mihai-Aurel PNL
mihai.dontu@cdep.ro
dontzum@yahoo.com
Brasov

Grecea Maria PNL
bv59mar@yahoo.com
Brasov

Ialomițianu Gheorghe PNL
gheorghe.ialomitianu@cdep.ro
Brașov

Niță Constantin PSD
nitac@cdep.ro
Brașov

Niță Emil PSD
nitaemil01@yahoo.com
Brașov

Ochi Ion PSD
ion.ochi@cdep.ro
nelu_ochi@yahoo.com
Brașov, Mun.Săcele

Zamfir Daniel-Cătălin PNL
danielzamfir@cdep.ro

Dragomir Viorel Marian PSD
dragomir.viorelmarian@yahoo.com
Brăila

Nazare Alexandru PNL
www.alexandrunazare.ro
alexandru.nazare@cdep.ro
Brăila, Jud.Brăila

Nistor Marioara PSD (membru UNPR)
mariananistordep@gmail.com
Brăila

Petrea Dorin Silviu PSD (membru UNPR)
dorin.petrea@cdep.ro
Brăila

Rizea Cristian PSD
cristian.rizea@cdep.ro
Brăila

Tudose Mihai PSD
mihai.tudose@cdep.ro
Brăila

Varga Vasile PNL
vasile.varga@cdep.ro
Braila

Ciolacu Ion-Marcel PSD
marcelciolacu@clicknet.ro
Buzău

Cocei Erland PNL
erland.cocei@cdep.ro
andi.cocei@yahoo.com
Buzău

Ghiveciu Marian PSD
www.marianghiveciu.ro
marian.ghiveciu@cdep.ro
marian_ghiveciu@yahoo.com
Buzău

Holban Titi PSD (membru UNPR)
titi.holban@cdep.ro
titiholban@yahoo.com
Râmnicu Sărat, Buzău

Mocanu Adrian PSD
adrian.mocanu@cdep.ro
deputatmocanuadrian@yahoo.com
Buzău

Nicolicea Eugen PSD (membru UNPR)
enicolicea@cdep.ro
liderunpr@cdep.ro
județ Buzău

Preda Cezar-Florin PNL
cezar.preda@cdep.ro

Benga Ioan PSD
benga_ioan2@yahoo.com
benga_ioan@yahoo.com
Reșița

Blănariu Valentin neafiliat
vali.blanariu@cdep.ro

Ghera Giureci-Slobodan Minoritati
slobodan.ghera@cdep.ro
gs.ghera@gmail.com
Gvozdenovici Slavomir Minoritati
slavomirgvozdenovici@yahoo.com

Mocioalcă Ion PSD
ion.mocioalca@cdep.ro

Rusu Valentin PNL
valentin.rusu@cdep.ro
rusuvalentyn@yahoo.com

Schelean Valeria-Diana PNL
valeriaschelean@yahoo.com

Tabugan Ion PSD (membru UNPR)
ion.tabugan@cdep.ro
tabugani@yahoo.com
Oraș Băile Herculane

Tocuț Dan-LaurențiuPC-PLR
dan.tocut@cdep.ro
dantocut@yahoo.com
tocut@xnet.ro

Dragomir Maria neafiliat
maria.dragomir@cdep.ro
totalchim@yahoo.com

Florea Daniel PSD
danielflorea72@yahoo.com
daniel.florea@scaflorea.ro
Călărași

Iliuță Vasile PNL
vasile.iliuta@cdep.ro
deputat.iliuta@gmail.com

Motreanu Dan-Ștefan PNL
dan.motreanu@cdep.ro
Lehliu Gară, Călărași
Adresă e-mail: cabinet.danmotreanu@gmail.com

Niculae Aurel PSD (membru UNPR)
aurel.niculae@ymail.com
Calarasi, Jud. Calarasi

Steriu Valeriu-Andrei PSD (membru UNPR)
valeriusteriu@cdep.ro
unpr@cdep.ro
Călărași
__________________
"Pentru că mulți amăgitori au ieșit în lume, care nu mărturisesc că Iisus Hristos a venit în trup; unul ca acesta e amăgitorul și antihristul." 2 Ioan 1,7.
"Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru, ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai marita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu Cuvantul L-ai nascut, pe tine cea intru adevar Nascatoare de Dumnezeu te marim!"
Reply With Quote
  #29  
Vechi 30.04.2015, 01:02:57
Illuminatu Illuminatu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.03.2012
Locație: Mures
Religia: Ortodox
Mesaje: 951
Implicit

Am gasit un site fff interesant despre boala homosexualitatii si, mai ales cum au redevenit oameni normali homosexuali care "nu doreau" sa fie homosexuali, adica le era rusine cu aceasta meteahna. Bineinteles, aici nu intra in discutie ceilalti homosexuali carora nu le mai este rusine!

http://www.peoplecanchange.com/change/causes.php
__________________
"Pentru că mulți amăgitori au ieșit în lume, care nu mărturisesc că Iisus Hristos a venit în trup; unul ca acesta e amăgitorul și antihristul." 2 Ioan 1,7.
"Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru, ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai marita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu Cuvantul L-ai nascut, pe tine cea intru adevar Nascatoare de Dumnezeu te marim!"
Reply With Quote
  #30  
Vechi 30.04.2015, 09:02:40
Corinusha's Avatar
Corinusha Corinusha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2009
Locație: Mures
Mesaje: 1.242
Implicit

Citat:
În prealabil postat de oaie_cugetatoare Vezi mesajul
Este realitatea.Faptul ca nu-ti dai seama este pt ca traiesti intr-un vis.
Chiar eram serioasa. As vrea o dezvoltare, ca nu-mi dau seama cum vine asta...
__________________
Zambeste, maine poate fi mai rau.
Iarta, maine poate ai tu nevoie de iertare.
Iubeste si nu astepta nimic in schimb.
Daruieste si vei primi la randul tau.
Traieste ca si cum ar fi ultima ta zi de viata.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare