Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Homosexualitatea
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #91  
Vechi 25.04.2010, 19:55:08
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de konijiro Vezi mesajul
Pentru ca respectiva persoana e constienta de discriminarea si celelalte presiuni sociale la care este supus un homosexual in majoritatea tarilor lumii, si nu doreste ca propriul copil sa treaca prin asta.
Aiurea, tocmai ca felul de a fi al parintilor va impinge copilul sa o ia pe o cale asemanatoare.
Mai ales cu "gay pride" cam indoielnic ca individul n-ar dori ca copchilu' sa-i duca apucaturile mai departe.

Citat:
Exemplele de mai sus sustin punctu de vedere conform caruia homosexualitatea este innascuta, nu dobandita.
Serios..
Deci dupa tine daca cutare s-a nascut fara un picior, atunci cei care nu au un picior fara doar si poate s-au nascut asa.
Stralucit, ce sa mai vorbim, exemplu clasic de profunzime a gandirii atee.
Reply With Quote
  #92  
Vechi 26.04.2010, 19:01:53
konijiro's Avatar
konijiro konijiro is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.04.2009
Mesaje: 1.114
Implicit

Citat:
Mai ales cu "gay pride" cam indoielnic ca individul n-ar dori ca copchilu' sa-i duca apucaturile mai departe.
"Gay pride" se refera mai degraba la acceptarea a ceea ce esti, nu la transformarea altora in homosexuali.

Citat:
Deci dupa tine daca cutare s-a nascut fara un picior, atunci cei care nu au un picior fara doar si poate s-au nascut asa.
Nu generaliza, pentru ca daca citesti ce am scris, vei vedea ca ce am scris se refera la cazul respectivei fetite, si la cazul tipului pe care il cunosc eu. Avand in vedere ca la aparitia impulsurilor sexuale, (in cazul fetitei respective la 9 ani), nu mi se pare total deplasat sa presupui ca ar putea fi innascute, nu dobandite.

Citat:
Stralucit, ce sa mai vorbim, exemplu clasic de profunzime a gandirii atee.
Cel lipsit de profunzime in cazul asta esti chiar tu, pentru ca generalizezi plecand de la niste exemple specifice.
__________________
Traieste o viata implinita. Daca exista zei, si sunt drepti, nu le va pasa cat de devotat lor ai fost, ci vei fi binevenit datorita virtutilor de care ai dat dovada de-a lungul vietii. Daca exista zei, si sunt nedrepti, oricum nu ai vrea sa le fi devotat lor. Iar daca nu exista zei, atunci vei fi disparut pur si simplu, dar vei fi trait o viata nobila, care va ramane in amintirile celor dragi. - Marc Aureliu
Question everything.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
am nevoie de un sfat Nico11 Pocainta 2 06.04.2011 20:58:27
Nevoie de un sfat va rog ! andreidiniasi Umanitare 9 20.04.2010 13:04:56
am nevoie e un sfat luminitam Generalitati 36 08.09.2009 16:29:03
Am nevoie de un sfat sophia Generalitati 10 13.05.2009 02:08:32