Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #791  
Vechi 13.11.2014, 15:01:24
Mena59 Mena59 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 20.11.2012
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Citat:
În prealabil postat de CristianR Vezi mesajul
S-au cam încins spiritele, într-adevăr. Este de așteptat, atunci când e vorba de politică; e greu să-ți păstrezi calmul.
Dar hai să vedem partea bună a lucrurilor, dacă suntem credincioși: Dacă iese Iohannis nu va curge lapte și miere, iar dacă iese Ponta, nu va fi iadul pe pământ. Vom răbda și vom trăi, căci nimeni nu ne va putea despărți de dragostea lui Dumnezeu.

Sper ca măcar de duminică încolo să uităm de politică și să ne bucurăm de fiecare zi și clipă petrecute cu Hristos. Bine că vine și postul începând de mâine, vreme binecuvântată.
Sti care sunt culmile votarii? : una optimista si alta pesimista:

Optimista: Unii sa-l voteze pe Ponta, ceilalti pe Iohanis si sa ramanta toti prieteni.
Pesimista: Unii la-l voteze pe Ponta, ceilalti pe Iohanis si sa iasa Basescu
  #792  
Vechi 13.11.2014, 15:15:37
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mena59 Vezi mesajul
Cum iti permiti sa jignesti 50% din cetatenii Romaniei? Doar pt ca nu gandesc ca tine?
Ce e cu tine Mirela.t? Asa esti tu? Ironica, ingamfata si obraznica?
Refuz sa cred asa ceva!
Nu ma simt jignita ,chiar de loc.
Totusi sa nu ne insultam ,nu asa ar fi frumos ?
  #793  
Vechi 13.11.2014, 15:36:20
Mena59 Mena59 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 20.11.2012
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anita Vezi mesajul
Nu ma simt jignita ,chiar de loc.
Totusi sa nu ne insultam ,nu asa ar fi frumos ?
Nu inteleg... Cu ce te-am insultat?
  #794  
Vechi 13.11.2014, 16:57:29
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Implicit

Citat:
În prealabil postat de negruta Vezi mesajul
Fratilor, lasati-o pe d-na Mirela.t in pace! E sub tratament pentru depresie sau poate tocmai l-a intrerupt... Nu e bine, luati-o cu binusoru` pe doamna! Sau ziceti ca ea si faceti cum va taie capul, numai n-o contraziceti!!
Huh?!... fata dragă, iar vorbeste gura fară tine si te-ai apucat sa pui diagnostice aiurea? se pare că încă n-ai ajuns la duhovnic ca să-ti rezolvi problema.
  #795  
Vechi 13.11.2014, 16:59:54
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Implicit

Dna Mena59, afisul cu pricina era doar o gluma cum bine ati perceput-o.

Cât priveste cum sunt eu, mai stii ca n-oi fi chiar asa?! Sau poate v-oti fi uitat în oglindă.
  #796  
Vechi 13.11.2014, 17:03:46
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anita Vezi mesajul
Mirela iti doresc mantuire acolo unde te-ai exilat !
Doamne ajuta !
Multumesc, Anita. Si eu îti doresc asemenea. Asa să ne ajute Dumnezeu !

Cu asta eu una am încheiat postările pe topicul ăsta. Eu zic să luăm o pauză să lăsăm lucrurile să se aseze până duminică, să votăm cu mintea limpede si netulburată. Doamne ajută!
  #797  
Vechi 13.11.2014, 18:05:15
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Sau să nu votăm.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #798  
Vechi 13.11.2014, 18:11:47
vsovivivi vsovivivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 27.08.2012
Locație: Insectharul creștin ortodox israelit
Religia: Ortodox
Mesaje: 549
Implicit Și.. iar o să-l pună pe Ponta premier!

Citat:
În prealabil postat de Mena59 Vezi mesajul
Sti care sunt culmile votarii? : una optimista si alta pesimista:

Optimista: Unii sa-l voteze pe Ponta, ceilalti pe Iohanis si sa ramanta toti prieteni.
Pesimista: Unii la-l voteze pe Ponta, ceilalti pe Iohanis si sa iasa Basescu
Păi singura soluție este aia Pesimistă:
fiindcă Băsescu dacă iese o să-l desemneze iar pe Ponta ca premier, deși de două ori l-a desemnat pe Boc și de două ori pe Ponta.

Deci orice ați alege Ponta va rămâne premier.

Nu mai bine ar fi atunci să-l desemneze Iohannis?.. tot pe Ponta numa' după ce-l dau jos baronii PSD ca să-și continue treaba până în 2014... că dacă a dat pomeni electoral să vedem și noi atunci cum o să și adune bani din evaziune ca să și umple gaura imensă din buget!

Ca și creștin ortodox și nou ortodox voi vota pe cel care cred că a fost și va fi cel mai cinstit și cel mai imparțial dintre cei doi candidați fiindcă astea sunt calitățile unui președinte care să semene cât de cât cu BĂSESCU!

Last edited by vsovivivi; 13.11.2014 at 18:14:03.
  #799  
Vechi 13.11.2014, 18:16:50
mihaiB mihaiB is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.02.2011
Mesaje: 165
Implicit

Eu nu inteleg de ce sa voteze si romanii stabiliti in strainatate, ei au scapat..., au fugit si poate au reusit sa ajunga la bine, cei din Romania care o duc rau, ei sa voteze si sa aleaga pe cine cred ei ca va avea si cea mai mica influienta asupra sorti lor crude.... dar sa nu isi faca speranta .... pentru ce...... doar stiu istoria..... in Transilvania romanii au fost 800 de ani doar tolerati.... sau au uitat.... si s-au facut domni..... si au acum dreptul sa invate carte..... si nu apreciaza ca pot scrie si citi,.....si urma scoli....dar roata istoriei se intoarce....nu spun sa nu voteze cei din strainatate dar deca s-au stabilit dincolo nu ar fi mai bine sa voteze acolo, daca voteaza pentru cei care au soarta cruda din romania cu ce ii ajuta?.... doar votam promisiuni.... realitatea este aproape diferita.... si un presedinte ce sa aduca....doar nu mai este voie din banii adusi la buget sa construiesti nici o singura fabrica.... si nu este voie sa se formeze compani de stat pentru contructi de drumuri, poduri, cladiri care sa dea oamenilor angajati un salariu cu care sa poata trai iar...pentru romani sa contruiasca la preturi romanesti autobenzile si nu la preturi nemtesti.... dar tot nu se schimba nimic....

Last edited by mihaiB; 13.11.2014 at 18:22:25.
  #800  
Vechi 13.11.2014, 18:49:45
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihaiB Vezi mesajul
Eu nu inteleg de ce sa voteze si romanii stabiliti in strainatate, ei au scapat..., au fugit si poate au reusit sa ajunga la bine, cei din Romania care o duc rau, ei sa voteze si sa aleaga pe cine cred ei ca va avea si cea mai mica influienta asupra sorti lor crude.... dar sa nu isi faca speranta .... pentru ce...... doar stiu istoria..... in Transilvania romanii au fost 800 de ani doar tolerati.... sau au uitat.... si s-au facut domni..... si au acum dreptul sa invate carte..... si nu apreciaza ca pot scrie si citi,.....si urma scoli....dar roata istoriei se intoarce....nu spun sa nu voteze cei din strainatate dar deca s-au stabilit dincolo nu ar fi mai bine sa voteze acolo, daca voteaza pentru cei care au soarta cruda din romania cu ce ii ajuta?.... doar votam promisiuni.... realitatea este aproape diferita.... si un presedinte ce sa aduca....doar nu mai este voie din banii adusi la buget sa construiesti nici o singura fabrica.... si nu este voie sa se formeze compani de stat pentru contructi de drumuri, poduri, cladiri care sa dea oamenilor angajati un salariu cu care sa poata trai iar...pentru romani sa contruiasca la preturi romanesti autobenzile si nu la preturi nemtesti.... dar tot nu se schimba nimic....
Asta toata este o propozitie ???
Greu de citit si de urmarit oricum...

Dar am inteles ca tu nu doresti ca romanii plecati sa voteze!?!
In primul rand multi au plecat pe sezoane sau pe o viza temporala ,inca au proprietati si familii in Romania ,nu sunt niste dezracinati care au plecat acum 50 de ani si au rupt legaturile cu tara.
Voteaza si ei deoarece nu exclud posibilitatea unui viitor mai bun pt tara in care au deschis ochii.
In plus,principalul lor drept de vot este finantarea!
Daca nu doriti sa mai votam atunci oprim si noi transferurile bancare catre Romania.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Subiect închis