Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 24.04.2011, 21:16:51
Scotland The Brave
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de VladCat Vezi mesajul
un prieten teolog din Timișoara, în care am mare încredere, spunea că acolo se fac tratamente oncologice cu apă sărăcită în deuteriu (așa zisa ”apă vie”) care au rezultate formidabile...cică singurul motiv pentru care nu se mediatizează lucrul ăsta e interestul marilor companii farmaceutice....indiferent care vor fi reacțiile userilor care vor posta aci în continuare eu recomand oricui are cancer să cerceteze puțin ce am spus fiindcă am mare încredere în persoana respectivă.
Referitor la apa cu continut diminuat de deuteriu: QLARIVIA
Reply With Quote
  #12  
Vechi 24.04.2011, 21:40:51
arwein's Avatar
arwein arwein is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 582
Implicit Referitor la tratamentele aparent foarte simple

V-ati intrebat vreodata de ce au aparut citostaticele daca aveam de mii de ani la indemana ...bicarbonatul? Vreau sa spun ca suntem mostenitorii unei traditii bogate fitoterapeutice- chestie mult mai complicata decat administrarea simpla a unei sari. dar asta e dovedit ca merge, dovada ca si zilele astea dam cu ceai se sunatoare si anghinare!
Daca bicarbonatul de sodiu ar fi vindecat cancerul- ar fi fost simplu transmis din generatie in generatie ca 'praful alb care vindeca tumorile'. Nu-si mai bateau capul Celsus, Paracelsus, medicii arabi, doftoroaiele din sate, calugarii- infirmieri, invatatii chinezi, indieni etc. companiile farmaceutice sunt monstrii verosi, dar asta nu inseamna deact ca sunt suficient de abile sa gaseasca nevoia si sa vina in intampinarea ei.
Pana la urma nici nu conteaza ce crede unul sau altul pe Forum, dar a da sperante de acest tip unui om bolnav e iresponsabil. Si sa stiti ca exista oameni vindecati de cancer prin medicina alopata.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 24.04.2011, 22:06:46
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de VladCat Vezi mesajul
un prieten teolog din Timișoara, în care am mare încredere, spunea că acolo se fac tratamente oncologice cu apă sărăcită în deuteriu (așa zisa ”apă vie”) care au rezultate formidabile...cică singurul motiv pentru care nu se mediatizează lucrul ăsta e interestul marilor companii farmaceutice....indiferent care vor fi reacțiile userilor care vor posta aci în continuare eu recomand oricui are cancer să cerceteze puțin ce am spus fiindcă am mare încredere în persoana respectivă.
Argumentul asta il poate invoca orice excroc in favoarea "miracolului" pe care il promoveaza si care culmea, nu e nici el gratis ba mai mult costa mult mai mult decat si-ar putea permite un om din clasa de mijloc.

In orice caz, apa saracita in deuteriu se pare ca ajuta, dar nu exista vreun studiu care sa o confirme ca si tratament singurlar in cazurile de cancer.

http://en.wikipedia.org/wiki/Deuterium-depleted_water

Last edited by AlinB; 24.04.2011 at 22:09:15.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 24.04.2011, 23:12:26
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de arwein Vezi mesajul
Pana la urma nici nu conteaza ce crede unul sau altul pe Forum, dar a da sperante de acest tip unui om bolnav e iresponsabil. Si sa stiti ca exista oameni vindecati de cancer prin medicina alopata.
Hristos a inviat!
Intr-adevar nu conteaza sfaturile de pe forum, dar a da speranta unui bolnav trebuie sa facem. Decizia in ceea ce priveste tratamentul ii apartine bolnavului.
Nu a spus nimeni ca nu s-au vindecat bolnavii care au facut tratament cu citostatice, dar la fel de adevarat este ca s-au vindecat si oameni care s-au rugat Sf. Nectarie. Nu vad de ce sa limitam sansele bolnavilor, nespunandu-le ce optiuni au?!?
Dealtfel tratamentul cu bicarbonat este f vechi si se foloseste in bolile cauzate de fungus/ciuperca. Cocluzia Dr. Simoncvini este ca e vorba de o ciuperca in cazul cancerului, lucru care deschide noi posibilitati de vindecare.
http://dantanasescu.ro/2010/01/07/vi...-de-sodiu.html
Dr. Simoncini a tinut si niste conferinte, in care prezinta evolutia unor cazuri, precum si declaratiile unor persoane vindecate.

Dupa cum poti vedea, arwein, nu avem aici exprimata parerea unor forumisti!
Reply With Quote
  #15  
Vechi 24.04.2011, 23:59:21
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Stem cell therapy triggers tumor

http://www.the-scientist.com/blog/display/55430/
Reply With Quote
  #16  
Vechi 25.04.2011, 00:03:06
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Miha-anca Vezi mesajul
Luat de pe blogul de mai sus:

"Test simplu pentru a verifica nivelul Candida în corpul Dvs.
“Puneți seara un pahar cu apă pe noptiera unde dormiți. Dimineața când vă treziți, scuipați în pahar. Nu fortați, ci eliminați doar ce aveți, chiar dacă este foarte puțin.
Lăsați să stea 2 minuate după care analizați conținutul la lumină. Dacă scuipatul rămâne la suprafață sau se dizolvă, este bine. Tulburarea apei, indică prezența Candidei.
Dacă apar prelungiri ale scuipatului în jos, ca niște picioare, indică deasemenea prezența Candidei.”


Sa razi sau sa plangi?
Prostia nu doare dar face sigur victime.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 25.04.2011, 00:06:46
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

http://www.cancertreatmentwatch.org/...imoncini.shtml

Tullio Simoncini claims that cancer is caused by a fungus and can be cured with the administration of sodium bicarbonate. There is no scientific evidence to support this claim, and there is good reason to believe that the treatment is dangerous.

Cancerul nu e o ciuperca.

http://www.123hjemmeside.dk/cancer_is_not_a_fungus
Reply With Quote
  #18  
Vechi 25.04.2011, 00:09:46
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Luat de pe blogul de mai sus:

"Test simplu pentru a verifica nivelul Candida în corpul Dvs.
“Puneți seara un pahar cu apă pe noptiera unde dormiți. Dimineața când vă treziți, scuipați în pahar. Nu fortați, ci eliminați doar ce aveți, chiar dacă este foarte puțin.
Lăsați să stea 2 minuate după care analizați conținutul la lumină. Dacă scuipatul rămâne la suprafață sau se dizolvă, este bine. Tulburarea apei, indică prezența Candidei.
Dacă apar prelungiri ale scuipatului în jos, ca niște picioare, indică deasemenea prezența Candidei.”


Sa razi sau sa plangi?
Prostia nu doare dar face sigur victime.
Ai incercat testul? Dupa ce il incerci poti sa razi, ca nu ai ciuperca, sau poti plange daca o ai.
Sa nu te mire simplitatea testului. Este doar o proba pe care o poate face fiecare acasa, dar nu singura care se face.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 25.04.2011, 00:31:08
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
http://www.cancertreatmentwatch.org/...imoncini.shtml

Tullio Simoncini claims that cancer is caused by a fungus and can be cured with the administration of sodium bicarbonate. There is no scientific evidence to support this claim, and there is good reason to believe that the treatment is dangerous.

Cancerul nu e o ciuperca.

http://www.123hjemmeside.dk/cancer_is_not_a_fungus
Esti cumva oncolog, draga Aline?!? Sau iti place doar sa fii ferm pe pozitie in ceea ce priveste convingerile tale? Orice boala poate fi tratata in n feluri.

Si ce te face sa crezi ca fungus nu poate fi cauza cancerului?
Eu personal cred ca se poate vindeca aceasta boala grea si cu o alimentatie care schimba PH-ul. La Constanta s-a vindecat o persoana cu germeni de grau si cruditati.
Prezentatoarea TV din anii Ž'70, Delia ... (scuze, i-am uitat numele de familie) a aparut cu un interviu la TV acum 4-5 ani, in care a povestit cum s-a vindecat de cancer facand doar partial tratamentul prescris de medic, caci nu a suportat citostaticele. A luar doar calciu, si iata ca traieste si are acum si o emisiune la TV.
Nu inteleg de loc parerile preconcepute.

In ceea ce-l priveste pe Dr. Simoncini, el a prezentat imagini cu cancerul de colon: la inceput apare un tesut alb, care optureaza intestinul. Dupa doua saptamani de tratament cu bicarbonat ciuperca incepe sa se retraga, caci nu rezista in mediu alcalin. El explica faptul ca ciuperca isi face loc in organul, in care incepe sa se dezvolte, si ca de indata ce mediul devine alcalin, aceasta nu mai are mediu propice si se retrage.
Simoncini e de parere ca bicarbonatul trebuie sa actioneze direct asupra locului afectat de cancer. Un medic din Germania, care foloseste tratamentul cu bicarbonat, afirma ca a vindecat cancerul si doar cu bicarbonat luat pe cale orala, ceea ce l-a spurprins si pe Simoncini. Iata deci, ca nu este imposibil, ca si simpla ingurgitare de bicarbonat sa ajute.
... motiv pentru care am inceput sa iau preventiv; iar culoarea limbii se schimba din albicioasa rosie, dupa cum am mai spus. Incercati si vedeti cu ochii vostri.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 25.04.2011, 00:39:25
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
http://www.cancertreatmentwatch.org/...imoncini.shtml

Tullio Simoncini claims that cancer is caused by a fungus and can be cured with the administration of sodium bicarbonate. There is no scientific evidence to support this claim, and there is good reason to believe that the treatment is dangerous.

Cancerul nu e o ciuperca.

http://www.123hjemmeside.dk/cancer_is_not_a_fungus
Pe motivul ca nu exista dovada stiintifica, se vor interzice nu numai bicarbonatul, ci si tratamentele naturiste.
In loc sa le interzica, mai bine ar face sa studieze efect bicarbonatului de sodiu; desi cred ca se cunoaste.
Dar din pacate nu exista interes, atata timp cat poti cumpara o cutie de bicarbonat cu cativa lei: acest pret nuar acoperi costul cercetarii stiintifice.
Si atunci ce facem, nu mai luam bicarbonat? Bicarbonatul a fost utilizat de atatia oameni, fara a fi nociv. Cum de isi permite cineva sa spuna deodata ca e periculos?
E periculos sa se spuna minciuni!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Daca puteti sa ma ajutati! rusumadena Umanitare 2 06.11.2012 01:06:15
Ajutati-ma daca puteti. Darkanian Generalitati 23 02.06.2011 11:18:32
va rog sa ma lamuriti daca puteti... mary_boo Stiri, actualitati, anunturi 0 27.05.2011 00:56:18
Daca puteti ajuta...un om care are nevoie de ajutor... pacatoasa Umanitare 0 13.10.2009 20:01:26