Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 10.05.2010, 20:39:14
Radu32 Radu32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 491
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eodor nastasa Vezi mesajul
Cat credeti ca mai dureaza pana sa auzim de : TVA = 25%, Cota Unica = 20%, si, Dumnezeu mai stiu io ce ?

p.s. io ma risc la un pronostic : nu ne ajunge toamna, ci'i gata...

A..sh stai ase, ca uitam uai, Unu euroi = 5,1 lei mititei...
CAT CREDETI CA MAI DUREAZA PANA ROMANUL VA DEVENI EFICEINT IN MUNCA CA NEAMTUL, MINUTIOS CA JAPONEZUL, DE CUVANT SI DE ECHIPA CA AMERICANU,REZISTENT SI TENACE CA ENGLEZU ?
ROMANUL, NU FACE DECAT SA SE PLANGA MEREU, CA POLITICIENII IL FAC SA CONSUME MAI MULT DECAT PRODUCE !!!
A ARUNCA MATA MOARTA LA VECINI(ADICA POLITICIENI)...ASTA E SPORT NATIONAL !
rOMANU NU-I INSTARE IN PROPRIA OGRADA SA SE DESCURCE SI ATUNCI MERGE A CERSI PE LA ITALIENI, SPANOIOLI, SI PE UNDE SE POATE ACIUA ,PROBABIL CA A INVATAT CERSEALA ASTA DE LA FARATII SAI TIGANI,SI ASA AI ARE IN NR DE CCA 4 MILIOANE !
Reply With Quote
  #12  
Vechi 10.05.2010, 20:53:19
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit

Citat:
În prealabil postat de radu32 Vezi mesajul
cat credeti ca mai dureaza pana romanul va deveni eficeint in munca ca neamtul, minutios ca japonezul, de cuvant si de echipa ca americanu,rezistent si tenace ca englezu ?
Romanul, nu face decat sa se planga mereu, ca politicienii il fac sa consume mai mult decat produce !!!
A arunca mata moarta la vecini(adica politicieni)...asta e sport national !
Romanu nu-i instare in propria ograda sa se descurce si atunci merge a cersi pe la italieni, spanoioli, si pe unde se poate aciua ,probabil ca a invatat cerseala asta de la faratii sai tigani,si asa ai are in nr de cca 4 milioane !
Cand o sa realizati ca romanul cerseste din cauza voastra a politicienilor ?
Cand o sa intelegeti ca daca conducatorul(ii) este/sunt defect(i), si madularele(adica poporu') se defecteaza ?
Cand o sa intelegeti ca politicenii trebuie sa fie exemplu pentru restul romanilor ?
Cand o sa intelegeti voi politicenii ca tara asta nu v-a dat-o mamicile voastre, ci este a noastra a romanilor cei multi, care mincesc sa o tina'n functie si sa va faca voua lefuri ?
Cand o sa va intoarceti fata catre Dumnezeu, naparcilor ?
Cand o sa va ganditi si la cei multi ?
Cand o sa terminati cu balada asta cu lenea, eficienta si blabla-urile voastre ?
Cand o sa terminati cu indobitocirea tinerilor ?
Cand mai ?
Aveti un Dumnezeu ? Ori Dumnezeul vostru este matul vostru si al clicii voastre, si banul in cantitati industriale ?
Cand o sa terminati cu terfelirea demnitatii noastre ?
Cand ?
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...

Last edited by eodor nastasa; 10.05.2010 at 20:55:29.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 10.05.2010, 21:01:54
eclat_de_lune eclat_de_lune is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 215
Implicit

Eu va rog sa nu ne mai certam. Pana la urma nu conteaza atat de mult cine are dreptate ( de parca e cu putinta ca drepatea sa fie a cuiva): "caci daca dreptatea vine prin lege, atunci Hristos a murit degeaba" spune Sf Apostol Pavel. Si oricum nu o sa ne ia nimeni in seama- de asta putem fi siguri, dimpotriva se cauta sa fim dezbinati.
Trebuie sa fim uniti, sa ne toleram si sa ne iertam si sa ne punem cu totii pe munca.
Acum eu sa imi zic parerea in continuare, dar nu mai dati cu parul- va rog!: politicienii, cei de la conducere au fost educati in aceleasi scoli ca si noi, sunt produsul societatii noastre. Am mai spus asta, singurul lor pacat si ce ii face diferiti de noi este ca sunt vizibili si ca da, traiesc din banii nostri. Dar comportamentul lor nu e cu mult diferit de al altora dintre noi. Atata doar, ca pe ei sunt camerele de filmat.
__________________
"În inima ce și a pierdut vechile certitudini, cântarea lumii pătrunde mai ușor."
Reply With Quote
  #14  
Vechi 10.05.2010, 21:08:15
Radu32 Radu32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 491
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eclat_de_lune Vezi mesajul
Eu va rog sa nu ne mai certam. Pana la urma nu conteaza atat de mult cine are dreptate ( de parca e cu putinta ca drepatea sa fie a cuiva): "caci daca dreptatea vine prin lege, atunci Hristos a murit degeaba" spune Sf Apostol Pavel. Si oricum nu o sa ne ia nimeni in seama- de asta putem fi siguri, dimpotriva se cauta sa fim dezbinati.
Trebuie sa fim uniti, sa ne toleram si sa ne iertam si sa ne punem cu totii pe munca.
Acum eu sa imi zic parerea in continuare, dar nu mai dati cu parul- va rog!: politicienii, cei de la conducere au fost educati in aceleasi scoli ca si noi, sunt produsul societatii noastre. Am mai spus asta, singurul lor pacat si ce ii face diferiti de noi este ca sunt vizibili si ca da, traiesc din banii nostri. Dar comportamentul lor nu e cu mult diferit de al altora dintre noi. Atata doar, ca pe ei sunt camerele de filmat.
MERSI FOARTE MULT ! ASTA INCERCAM SA ZIC SI EU,POATE CU CUVINTE MAI DURE,SAU IRONICE,SI DE ACEEA POATE NEPOTRIVITE !
iNSA CAND, O SA AJUNGEM SA NE DAM SEAMA DE ASTA, ATUNCI, O SA FACEM SI SALTUL INAINTE ,CA POPOR !
Reply With Quote
  #15  
Vechi 10.05.2010, 21:12:27
Radu32 Radu32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 491
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eodor nastasa Vezi mesajul
Cand o sa realizati ca romanul cerseste din cauza voastra a politicienilor ?
Cand o sa intelegeti ca daca conducatorul(ii) este/sunt defect(i), si madularele(adica poporu') se defecteaza ?
Cand o sa intelegeti ca politicenii trebuie sa fie exemplu pentru restul romanilor ?
Cand o sa intelegeti voi politicenii ca tara asta nu v-a dat-o mamicile voastre, ci este a noastra a romanilor cei multi, care mincesc sa o tina'n functie si sa va faca voua lefuri ?
Cand o sa va intoarceti fata catre Dumnezeu, naparcilor ?
Cand o sa va ganditi si la cei multi ?
Cand o sa terminati cu balada asta cu lenea, eficienta si blabla-urile voastre ?
Cand o sa terminati cu indobitocirea tinerilor ?
Cand mai ?
Aveti un Dumnezeu ? Ori Dumnezeul vostru este matul vostru si al clicii voastre, si banul in cantitati industriale ?
Cand o sa terminati cu terfelirea demnitatii noastre ?
Cand ?
stimate partener de dialog pe aici, sa stii ca scopul meu nu a fost acela sa te enervez !
eu nu am vrut decat sa privim lucrurile si dintr-o alta perspectiva,( e drept pe care televiziunile manipulante ale mogulilor nu o prea prefera !)si eu cred ,ca dumneata esti suficient de inteligent, sa evaluzei si perspectiva expusa de mine !
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Biserica Catolica unica! AlexandruC Biserica Romano-Catolica 92 16.07.2013 11:39:26
Sfanta Impartasanie din lingurite de unica folosinta... alexmatei Stiri, actualitati, anunturi 2 25.02.2012 08:10:28
Cine poate face o religie unica pe tot pamintul?? Mihai36 Generalitati 14 28.07.2011 19:42:24
paharul de unica folosinta si iarba verde de acasa romandragut Generalitati 2 09.08.2009 08:09:38