Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Morala Crestina
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 20.02.2022, 16:02:05
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit Interviu cu cel mai bogat om de pe Pamant! Merita urmarit!

Am vazut acest interviu acum vreo doua saptamani , si a doua zi l-am vazut din nou cu familia ptr ca mi-a placut. Ce imi place la el ca atunci cand spune ceva spune, nu eu spun Sfantul Ioan Gura de Aur spune, si asta o face de cateva ori. Se vede imediat ca traieste ceea ce spune, ca citeste cartile religioase si le traieste. Cand i-a fost lua un interviu parca in 2008 si cand reporterii de la un foarte cunoscut ziar din America i-au spus sunteti cel mai bogat roman nu stiuce , el a spus :" Sunt cel mai bogat om de pe Pamant nu numai cel mai bogat roman!" Pai si ala a intrebat cum asa ca mai sunt nu stiu care ia numit el, fiindca mie imi ajunge a raspuns el. Spune Bill Gates sau te miri cine nu le ajunge, mie imi ajunge." Si am realizat ca are dreptate, cand nu esti legat de acele averi esti liber.

Imi aduce aminte de o intamplare se intalnesc doi fosti colegi nu mai stiu de liceu , facultate nu mai stiu, si unul era om de afaceri de succes celalalt era calugar. Il duce asta cu afacerile cu masina pe calugar intr-o anumita zona sii ii arata :"vezi tot ceea ce mergem de aici cu masina este al meu., in dreapta in stg este al meu. Dar tu ce ai facut in tot timpul asta, spus pe un ton vadit superior?" Calugarul ii raspunde ceva de genul:"Vezi tot Pamantul asta lumea asta care le vezi in dreapta in stanga ,in fata in spate, in sus si in jos, sunt ale lui Hristos si prin El sunt si ale mele!"

Mie mi-a placut mult acest interviu si cand el spune anumite lucruri parca ma indeamna si pe mine, sa fiu mai bun. MA INTARESTE!
Vizionati la: https://www.youtube.com/watch?v=uY2mVJf08qU
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela

Last edited by Jonnyw2013; 20.02.2022 at 16:04:09.
Reply With Quote