Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 04.12.2022, 00:53:47
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 398
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Poate în Thailanda sunt idioți care se mutilează genital, dar și aceia sunt o minoritate în poporul tailandez, China e mai austeră, nu cred că sunt parade lgbt, or fi cluburi de noapte și cam atât.
Sunt, sunt. Parade lgbt nu am auzit, dar prin cluburi de noapte exista

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
E știre veche, nu cred că ei chinezii au ispita mesianismului global, apar în puține proorocii, antihristul nu cred că va fi chinez.
Mai degrabă ei sunt folosiți pt experiment, și apoi experimentul se exportă de grupul de la Davos și alți păpușari în mare parte indo-europeni în alte zone cum ar fi Europa.

Dacă în China va cădea comunismul va fi explozie de analfabetism, infracționalitate, depravare socială și mai mare decât ce e acum, își vor pierde și ei multe fabrici și locuri de muncă va fi ce a fost în România după ce a căzut comunismul, le va cădea moneda în cap cum a fost inflația aia de pe timpul lui Stolojan, probabil vor apărea jocuri piramidale de tipul FNI/Caritas, tot ce a fost mizerabil în democrația postdecembristă va fi și la ei.
"Toate aceste semne ni le-a prorocit părintele Arsenie prin anul 1945-1946 și ne-a citit [tălmacit] din Biblie de la Apocalipsă că se va ridica de la Răsărit un popor fără cruce, va bântui casele oamenilor, le va dărâma, le va nimici, se va călca om pe om, se va mânca carne de om și se va bea sânge de om. Cine va rămâne din războiul acesta va fi ales ca grâul din pleavă. Pleava zboară, iar grâul rămâne. Se va alege cine va rămâne. Părintele ne-a spus: „Nu vă spun de la mine. Așa scrie în carte, în Biblie" - toate indiciile ar putea duce catre China (pentru ca aceasta e o tara de la Rasarit, adica din EST), pentru ca ti-am zis la ei este interzis sa promovezi crestinismul. Si nu cred ca va cade, e o tara de putere mondiala, desi s-ar presupune ca rasa galbena va disparea...Intr-adevar antihristu vine de la evrei, dar asta cu dusmanul din Rasarit o sa fie o parte din prigoana mare.

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Internetul va exista dar dacă tu nu ai curent să încarci laptopul și telefonul de unde intri pe internet ?
Dacă nu-ți merge electricul în casă care deschide și modemul și router-ul de unde te urci tu la satelit, datele mobile ok, dar telefonul ți se descarcă la un moment dat.

Franța se pregătește de black-out ?

https://r3media.ro/blackout-in-frant...i-anul-viitor/

Oprirea curentului în Franța ar putea începe de săptămâna viitoare după ce valul de frig va cuprinde nord-vestul Europei. Guvernul francez a informat deja autoritățile locale și, spun oficialii, spitalele vor funcționa normal. Școlile în schimb ar trebui să se închidă în zilele de blackout.


Isterie la Constanța, după anunțul lui Arafat cu blackout-ul. Oamenii au cumpărat toate generatoarele electrice: Este o întreagă nebunie! Au golit stocurile în totalitate

https://r3media.ro/isterie-la-consta...in-totalitate/
Credeam ca imi urezi bafta pe noul drum, de IT-ist :))) . Daca stam sa ne gandim asa negativ, ar indica scuze ca sa nu se munceasca in acest domeniu. E ca si cum ai zice, "nu vreau sa ma fac navigator, ca o sa se scufunde vaporu imediat cum ajung acolo"....mai....trebuie sa avem incredere in Dumnezeu.

Astea cu black-out-ul (daca sunt adevarate) sunt chestii temporare, nu permanente ca sa nu se mai lucreze. :)) Isterie la Constanta? Nu am auzit de asa ceva...si sunt de aici :))), e posibil ca tu sa fi citit o stire de gen clickbait.
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."

Last edited by Adr.iu91; 04.12.2022 at 01:05:26.
Reply With Quote