Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #101  
Vechi 06.12.2011, 19:03:53
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit doamne ajuta

buna ziua tuturor si doamne ajuta multumesc pentru mesajul care lati scris ,am fost de mica invatata sa cred in bunul dumnezeu si sa ma rog multe caci multe sunt incercarile prin care ne este dat sa trecem sa plangem cand ne rugam si rugaciunea sa o facem in liniste si in miez de noapte asa ma rog si si chiar daca suferinta este cateodata mare si nu mai pot sa scap de greutati ma rog incontinuarecu multa credinta si merg la biserica asa imi invat si copii caci numai dumnezeu face minuni prin oameni va rog sa maiertati pentru ca nu m putut sa sciu cu litere mari nu avem de unde sa intram si am intrat de pe un calculator al unei vecine ,am sa va raspund la intrebare si aici vam ytrimis si pe privat am reumatism osos am dureri de oase mai iau calmante ma doare spatele piciorele cand este frig sau stau mult intru loc dar le suport de dragul copiilor si dumnezeu ii da putere sa trec peste toate incet ,incet vreau sa va urez la multi ani tuturor care sunteti cu numele nicolae si sa va doresc din suflet sarbatori fericite si pe noi sa ne ajute dumnezeu sa incalzim casa pentru copii toate vin de la dumnezeu inca nu avem lemne de foc am mai adus crengi si facem focul ,iertatima pentru greselile ortografice va doresc sanatate si dumnezeu sa va rasplateasca la multi ani tuturor .
Reply With Quote
  #102  
Vechi 16.12.2011, 20:35:36
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Doamne ajuta

Va rugam din inima datine caldura la copii nostri de sarbatori atat ne dorim daca cineva are sufletul mare si ne poate intinde o mana de ajutor in prag de sarbatori sa poata sta copii nostri la cald va rugam contatine pe adresa de email Bunul; Dumnezeu sa va poata rasplati darul si sa va dea in casele dumneavoastra multa lumina sanatate si tot ce va doriti sarut mana Doamne ajuta .
Reply With Quote
  #103  
Vechi 16.12.2011, 21:50:01
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

http://www.filiera.fr/node/8228

Practic va aflati in aceeasi situatie in care erati si acum 3 ani!
Aveti ceva planuri de viitor de a iesi din aceasta stare?
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #104  
Vechi 16.12.2011, 22:55:58
AnnaKarenina90 AnnaKarenina90 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
http://www.filiera.fr/node/8228

Practic va aflati in aceeasi situatie in care erati si acum 3 ani!
Aveti ceva planuri de viitor de a iesi din aceasta stare?
De ce ar avea cineva planuri de viitor, cand poate trai bine mersi de pe urma cersitului online? Asta e noua afacere la moda. Sa se profite de naivitatea si bunatatea unora.
Doamne, cata mizerie in lumea asta!
Reply With Quote
  #105  
Vechi 17.12.2011, 00:33:40
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Sunt doi ani nu trei..daca nu puteti sa le dati, macar nu ii judecati sau daca ii judecati macar nu in public, fiecare sa judece sau sa (nu) dea dupa cum considera de cuviinta dar in intimitatea lui, dupa inima lui asa sa-i ajute Dumnezeu si la cerut si la iertat si la judecata, vorba ta Yasmina, tii minte?
Reply With Quote
  #106  
Vechi 17.12.2011, 00:44:23
AnnaKarenina90 AnnaKarenina90 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Sunt doi ani nu trei..daca nu puteti sa le dati, macar nu ii judecati sau daca ii judecati macar nu in public, fiecare sa judece sau sa (nu) dea dupa cum considera de cuviinta dar in intimitatea lui, dupa inima lui asa sa-i ajute Dumnezeu si la cerut si la iertat si la judecata, vorba ta Yasmina, tii minte?
Sunt mai mult de doi ani. Ca imediat suntem in 2012. Si din cate tin minte, anuntul ala din link-ul Yasminei nu era din decembrie 2009. In plus, e nevoie de o simpla cautare pe internet ca sa vezi ca acest domn a postat acelasi anunt din 2008 incoace pe o multime de site-uri si forumuri. Iar prin 2008-2009 avea postat un anunt cum ca vine un teren de vreo 800mp. Si e interesant cum in niciunul din aceste anunturi "umanitare" nu cere pentru un loc de munca. In schimb, are conturi Euro si conturi Lei la banci. Nu e vorba de a judeca pe cineva, ci de a discerne intre cazurile umanitare reale si cersitul online.
Reply With Quote
  #107  
Vechi 17.12.2011, 01:24:25
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Sunt doi ani nu trei..daca nu puteti sa le dati, macar nu ii judecati sau daca ii judecati macar nu in public, fiecare sa judece sau sa (nu) dea dupa cum considera de cuviinta dar in intimitatea lui, dupa inima lui asa sa-i ajute Dumnezeu si la cerut si la iertat si la judecata, vorba ta Yasmina, tii minte?
Cel putin oamenii astia nu au nimic de ascuns caci observ ca au postat poze,scanat buletine si contracte si cate mai cate.Numele se potrivesc,localitatile la fel,pare sa fie un caz real.
Scepticismul va exista mereu,mai ales atunci cand nici macar nu ai sansa sa vezi omul fata in fata,deci...
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.

Last edited by Yasmina; 20.12.2011 at 10:09:37.
Reply With Quote
  #108  
Vechi 26.12.2011, 11:30:47
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Sarbatori fericite

Va doresc Craciun Fericit ,sarbatori fericite si multa sanatate fie ca bunul Dumnezeu sa va indeplineasca toate dorintele si sa va aduca in dar tot ceea ce va doriti ,imi pare rau ca pentru multi suntem o povara si ne jignesc pe privat si ne alunga ,atunci cand deschid pagina si ne vad pe noi ca am scris le vine sa verse asa ni sa adresat o persoana ,este primarie si se poate verifica cu un telefon daca intradevar avem averi sau situatia noastra dar pana la fapte este mai usor sa arunci cu noroi si sa judeci pe cineva ,bunul Dumnezeu sa ma judece asa cum merit dupa sufletul meu am gresit ca am scris aici ,dar miam gasit oameni cu suflet mare care mau incurajat foarte mult le multumesc din inima nu stiu cat va dura situatia noastra dar stiu ca ne zbatem din toate puterile singuri sa ne ridicam iar daca cineva ne da o bucata de paine va avea pe lumea de dincolo mai multe pentruca suntem vai de capul nostru si de zilele noastre ,pentru sarbatori a trebuit sa dam actele in garantie sa luam cele necesare in casa dar numai Dumnezeu stie si El ne judeca ,eu imi cer iertare in fiecare clipa ca nu pot sa lupt mai mult pentru ei pentru-ca nu am putere ,ii multumesc insa ca nu am ajuns sa insel oameni sa fac negoturi si altele lucruri necrestine cer daca bunul Dumnezeu se indura de necazul meu si ma ajuta ii multumesc cu lacrimi daca nu traiesc cu speranta ca copii mei vor avea deocamdata multumesc pentru cat avem ,Bunul Dumnezeu sa ma judece pentru tot ,va doresc sanatate tuturor din tot sufletul si multe bucurii in casele dumneavoastra sarut mana si Doamne ajuta ,La multi ani ,Dumnezeu sa va rasplateasca .
Reply With Quote
  #109  
Vechi 05.01.2012, 00:10:39
istina istina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.08.2010
Locație: departe de cei dragi
Religia: Ortodox
Mesaje: 71
Implicit La multi ani tuturor

La multi ani dragii mei .Iulia iarta-ma nu am reusit sa mai intru ,am avut unele probleme sper ca Dumnezeu are grija de voi ,va doresc multa sanatate tuturor ,nu-ti pierde credinta in Dumnezeu este greu sa cresti trei copii si sa lupti pentru ei cu siguranta ai sa ai parte de bucurii si numai bine din partea micutilor .Am sa incerc zilele astea sa va caut eu macar am avut ocazia sa va cunosc si jos palaria in fata voastra dragi parinti pentru copilasii care ii aveti,aveti grija de ei ,rugati-va lui Dumnezeu ,El nu va va uita si veti avea ajutor prin oameni cu suflet mare am primit pozele de la voi .TE ROG SA-MI RASPUNZI SAMI DAI ADRESA CARE O AVETI ACUM ,POATE VA VOI AJUTA CU CEVA PENTRU COPII IN CURAND.VA DORESC TOATE CELE BUNE .BUNUL DUMNEZEU SA VA OCROTEASCA SI SA VA AJUTE IN CRESTEREA LOR.Astept raspuns va imbratisez cu drag .
Reply With Quote
  #110  
Vechi 05.01.2012, 15:27:30
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Va multumesc

Va multumesc din suflet adresa este Bucevschi Iuliana strada transilvaniei numarul 11 ,localitatea dorohoi,judet botosani ,va doresc multa sanatate si Dumnezeu sa va ajute sa treceti cu bine peste problemele care le aveti,va multumesc pentru tot ,BunulDumnezeu sa va rasplateasca si sa rasplateasca pe fiecare dupa sufletul si bunatatea lui ,asa sa ne ajute Dumnezeu ,ne descurcam cum Dumnezeu ne ajuta insa ne rugam neincetat la sanatate ,bucurie in casa si putere de munca ,va iesi soarele si pe strada noastra odata ,nu nea lasat Dumnezeu singuri mereu nea ajutat nu ne pierdem speranta ,am sa va mai postez poze cu noi in curand va promit ,sarut mana si Dumnezeu sa va rasplateasca si sa va dea un an nou fericit si toate dorintele sa vi le implineasca Doamne ajuta.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Tu, mata sau dumneavoastra Adriana Cluj Generalitati 18 25.06.2014 13:08:57
Apelez la rugaciunile voastre alexina Umanitare 26 04.04.2011 11:39:25
Stiti dumneavoastra oare? goldfinger17 Intamplari adevarate 10 02.04.2011 21:06:43
parerea dumneavoastra Anamaria_anca Generalitati 12 11.03.2010 18:57:39