Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #51  
Vechi 15.05.2007, 02:42:36
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.563
Implicit

Eu prefer sa fie naturali decit sa afiseze falsa smerenie. Sunt convins ca in cazul de fata calugarul era poate satul sa faca pe ghidul turistic pentru curiosii ca tine in istoria locului, si a hotarit, in schimb, sa afle care mai este treaba la Bucuresti cu Base...de aceea te-am rugat sa-l ierti:).
Ce te asteptai, banuiesc ca te-a citit ca ai de scris un reportaj, si banuiesc ca era obosit si nu avea starea necesara sa stea de vorba.:)
Reply With Quote
  #52  
Vechi 15.05.2007, 10:14:40
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia
Eu prefer sa fie naturali decit sa afiseze falsa smerenie. Sunt convins ca in cazul de fata calugarul era poate satul sa faca pe ghidul turistic pentru curiosii ca tine in istoria locului, si a hotarit, in schimb, sa afle care mai este treaba la Bucuresti cu Base...de aceea te-am rugat sa-l ierti:).
Ce te asteptai, banuiesc ca te-a citit ca ai de scris un reportaj, si banuiesc ca era obosit si nu avea starea necesara sa stea de vorba.:)
Nu aveam "de scris" nimic...nu e cazul. Dar, cum in ziua aia nu am putut sa ajung la Sf. Liturghie am zis ca o manastire mi-ar "umple bateriile".
Reply With Quote
  #53  
Vechi 15.05.2007, 15:13:02
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.563
Implicit

Da, de acord insa daca o sa stai cu urechile ciulite numai dupa birfe si intrigi o sa ti se umple bateriile care nu trebuie...iar diavolul asta si vrea sa ne ocupam de orice altceva, birfe, istoria locului, legende si povestiri, vinul de la minastire, numai rugaciune nu pentru ca AAAAAAAAAAARDEEEEEEEEEEEEEEEE!:)
Reply With Quote
  #54  
Vechi 16.05.2007, 21:45:09
dillema dillema is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.12.2006
Mesaje: 385
Implicit

Citat:
În prealabil postat de assiris
Citind acest articol pe: http://www.telem.ro/index.php?option=com_content&task=view&id=917&Item id=1
mi-am pus fireasca intrebare: Doamne, asa arata inceputul sfirsitului?
este extraordinar...te rog sa urmezi sfatul Mantuitorului...sa arunce cu piatra ala care nu are pacat. Ce este extraordinar este ca au pastrat copilul in pofida situatiei care se va declansa dupa. Suntem toti oameni supusi greselilor indiferent de hramul ce il purtam. Ai face bine sa te rogi pentru ei decat sa judeci.
Reply With Quote
  #55  
Vechi 16.05.2007, 23:56:16
Colors Colors is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2007
Mesaje: 160
Implicit

Topicul asta trebuia sa se cheme: "Stirile de la ora 5". Si sa-l prezinte Mirean ca e convingator.

Liviu

P.S. Alta data sa nu mai uiti aparatul foto!
Reply With Quote
  #56  
Vechi 17.05.2007, 10:25:02
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Colors
Topicul asta trebuia sa se cheme: "Stirile de la ora 5". Si sa-l prezinte Mirean ca e convingator.

Liviu

P.S. Alta data sa nu mai uiti aparatul foto!
Colors, gresesti!
Cand clericii nu vor mai aprea la "Stirile de la ora 5", abia atunci Mirean va fi convingator! Asta nu ai inteles tu!
Vad ca, in ultima perioada, nu postezi "la topic" ci te ocupi cu atacuri la persoana, lai ales la adresa mea. Offff...bunule "crestin"!
Reply With Quote
  #57  
Vechi 17.05.2007, 11:50:22
Colors Colors is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2007
Mesaje: 160
Implicit

La topicul acesta am postat, vrei sa vin si eu cu o barfulita sau sa dau din cap, sa ma "minunez" de pacatele altora?

Iar nu ai fost la biserica azi :) Oare tu cand te duci? Duminica nu, de sarbatori nu ...

Lasa crestine ... asta e viata, sunt unii prea rautaciosi, dar tu ca un bun crestin iarta-i!

Liviu
Reply With Quote
  #58  
Vechi 17.05.2007, 12:37:01
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Colors
La topicul acesta am postat, vrei sa vin si eu cu o barfulita sau sa dau din cap, sa ma "minunez" de pacatele altora?

Iar nu ai fost la biserica azi :) Oare tu cand te duci? Duminica nu, de sarbatori nu ...

Lasa crestine ... asta e viata, sunt unii prea rautaciosi, dar tu ca un bun crestin iarta-i!

Liviu
Prietene, eu nu stiu cu ce te ocupi tu, din ce traiesti, cine te intretine...
Am un job si nu pot lipsi. Cand o sa ai familie o sa intelegi. Dar, atunci cand pot, merg la biserica sau la manastire.

Ti-am spus si alta data, nu toti taim linistita "Viata la tara"...

Stilul tau: cu jigniri, dupa care vii si imi spui sa fiu bun crestin ma lasa fara replica! Sau poate nu e nimic de spus...se subintelege...
Reply With Quote
  #59  
Vechi 17.05.2007, 12:41:04
Colors Colors is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2007
Mesaje: 160
Implicit

Vezi Mirene? :) Daca te-am intepat putin, te-ai suparat :) Ia aminte la tine si lasa teologiile inalte, cateodata si de la astia mai neinsemnati poti invata ceva. De acum te las in pace. Sa ma ierti de suparare.

Liviu
Reply With Quote
  #60  
Vechi 17.05.2007, 13:00:11
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Colors
Vezi Mirene? :) Daca te-am intepat putin, te-ai suparat :) Ia aminte la tine si lasa teologiile inalte, cateodata si de la astia mai neinsemnati poti invata ceva. De acum te las in pace. Sa ma ierti de suparare.

Liviu
Nu m-am suparat pe nimeni, cu atat mai putin pe un ispititor care ma inteapa... Cat despre teologiile inalte...nu-si au locul in postarile de fata.

Zici ca ma lasi in pace...te cred. Ca doar ti-am cerut sa argumentezi acuzatiile aduse pana acum...
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
6+miliarde de oameni. Moartea a intrat printr-un om si printr-un om a iesit spre_rasarit Generalitati 1 19.09.2011 08:45:40
Am intrat in ultima zi a anului 2010! Melissa Stiri, actualitati, anunturi 22 01.01.2011 19:27:40
azi a intrat un pui de vrabiuta in casa inseamna ceva? annajanette Generalitati 6 08.06.2010 04:24:17
Ultima oră : Pentagonul a intrat în alertă ! cristiboss56 Generalitati 5 27.04.2009 09:20:23
Pacatul global si pacatul personal patinina34 Din Noul Testament 3 28.12.2008 01:50:58