Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 07.11.2023, 21:35:40
tigeratlantic9's Avatar
tigeratlantic9 tigeratlantic9 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 163
Implicit Mai are rost viata asta daca sunt bolnav incurabil?

Mai are rost viata asta daca sunt bolnav incurabil?
Reply With Quote
  #2  
Vechi 07.11.2023, 22:01:29
tigeratlantic9's Avatar
tigeratlantic9 tigeratlantic9 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 163
Implicit

Mai pe scurt am schizofrenie.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 08.11.2023, 07:29:30
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.993
Implicit

Sunt atat de multi bolnavi incurabili care nu stiu despre ei insisi ca-s asa de bolnavi, ba unii chiar sunt "morti" (fara certificat de deces) si ei au probleme mai mari ca tine, care esti constient de sine si poti sa traiesti cu greutatea asta, dar nu vrei; tu vrei greutati si rataciri asemanatoare cu ale celor "morti fara certificat".

Doamne Iisuse Hristoase, Fiule al lui Dumnezeu, miluieste-l pe bolnavul incurabil, Alin.
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote
  #4  
Vechi 08.11.2023, 10:44:47
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigeratlantic9 Vezi mesajul
Mai are rost viata asta daca sunt bolnav incurabil?

Mai pe scurt am schizofrenie.
Ce inseamna incurabil si ce se ascunde sub eticheta acestui diagnostic infricosator: schizofrenie?

Adica ce ti-au bagat in cap si ce te pun/obliga sa faci socotindu-te un pericol public, fiind deja judecat pentru intentii si condamnat la legumizare pe baza unui protocol de carcerizare pentru un anumit portret robot stricat si bun de aruncat?

Ce fapte rele ai fi capabil sa faci nestiind ce faci? Pe cine ai deranjat incat te-a infierat stigmatizandu-te si deznadajduindu-te total ca sa se ocupe altii de tine si de averea ta, sa hotarasca altii pentru tine in locul tau?

De ce anume ai fost acuzat incat te-au internat? Ce ai facut, ce faci sau ce e posibil sa faci?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 08.11.2023 at 10:48:54.
Reply With Quote
Răspunde