Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 13.12.2023, 23:33:23
tigeratlantic9's Avatar
tigeratlantic9 tigeratlantic9 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 163
Implicit Merita sa îmi iau un manual de psihiatrie?

Ca vad ca ma atrage mult partea asta de creier/psihic/medicina chiar dacă sunt bolnav chiar de o tulburare psihologica.
Ma gândeam ca pot sa ma informez mai mult și sa îl consult mereu toată viata.
Am și online dar parca mai mult imi place cartea sa o am acasă chiar daca multe nu au fost citite încă.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 14.12.2023, 10:56:22
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigeratlantic9 Vezi mesajul
Ca vad ca ma atrage mult partea asta de creier/psihic/medicina chiar dacă sunt bolnav chiar de o tulburare psihologica.
Ma gândeam ca pot sa ma informez mai mult si sa îl consult mereu toată viata.
Am si online dar parca mai mult imi place cartea sa o am acasă chiar daca multe nu au fost citite încă.
Nu cauta sa stii ci sa crezi!
Asta te tine cu dorul langa/spre Dumnezeu, credinta nu stiinta.
Cu rugaciunea pe toate le vei putea stapani si folosi drept si bine.
Pazeste-te de pacat=moarte=chinuri in viitor!!!
Iti va darui Dumnezeu ceea ce iti este de folos intr-adevar sa cunosti de la El.
Deocamdata esti la stadiul de mare nemultumit si de mult plangacios ce se plange mereu de El si se revolta pana lesina. In stadiul asta nu cred ca iti este de folos vreo carte. Doar iti agravezi situatia invatand sa-ti doresti tot mai mult cele pe care nu le poti obtine si stapani asa ca iti cresti mereu nemultumirea cu tot felul de dorinte inutile. Ar trebui sa-ti doresti doar sa asculti mai mult de El decat de altii pentru ca El e mai bun ca altii. Atat. Incearca sa fii drept cu tine si cu apropiatii fara sa fii crud, fara sa te razbuni, fara sa te infurii de frica.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 14.12.2023 at 11:08:26.
Reply With Quote
Răspunde